Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

W momencie tego "podciśnienia" dźwignia jest całkowicie miękka, mogę ja przesuwać lewo i prawo bez żadnego efektu.

 

Poza tym zawsze przy wyłączaniu pompy pomarańczowym przyciskiem jest charakterystyczny dźwięk jak się zawór zamyka, ale jak jest ta sytuacja o której piszę to tego dźwięku brak.

 

Hej

nie wiem jak ten zawór działa- zakładając , że jest wrażliwy na zapowietrzenie i podciśnienie , proponuję zwiększyć ciśnienie w systemie do 2.5 bara.

U mnie od samego początku muszę utrzymywać takie ciśnienie , bo przy wyższych temp na PC wytrąca się więcej gazu z wody.

To jest dla mnie jedyne wytłumaczenie-po kolei wykluczałem różne możliwości.

Kiedy pompa wodna pracuje , to słyszysz charakterystyczne bulgotanie?

Zakładając , że jednak śrubununek przepuszcza powietrze na ssaniu ( nie pisałeś nic o wycieku wody) , to zwiększone ciśnienie w systemie powinno temat załatwić.

Trzeba koniecznie sprawdzić napięcie przełączenie elektrozaworu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba

znalazłem kartę katalogową tego zaworu- jeśli masz wersję 6 przewodową , to może masz pokminione kable .

W karcie katalogowej jest info o ciśnieniu zamknięcia dla 1" 55kPa ( czyli 0.55 Bar)- tymbardziej trzeba podnieść ciśnienie w systemie ( jeśli masz ok 1 bar , to na ssaniu możesz mieć ok 0.5bar- mam manometr na ssaniu i widzę różnice)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba

znalazłem kartę katalogową tego zaworu- jeśli masz wersję 6 przewodową , to może masz pokminione kable .

W karcie katalogowej jest info o ciśnieniu zamknięcia dla 1" 55kPa ( czyli 0.55 Bar)- tymbardziej trzeba podnieść ciśnienie w systemie ( jeśli masz ok 1 bar , to na ssaniu możesz mieć ok 0.5bar- mam manometr na ssaniu i widzę różnice)

Pzdr

 

Hej, jedyny manometr który posiadam to ten w jednostce wewnętrznej:

 

i ciśnienie w instalacji:

 

2016-11-01 07.44.52.jpg

 

To do ilu "dobić" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie musi być dobijane przy wył PC i w miarę chłodnej wodzie - masz w miarę wysokie ciśnienie, ustawiłbym na próbę 2.5 bar.

Jeszcze jedno- gdzie są wpięte te dodatkowe zaworki przez Twojego machera ?Może był uszkodzony zaw 3D , a on spowodował kolejne zakłócenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72, nie wiem o co CI biega? PrY ma być na NO, cwu ma mieć priorytet.

Jak masz pompę tylko w trybie HEAT i używasz TIMER tryb HEAT&TANK dla wybranych godzin to cwu ma mieć priorytet zresztą tego oczekuje Thxluk ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Takie ustawienie pomogło.Chociaż logicznie mysląc timer to timer;/

Reasumując przy wyłączonej pompie (właczony Timer) ustawiamy trybem Mode , samo Heat a w Timerze CWU+CO. Funkcja specjalna prY - No .

Dzięki Panowie za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie dot. ustawienia Timera.Umnie:

1.Off 6-00

2.On 13-00 (Heat &Tank)

3.Off 15-00

4.On 22-00 (Heat &Tank)

zostaje jeszcze ustaw 5 i 6.Czy da się jakoś dezaktywować.

Dziś w nocy złapałem się iż 6 nastaw był na Off i pompa po 2 h pracy się wyłączyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie musi być dobijane przy wył PC i w miarę chłodnej wodzie - masz w miarę wysokie ciśnienie, ustawiłbym na próbę 2.5 bar.

Jeszcze jedno- gdzie są wpięte te dodatkowe zaworki przez Twojego machera ?Może był uszkodzony zaw 3D , a on spowodował kolejne zakłócenie?

 

Na początek zrobię tak:

 

1) wyłączę pompę

2) ustawie suwak w zaworze na man

3) dobije wody na 2,5 bara (0,25Mpa)

4) uruchomię ten tryb odpowietrzania

 

Poczekam kilka dni czy sytuacja będzie mała ponownie miejsce i dan znać na forum.

 

dodatkowe zaworki - masz na myśli zawory zwrotne żeby woda się nie cofała do instalacji ? One są na powrocie z parteru i 1p.

 

"Zapowietrzanie" ma miejsce na zasilaniu na odcinku pompa - zawór 3D Zaznaczyłem za zdjęciu zielonym kolorem:

 

2016-10-31 19.09.38 - Copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ustawienie pomogło.Chociaż logicznie mysląc timer to timer;/

Reasumując przy wyłączonej pompie (właczony Timer) ustawiamy trybem Mode , samo Heat a w Timerze CWU+CO. Funkcja specjalna prY - No .

