Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam ,

Jeśli nastawię krzywą w następujący sposób

HI 10/28 LO -10/35 to co w przypadku gdy temp.zew. osiągnie wartość z poza widełek tj . np + 15 c.

Czy wtedy dalej CO będzie 28 st?

 

Pompa ma minimum dla zasilania ustawione na 25 stopni. Z układu równań wychodzi mi że przy temp zewn +15 temp zasilania to 26,3 stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jeszcze pytanie odnośnie zaworów dzielących 3D...jeden z instalatorów zaproponował mi honeywell V4044F1034/U...czy jest to dobra opcja?

Mój hydraulik poleca mi albo Afrisio albo Esbe ale nie podał mi konkretnych modeli...taka luźna rozmowa.

Jakie macie zawory 3D przy swoich pompach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma minimum dla zasilania ustawione na 25 stopni. Z układu równań wychodzi mi że przy temp zewn +15 temp zasilania to 26,3 stopnia

 

Cos źle kombinujesz.. thxluk ma krzywą HI 10/28 LO -10/35 czyli przy 1o*C , 15*C , 20*C czy nawet przy 30*C pompa zawsze poda 28*C tylko kto grzeje w takich temperaturach ;-)

 

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez 81jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł przymrozek -1st a z tym defrost -y.

Przeglądałem filmik map78 pokazujący prace jego jednostki.

U mnie defrost trwa około 13 minut , pobór 0,7KW.Dodam iż nie mam jeszcze podłączonej grzałki a odszranianie załącza się co około 1,2 h.

Jak to wygląda u Was, bo na tle map78 wygląda dość blado:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No i przyszedł przymrozek -1st a z tym defrost -y.

Przeglądałem filmik map78 pokazujący prace jego jednostki.

U mnie defrost trwa około 13 minut , pobór 0,7KW.Dodam iż nie mam jeszcze podłączonej grzałki a odszranianie załącza się co około 1,2 h.

Jak to wygląda u Was, bo na tle map78 wygląda dość blado:/

Własnie też dzisiaj i to przed chwilą wychwyciłem defrosta i to zobrazowałem na foto i zaraz zapodam ;)

Rozpoczecie defrosta 22.47,zakończenie defrosta 22,53.

Temperatura +1st.C przy grzaniu cwu

.20161027_224536.jpg

20161027_224615.jpg

 

20161027_224717.jpg

 

20161027_224851.jpg

 

20161027_224923.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72

Czy tak stosunkowo krótki czas u Ciebie może być konsekwencją iż miałeś grzane CWU?

U mnie pomiar był przy CO i trwał niestety ponad 2 razy dłużej.

Mineła dokładnie godzina i kolejny defrost.

Czy to nie za często??

Nie mam pojęcia,nie przykładam do tego wagi czyli do defrostów ;)

Po prostu jak byłem na fajce w garazu usłyszłem syk i se zdjecia zrobiłem :)

 

"Syków" muszę mieć mało bo nie rzuca się to w uszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Jak widać i grzalka mi się włączyła na minutę :D

Powód do wyrywania sobie włosów z głowy ?

Czy to tylko "straszak" nie uczciwych instalatorów dla owieczek do strzyżenia ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać i grzalka mi się włączyła na minutę :D

Powód do wyrywania sobie włosów z głowy ?

Czy to tylko "straszak" nie uczciwych instalatorów dla owieczek do strzyżenia ?

 

Powiedz jak wyłapujesz ze grzałka sie nie załączyła?Czy mozesz to sprawdzić po "po fakcie"(z modułu pompy).Czy poprostu stojąc przed pompą w przypadku włączenia widzisz to .Pytam bo jak pisałem wcześniej nie mam jeszcze podłączonej grzałki dzis ma podjechac instalator ii jak włączyć.

Czy da się sprawdzic , oczywiście nie mając podlicznika na grzałce, ile ona pobiera prądu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wtedy jak temp. zewn spadnie do -15 to temp zasilania nadal będzie 35.

 

Też jestem ciekaw. Bo byłem przekonany, że np. ustawiając Hi 10/28 i Lo -10/35 przy temperaturze powyżej +10C i poniżej -10C PC sobie wyliczy i z czterech punktów i będzie dostosowywała temp. zasilania względem wybranych nastaw.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Powiedz jak wyłapujesz ze grzałka sie nie załączyła?Czy mozesz to sprawdzić po "po fakcie"(z modułu pompy).Czy poprostu stojąc przed pompą w przypadku włączenia widzisz to .Pytam bo jak pisałem wcześniej nie mam jeszcze podłączonej grzałki dzis ma podjechac instalator ii jak włączyć.

Czy da się sprawdzic , oczywiście nie mając podlicznika na grzałce, ile ona pobiera prądu ?

Nie wiem jak jest w nowych Panasach ale w starych włączenie grzałki sygnalizuje pojawienie się kwadracika przy "heat",na w/w zdjęciach to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw. Bo byłem przekonany, że np. ustawiając Hi 10/28 i Lo -10/35 przy temperaturze powyżej +10C i poniżej -10C PC sobie wyliczy i z czterech punktów i będzie dostosowywała temp. zasilania względem wybranych nastaw.

Pozdrawiam.

 

Krzywa grzewcza przedstawia nam stosunek między temperaturą zewnętrzną i temperaturą zasilania, a jak to wygląda w praktyce? poniżej postaram się wytłumaczyć jak ja to rozumiem.

A wiec dla przykładu

Hi 10/28

28 jest to maksymalna temperatura wody na wylocie przy wysokiej temperaturze zewnętrznej, czyli przy 10*C i powyżej do "nieskończoności" ;) temp. zasilania będzie wynosić 28*C

 

Lo -10/35

35 jest to maksymalna temperatura wody na wylocie przy niskiej temperaturze zewnętrznej, czyli przy -10*C i powyżej do "nieskończoności" temp. zasilania będzie wynosić 35*C

 

Reasumując, przy nastawach Hi 10/28 i Lo -10/35 nachylenie krzywej wynosi 0.35 tzn. przy jednostopniowym spadku temperatury zewnętrznej, temperatura zasilania wzrośnie o 0.35*C oczywiście tylko w tych "widełkach" ;-)

 

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez 81jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...