Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

W poście #2907 sam zadałem podobne pytania.

Kolega bobrow udzielił mi dosyć wyczerpującej odpowiedzi.

 

Pozwoliłem sobie narysować ładny kompletny schemat wraz z przeprogramowaniem Panasonica.

 

Schemat podłączenia pompki obiegowej - moja propozycja.jpg

 

Jutro jak dobrze pójdzie podłączę wszystko i dam znać czy działa.

 

Uprzedzam pytanie dlaczego podpiąłem sterownik pokojowy jednocześnie do Panasonica i do pompki obiegowej a nie tylko do tej drugiej.

Bałem się, że gdy odbiór ciepła przez podłogówkę będzie zbyt wolny, to Panasonic czekając na obniżenie się temperatury w zbiorniku buforowym (czyli na powrocie do pompy) będzie czekał aby się włączyć a gdy się włączy nagrzewając bufor do temperatury zadanej to znów się wyłączy. I tak w kółko. To zdecydowanie obniży jego żywotność.

 

Używać można wiele różnych sterowników pokojowych.

Koledzy polecają Salus'a a mi się spodobał ST-292.

Jest tego naprawdę dużo. Każdy znajdzie coś dla siebie :)

Edytowane przez Fan*ft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady. Dziś postanowiłem przyjrzeć się przepływom na rotametrach. Na 17 rotametrów działają tylko 2. Instalator podłogówki przyjedzie i to sprawdzi. Może tu tkwi źródło moich problemów. Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy przy 100 l buforze 4 bieg pompy obiegowej jest ok? Jakie są przepływy na poszczególnych biegach?

2. Czy jest jakiś przelicznik który z częstotliwości pracy sprężarki pokazywanej na sterowniku da informację o poborze energii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile bajerów chcesz na nim mieć, jaki ma być dokładny, ile trybów pracy itp. itd. A wiadomo każdy bajer dodatkowo kosztuje. Polecało tutaj kilka osób sterowniki EUROSTER (np. bezprzewodowy 2026TXRXG), Koszt ~300zł.

 

A używa ktoś może sterownika TECH WIFI PK ST-5061? Chodzi mi o taki, do którego miałbym dostęp spoza domu i taki który loguje temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używa ktoś może sterownika TECH WIFI PK ST-5061? Chodzi mi o taki, do którego miałbym dostęp spoza domu i taki który loguje temperatury.

Zastanawiałem się nad nim ale zniechęciła mnie wyższa cena 499zł (ST-292 kosztuje tylko 150 zł).

Druga sprawa ... czy na prawdę ktoś potrzebuje sterować pompą/piecem spoza domu? Bajer który cieszy przez 2 dni.

No i warunkiem jest publiczny numer IP. Czasem to kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło by mi o podgląd i rejestrowanie i logowanie temperatur w ciągu dnia (najlepiej wewnętrznej i zewnętrznej) ;)

 

Ja mam tak zrobione:

 

http://i149.photobucket.com/albums/s75/wa1976/123/Zrzut%20ekranu%20z%202016-10-20%2018-05-31.png

http://i149.photobucket.com/albums/s75/wa1976/123/Zrzut%20ekranu%20z%202016-10-20%2019-21-20.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wskazujecie sterowniki, które się Wam podobają, czy które już się sprawdziły? Nie chodzi też o sterowanie jedynie ON/OFF PC

 

Ja swój dopiero podłączam ale wiele ludzi używa tego typu sterowników (ON/OFF).

Jeśli chcesz sterownik który obsłużyć pompę 'profesjonalniej' rozglądnij się za sterownikami które komunikują się protokołami KNX lub ModBus. Jednak cena zaczyna się od 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Panas Jest Sprawny , Prawidłowo Zainstalowany ,To Ma Parametry Katalogowe .Trzeba zamontować przepływomierz i wszystko będzie jasne .

POMPA NIE MAJĄCA NOMINALNEGO PRZEPŁYWU NIE OSIĄGNIE NOMINALNEJ MOCY .

Za mała średnica rury ( od pompy do rozdzielacza) dławiła przepływ a po zwiększeniu , pompa pokazała w pełni swoje możliwości . Z PC do Bufora rury powinny być fi 32 mm wewnątrz . Proszę o przestudiowanie całego tematu , bo było to już poruszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...