Dzięki Panowie za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie dot. ustawienia Timera.Umnie:

1.Off 6-00

2.On 13-00 (Heat &Tank)

3.Off 15-00

4.On 22-00 (Heat &Tank)

zostaje jeszcze ustaw 5 i 6.Czy da się jakoś dezaktywować.

Dziś w nocy złapałem się iż 6 nastaw był na Off i pompa po 2 h pracy się wyłączyła?

 

Ustaw wszędzie ON jak dasz OFF'a to pompa staje i czeka do następnej "akcji"

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli timer to nic nie wciskasz.

Timer to timer,jak ustawisz tak masz.

 

 

A ten znowu swoje...

Najpierw wybierasz tryb pracy pompy poprzez wciśniecie przycisku MODE, następnie masz do wyboru tryb AUTO, AUTO+TANK, HEAT, TANK itd. po tych nastawach przechodzisz do programowania TIMER'a

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba

Tutaj więcej powinni Ci pomóc nasi forumowiczowi fachmani- ciekawy jestem powodu tego zapowietrzania się

Jeszcze raz powodzenia

 

Pierwsze jest pytanie, dlaczego ktoś szuka pomocy na forum a nie u swojego fachowca?

Skoro jest problem z instalacją to najpierw do wykonawcy, to on brał odpowiedzialność za działanie układu i niech on go naprawia.

Po co w ogóle inwestor ma się tym przejmować.

 

Jeżeli firma "XXXX" olała klienta to proszę zrobić temat na forum że firma "XXXX" olewa klientów i sprawdzić jak szybko przyjadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia,

gość ma problem ( ok - jego istalator jest raczej cienki...), ale zamiast jakoś mu pomóc- można skupić się na osłabieniu konkurencji...

Ręce mi opadają...

Qba- złap lepiej za jakąś mądrą branżową knigę i sam sobie przeanalizuj temat. Potwierdza się teza ,że każdy w naszym kraju musi znać się na wszystkim-a fachmanów jest niewielu i swoją wiedzę strzegą zazdrośnie (to jest ich chleb- nawet to rozumiem, tylko forum wtedy powinno być w dwóch wariantach : reklamowym i amatorskim, taka tylko sugestia...)

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia,

gość ma problem ( ok - jego istalator jest raczej cienki...), ale zamiast jakoś mu pomóc- można skupić się na osłabieniu konkurencji...

Ręce mi opadają...

Qba- złap lepiej za jakąś mądrą branżową knigę i sam sobie przeanalizuj temat. Potwierdza się teza ,że każdy w naszym kraju musi znać się na wszystkim-a fachmanów jest niewielu i swoją wiedzę strzegą zazdrośnie (to jest ich chleb- nawet to rozumiem, tylko forum wtedy powinno być w dwóch wariantach : reklamowym i amatorskim, taka tylko sugestia...)

Tymczasem

 

To nie takie proste, de facto rozwiązując problem klienta rozwiązujemy problem instalatorowi.

I to jemu(kiepskiemu instalatorowi) najbardziej się teraz pomaga, bo nie działająca instalacja to przede wszystkim powinien być problem instalatora.

A nie klienta, moi klienci mają możliwość dzwonienia do mojej firmy 7dni w tygodniu i zawsze ktoś stara się jakoś pomóc, a na 99% przypadków da się zaradzić przez telefon jak instalacja jest właściwie wykonana.

A tak teraz rozwiązując ten problem robi się krzywdę następnym ofiarom tego instalatora, który robi popelinę a potem nie odbiera telefonów.

 

Trzeba leczyć przyczynę a nią jest kiepski instalator.

 

Nie wiem czym się kierował klient wybierając instalatora, ale jeżeli głównym kryterium była cena to potem tego można się spodziewać.

 

Często zdarzają mi się poprawki po innych instalatorach i często klient słyszy że trzeba instalację gruntownie zmodyfikować, bo np. przekroje są złe, przepływy, pompy, zbiorniki, itp. I wtedy żeby instalacja działała trzeba zapłacić 150% ceny tego co powinno to naprawdę kosztować.

 

Mistrzostwo świata zrobiła firma Instal3D, szef firmy powiedział że nie zna się na hydraulice i nie odbierał telefonów od klienta. a instalacja tak spierdzielona że CAŁA do wycięcia.

I co zrobić z takimi firmami które dalej kaleczą swoich klientów?

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia,

gość ma problem ( ok - jego istalator jest raczej cienki...), ale zamiast jakoś mu pomóc- można skupić się na osłabieniu konkurencji...

Ręce mi opadają...

