Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam,

powoli zbliża mi sie pierwszy serwis pompy.Na co zwrócić uwagę aby serwis był kompletny.?Jaka jest średnia cena takiego "przeglądu"(śląsk).

Dodam iz przy odpaleniu pompy i kilku "początkowych interwencjach" serwisant nalegał na założenie bufora do mojej instalacji, bardzo!Dodatkowo na początku zaplanowałem iż założę siłowniki w rozdzielaczach i będę sterował temperaturami w pomieszczeniach osobno.Kilka osób z rożnych powodów mi to odradza.

Tak więc ,proszę o info na co zwrócić uwagę.?pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powoli zbliża mi sie pierwszy serwis pompy.Na co zwrócić uwagę aby serwis był kompletny.?Jaka jest średnia cena takiego "przeglądu"(śląsk).

pozdr

Też mi się zbliża termin pierwszego przeglądu, więc chętnie poczytam rady doświadczonych kolegów. Też jestem ze Śląska ale instalatora miałem spoza regionu i dziś nie poleciłbym go nikomu. Rozglądam się za serwisem stąd. Możesz napisać na PW kogo ty miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od dłuższego czasu studiuję ten wątek dotyczący pomp Panasonic...i już jestem zdecydowany:). Zrobiłem rozeznanie lokalnego rynku i dostałem 3 oferty na T-Capa 9kw 3F. Jest kilka różnic wynikających z możliwości zastosowania bufora/sprzęgła (w sumie każdy monter mówił, że warto ale nie koniecznie...nieważne). Różnice które dla mnie są istotne to sterownik (czy oryginal Panasonica czy np Euroster) i następna kwestia która nie daje mi spokoju to różnice w zaworze 3d przełączającym CCW-CO. Każdy z instalatorów dał inny....i tutaj moje pytanie: jakie macie zawory 3D przy swoich pompach, jakie ewentualnie można zastosować? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od dłuższego czasu studiuję ten wątek dotyczący pomp Panasonic......i tutaj moje pytanie: jakie macie zawory 3D przy swoich pompach, jakie ewentualnie można zastosować? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam Kuba

 

Witam

 

Moim zdaniem najlepsze i najbardziej sprawdzone to te;

 

https://products.ecc.emea.honeywell.com/poland/ecatdata/pg_vcpol.html

 

Nie są tanie ale warte swojej ceny.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanie: jaki kabel należy wyprowadzić z miejsca montażu PM do sterownika w domu?

 

dwie żyły np. 2x0,5mm ale maxymanie 50mb przewodu.

ale najlepiej położyć skrętkę, bo jak kiedyś będziesz chciał taki termostat:

https://store.nest.com/uk/product/thermostat?selectedVariantId=T3010GBBI

to nie zabraknie Ci żył.

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie żyły np. 2x0,5mm ale maxymanie 50mb przewodu.

ale najlepiej położyć skrętkę, bo jak kiedyś będziesz chciał taki termostat:

https://store.nest.com/uk/product/thermostat?selectedVariantId=T3010GBBI

to nie zabraknie Ci żył.

 

Na pewno skrętka?

 

Wi-Fi 802.11b/g/n @ 2.4GHz, 5GHz

802.15.4 @ 2.4GHz

Bluetooth Low Energy (BLE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zbierając oferty na pompę pojawia się kolejny dylemat. Instalator oferuję mi t-cap 9 kw serii f 600 złoty drożej niż zwykłą 9 serii H. Według symulatora panasonica zwykła 9 przy -10 zapewni 99% energii na ogrzewanie i ciepłą wodę. T-CAP przy -20 zapewnia 107% mocy. Wiem, że na forum była dyskusja o tym jak nisko może modulować t-CAP. Możecie się podzielić opiniami która będzie lepsza w tej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-cap w wersji H zdrożał o 2,7K a SDC o 5K. Dlatego wersja F T-cap jest niewiele droższa od SDC w wersji H.

W wersji H jest dodatkowa jeszcze promocja na interfejs internetowy który zamiast 1K z hakiem kosztuje złotówkę.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ofertę mam na T-cap'a w wersji "F". Wersji "H" T-cap chyba jeszcze nie ma?

Czy T-cap jest lepszy tylko w górę a zaczyna z tego samego poziomu wydajności jak zwykła sdc, czy startuje z innego poziomu wydajności i w okresach przejściowych będzie taktować (pomimo invertera).

Mieszam strasznie ale instalator wątpi chyba, że dom rzeczywiście będzie potrzebował tylko tyle co w OZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...