Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Sposób na to jest banalnie prosty. W ustawionym okienku ustawiasz nie opcję Tank, a Heat+Tank. Jednocześnie w opcjach ustawiasz priorytet dla CWU i określasz czas grzania. Wtedy grzanie CWU uruchomi się niezależnie od histerezy i dogrzeje zasobnik do temp zadanej. Pozdrawiam

 

Mam dość podobny problem.Przy ustawieniu w okienkach funkcji heat and tank , niestety ani dziś w nocy ani miedzy 13-15 nie podgrzał mi CWU.

kenda2 uporałes się z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejąc na krzywej grzewczej wyłączy się tzn sprężarka i nie będzie grzania.Ja nie mam sterownika pokojowego a timer jest ustawiony od 22-6 ale to nie znaczy,że od 22-6 pompa grzeje bo fizycznego grzania przy tych temp są max.2 godziny.

 

Ok , rozumiem.A powiedz co się dzieje gdy zostanie wyłączona sprężarka.Czy wtedy pracuje tylko obiegówka.?I jaki przy wyłączonej sprężarce jest pobór prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ok , rozumiem.A powiedz co się dzieje gdy zostanie wyłączona sprężarka.Czy wtedy pracuje tylko obiegówka.?I jaki przy wyłączonej sprężarce jest pobór prądu?
Tak jak piszesz,pracuje wtedy tylko obiegówka,ile ona prądu zużywa nie mam pojęcia bo mnie groszowe sprawy nie interesują :)Nigdy tego nie sprawdzałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To skąd pompa wie, że ma grzać tylko 2h jak nie ma sterownika pokojowego? Bo zgłupiałem już :D
Z krzywej grzewczej :D Czy to będzie 2h czy 4h czy 1h zalezy od ilości energii jaką musi dostarczyć do domu :)Mam ustawiony przedział grzania 22-6 i jeszcze raz,pompa nie grzeje od 22-6 tylko grzeje tyle ile dom tego potrzebuje.Po zuzyciu nocnym sądze,ze fizycznego grzania jest w tym max.2h plus cwu oczywiście. Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 260m2 po podłodze, Tcap9kw. Uruchomiona 6 tygodni temu.

w domu na parterze średnio 20, na piętrze 21 (otwarta klatka), Izolacja podobna do twojej. Do tej pory pompa zużyła 280KW (podlicznik) czyli około 50kw na tydzien. Mam na razie jedną taryfe.

By podgrzać CWU (300L) potrzebowała lekko powyżej 5kw. (z temperatury około 20*C do 46*C)

 

 

Kurcze. U mnie pompa bierze duzo wiecej. Chociaz zużycia nie sprawdzam na podliczniku tylko na wskazaniach w pompie na sterowniku. Jaka masz krzywa? Jaka temp zasilania a jaka powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie do końca rozumiem. Krzywa mówi przy jakiej temp. zewn. jaką temp wody dawać w podłogówkę. Ale co decyduje o tym czy będzie to godzina, dwie czy sześć?
Odbiór ciepła w domu,jeśli różnica między powrotem a zasilaniem będzie mniej niż 5st.C to sprężarka się wyłączy.Temp zasilania uzalezniona jest zatem od temp.powrotu i ustawień krzywej. Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór ciepła w domu,jeśli różnica między powrotem a zasilaniem będzie mniej niż 5st.C to sprężarka się wyłączy.Temp zasilania uzalezniona jest zatem od temp.powrotu i ustawień krzywej.

 

Czy te 5 st to constans.Czy można to przestawić?

Czy przy wyłączonej pompie mozna sprawdzic temp. powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy te 5 st to constans.Czy można to przestawić?Czy przy wyłączonej pompie mozna sprawdzic temp. powrotu?
Nie można tego przestawić,z tego co wiem delta T 5st.C jest fabrycznie ustawiona a temp.zasilania jest właśnie uzależniona od temp.powrotu.Dlatego też jak rozpoczynasz grzanie przy ustawionej max.35st nie dostajesz od razu na zasilaniu 35st.C tylko sukcesywnie się podnosi od np.25st.C wraz ze wzrostem temp.zasilania.Powrót zobaczysz przez przytrzymanie CHECK Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ręce mi już opadają, instalator niestety ma mała wiedzę merytoryczną w tym temacie.

 

Mam Panasonica T-CUP 9kw 1 faz. Jest mój drugi sezon grzewczy, w poprzednim sezonie mieliśmy problemy że zamiast grzać TANK gorąca woda waliła w podłogę. Problem został ogarnięty poprzez instalatora poprzez zamontowanie zaworów zwrotnych na powrocie. I było Super miodzio :) Wszystko ładnie śmigało.

 

Zaczęliśmy nowy sezon i nowe problemu.

 

Od kilku tygodni mam problem za zapowietrzaniem się zaworu trójdrożnego.