Qba- złap lepiej za jakąś mądrą branżową knigę i sam sobie przeanalizuj temat. Potwierdza się teza ,że każdy w naszym kraju musi znać się na wszystkim-a fachmanów jest niewielu i swoją wiedzę strzegą zazdrośnie (to jest ich chleb- nawet to rozumiem, tylko forum wtedy powinno być w dwóch wariantach : reklamowym i amatorskim, taka tylko sugestia...)

Tymczasem

 

Nie mam zamiaru im robić reklamy i anty reklamy bo pomocni są. Jak był problem z przebijaniem ciepłem wody do podłogi to stanęli na wysokości zadania, ściągnęli nawet gościa z Panasonica i temat został rozwiązany.

 

Więc złego słowa nie mogę powiedzieć - natomiast mają w/g mnie małą wiedzę merytoryczną. Zanim mój problem został by zdiagnozowany to pewnie były koniec sezonu grzewczego.

 

Nie piszę tutaj żeby się na nich żalić - tylko może ktoś ma jakiś inny pomysł, ktoś coś doradzi z swojego doświadczenia.

 

narazie dobiłem wody do instalacji na 2,5, odpowietrzyłem układ - no i zobaczymy jak teraz.

 

Jesli sytuacja się powtórzy wtedy będę interweniował u instalatora - mam jeszcze rok gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste, de facto rozwiązując problem klienta rozwiązujemy problem instalatorowi.

 

 

Trzeba leczyć przyczynę a nią jest kiepski instalator.

 

Nie wiem czym się kierował klient wybierając instalatora, ale jeżeli głównym kryterium była cena to potem tego można się spodziewać.

 

Często zdarzają mi się poprawki po innych instalatorach i często klient słyszy że trzeba instalację gruntownie zmodyfikować, bo np. przekroje są złe, przepływy, pompy, zbiorniki, itp. I wtedy żeby instalacja działała trzeba zapłacić 150% ceny tego co powinno to naprawdę kosztować.

 

Mistrzostwo świata zrobiła firma Instal3D, szef firmy powiedział że nie zna się na hydraulice i nie odbierał telefonów od klienta. a instalacja tak spierdzielona że CAŁA do wycięcia.

I co zrobić z takimi firmami które dalej kaleczą swoich klientów?

 

Mr CNC

Ja też mam , niestety ( a czasem stety) konkurencję w mojej branży- mam czasem podobne myśli do Ciebie .

Co możemy zrobić :

-klient niestety ponosi konsekwencje swojego wyboru , jak trzeba zapłacić za poprawkę to trudno- PC ma działać i już ( ale jednak bez COP =1...)

-kiedy pomagam delikwentowi, zyskuję potencjalnego klienta i reklamę ( znajomym raczej się nie poleca paproków)

-nie robię przecież usługi darmowo

Co do firm - niestety ,nie działa u nas tradycja dobrego rzemiosła- są min wymogi , czasem ludzie biorą się za różne tematy bez kwalifikacji . A my klienci też nie pytamy o "papiery" ( szkoły, uprawnienia,itp) , pytamy głównie o ceny i może niekiedy o referencje ( ale im lepsza cena , tym bardziej wierzymy w różne bajeczki np klient jest w delegacji , albo temat podobny- ale zasadniczo inny...., i takie tam)

Grzechy mamy wszyscy ( tj klienci i firmy) -a problemy są już indywidualne .

To po co nam to forum ,czy do:

-zgłaszania problemów i szukania pomocy

-porad w zakresie doboru i użytkowania PC

-poszerzania wiedzy nt

-chęci bycia pomocnym

-reklamy i zdobywania nowych klientów

To chyba wiemy już co jest dla nas istotne, nieprawdaż ?

Bywaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

jeśli masz podłogówkę w tej łazieneczce , to chyba raczej grzejnik elektryczny z czasówką i termostatem ( na np 25st , jeśli podłogówka nagrzeje do np 22st , to grzałka tylko uzupełni do tych 25st w godzinach "dziennych")

KK chyba byłby przerostem nad treścią

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panowie:

Czas zamontować grzejnik do dolnej łazienki.(łazienka 6m2)

Jaki polecacie do Panasonica 9KW? Czy wasze grzejniki wspomagają sie elektrycznie.?

Nie mam grzejnika w łazience i nie widzę takiej potrzeby u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

Czas zamontować grzejnik do dolnej łazienki.(łazienka 6m2)

Jaki polecacie do Panasonica 9KW? Czy wasze grzejniki wspomagają sie elektrycznie.?

 

Mam grzejniki w obu łazienkach i obydwa są wyposażone w grzałki.

Był to jeden z najbardziej bezsensownych wydatków.

 

Ten grzejnik to jeszcze jaki uchwyt na ręczniki - ale trze grzałki ? Ani razu nie uruchomione.

 

W następnym domu już nie zrobię grzejników w łazienkach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...