 

zawor-dzielacy-v4044f1000u-honeywell.jpg

 

Zapowietrza się i nie zamyka. Pompa chodzi i próbuje coś tłoczyć i tak przez kilka godzin a w domu zimno.

 

Wykonawca polecił że gdy taka sytuacja ma miejsce to najlepiej pozamykać zawory i popuścić śrubunek widoczny na zdjęciu poniżej i faktycznie to pomaga - jak popuszczę o 1/4 obrotu to słyszę jak zawór wraca na swoje miejsce. Ok raz, dwa - mogę tak zrobić - ale wczoraj to już było 4 raz !

 

2016-10-31 19.09.27 - Copy.jpg

 

Mam pytanie czy ktoś może jak uruchomić program serwisowy do odpowietrzania instalacji ?

 

Czy ma ktoś inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ustawiony priorytet c.o,zmień na cwu.

 

Czyli przy wyłączonej pompie SET + CHECK na 5 sek.

I w 6 pozycji :Priorytet ogrzewania PrY - YES.

W instrukcji napisane jest iz" w miarę możliwości wartość tego parametru powinna zostać No, ponieważ w przeciwnym razie woda w zasobniku będzie podgrzewana wyłącznie za pomocą grzałki zanurzeniowej".

 

Grzałki nie mam jeszcze podłączonej , a jeśli już ją podłączę jakim ustawieniem obejść powyższy komunikat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli przy wyłączonej pompie SET + CHECK na 5 sek.

I w 6 pozycji :Priorytet ogrzewania PrY - YES.

W instrukcji napisane jest iz" w miarę możliwości wartość tego parametru powinna zostać No, ponieważ w przeciwnym razie woda w zasobniku będzie podgrzewana wyłącznie za pomocą grzałki zanurzeniowej".

 

Grzałki nie mam jeszcze podłączonej , a jeśli już ją podłączę jakim ustawieniem obejść powyższy komunikat?

No ma być NO bo to oznacza że najpierw przy ustawieniu HEAT+TANK grzeje Ci cwu.

Można też wydłużyć czas grzania w trybie cwu ale nie pamiętam gdzie to się robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie wygrzewania posadzki, za jakiś czas przez 7 dni muszę zejść z temperaturą do 10 stopni, chyba najprościej będzie na ten czas wyłączyć PC. Taka temperatura bo będzie już funkcja chłodzenie = zużycie prądu. Jak robiliście u siebie, nie korzystałem z gotowej funkcji wygrzewania posadzki, bo przy braku prądu szlag ją trafia ( a miałem zanik zasilania ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u mnie NO:/

 

zauważyłem iż jedyna różnica miedzy moimi ustawieniami a ustawieniami z instrukcji to w pozycji 4 "Podłączenie zasobnika CWU" u mnie jest YES w instrukcji sugerują NO.

Czas grzania grzałki ustawia się SET + CHECK 5 sek. i pozycja inE -przedział czasowy 5- 1:35.Standard 30.

Arturo72- sek. w tym iż u mnie wogól nie załączył się TANK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ręce mi już opadają, instalator niestety ma mała wiedzę merytoryczną w tym temacie.

 

Mam Panasonica T-CUP 9kw 1 faz. Jest mój drugi sezon grzewczy, w poprzednim sezonie mieliśmy problemy że zamiast grzać TANK gorąca woda waliła w podłogę. Problem został ogarnięty poprzez instalatora poprzez zamontowanie zaworów zwrotnych na powrocie. I było Super miodzio :) Wszystko ładnie śmigało.

 

Zaczęliśmy nowy sezon i nowe problemu.

 

Od kilku tygodni mam problem za zapowietrzaniem się zaworu trójdrożnego.

 

[ATTACH=CONFIG]371635[/ATTACH]

 

Zapowietrza się i nie zamyka. Pompa chodzi i próbuje coś tłoczyć i tak przez kilka godzin a w domu zimno.

 

Wykonawca polecił że gdy taka sytuacja ma miejsce to najlepiej pozamykać zawory i popuścić śrubunek widoczny na zdjęciu poniżej i faktycznie to pomaga - jak popuszczę o 1/4 obrotu to słyszę jak zawór wraca na swoje miejsce. Ok raz, dwa - mogę tak zrobić - ale wczoraj to już było 4 raz !

 

[ATTACH=CONFIG]371636[/ATTACH]

 

Mam pytanie czy ktoś może jak uruchomić program serwisowy do odpowietrzania instalacji ?

 

Czy ma ktoś inne pomysły ?

 

Hej

na szybko- procedura odpowietrzania

PC pomarańczowym wył ( zgaśnie zielona dioda)

Wciskasz set aż pojawi się sr 1

Strzałką na sr2

Set

Force

Wyświetla się Aur

Po zakończeniu cancel on/ off ,aż zapali sie zielony led na pulpicie.

Nie rozumiem tylko jak może się zapowietrzać zawór 3D- moim zdaniem może się nie przełączać lub PC jest uszkodzona.

A czy CWU grzeje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...