Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Dzisiaj nocka najzimniejsza u nas w tym sezonie. Temp. -1*C i po 23ej zainteresowały mnie inne odgłosy PC.

Zastałem taki stan:

 

 

Rozumiem, że to defrost? Nie wychodziłem po nocy na zewnątrz żeby popatrzeć na jednostkę. Trwało to z 10min i zjadło ok. 0.6kWh.

Pozdrawiam.

 

PS. W nocy było zimno, ale PC zeżarła niecałe 13kWh na CO od 21.00 - 6.00. KG Lo -10/34 Hi 15/26.

 

Defrost... u nie wczoraj okolo 13 min (nie mam jeszcze grzałki podłączonej).

Pytanie :

1.Czy osoby które nie mają bufora uzywaja grzałke do defrostu?Jesli tak jaka jest różnica w czasie i zuzyciu przy grzałce off i on.?

U mnie przy grzałce off 13min/0,67 KW

2.Wczoraj defrost miałem w sumie co około 40minut? Czy to nie za często?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defrost... u nie wczoraj okolo 13 min (nie mam jeszcze grzałki podłączonej).

Pytanie :

1.Czy osoby które nie mają bufora uzywaja grzałke do defrostu?Jesli tak jaka jest różnica w czasie i zuzyciu przy grzałce off i on.?

U mnie przy grzałce off 13min/0,67 KW

2.Wczoraj defrost miałem w sumie co około 40minut? Czy to nie za często?

czestotliwosc co 40 minut sie zdarza nie tylko u Ciebie wiec jest to chyba prawidlowa praca. czestotliwosc zalezy od wilgotnosci na dworze a teraz przy ok. 0 st. mamy duza wilgotnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil

odnośnie filmiku z defrostem , to zauważyłem że masz dużą częstotliwiść sprężarki- u mnie występuje taka sytuacja dość rzadko ( np kiedy nie ma jeszcze ciepłej wody po dłuższej przerwie obniżenia nocnego).

Defrost trwa u mnie max 5 min- prawdopodobnie ze względu na wyższe temp na grzejnikach .

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebował bym też:

temperaturę rury freonowej cieńszej i grubszej.

Temperaturę wody na zasilaniu oraz na powrocie po 25 minutach ciągłej pracy pompy na ogrzewaniu, po podniesieniu krzywej grzewczej na maxa.

Chodzi mi o to żeby sprężarka kręciła się na maxa i potrzebuję ilość HZ sprężarki.

Wszystko to potrzebuje z jednego czasu.

 

potrzebuje jeszcze zdjęcie tego sitka co masz w filtrze przed pompą ciepła.

 

Hej

Sorry , że jeszcze dręczę , kilka spostrzeżeń i pytań:

-woda w systemie wygląda przezroczyście , ale jest z minimalnym przyciemnieniem

-w instalacji , wewnątrz rur , czy na sitku jest rodzaj "smółki"-rodzaj mikro filmu , bardzo cienka lekko klejąca warstwa

-wszystkie kontrolne copy są ok

-mam w kilku miejscach parę łączek z ocynku ( dosłownie kilka) tylko na CO

Alarm H98 pojawia się przy min modulacji 19Hz /wysoka temp na zewn ok 16st/co ok 45st- to wszystko bardzo rzadko ( dlatego zwiększyłem przepływ pompy wtórnej i zmniejszyłem t co kiedy jest ciepło)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nocka najzimniejsza u nas w tym sezonie. Temp. -1*C i po 23ej zainteresowały mnie inne odgłosy PC.

Zastałem taki stan:

 

 

Rozumiem, że to defrost? Nie wychodziłem po nocy na zewnątrz żeby popatrzeć na jednostkę. Trwało to z 10min i zjadło ok. 0.6kWh.

Pozdrawiam.

 

PS. W nocy było zimno, ale PC zeżarła niecałe 13kWh na CO od 21.00 - 6.00. KG Lo -10/34 Hi 15/26.

 

odszranianie trwało dłużej i na wysokich obrotach bo było to niestety odszranianie gorącą parą......

Widać to min. po braku zmiany temperatury na zasilaniu i powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sorry , że jeszcze dręczę , kilka spostrzeżeń i pytań:

-woda w systemie wygląda przezroczyście , ale jest z minimalnym przyciemnieniem

-w instalacji , wewnątrz rur , czy na sitku jest rodzaj "smółki"-rodzaj mikro filmu , bardzo cienka lekko klejąca warstwa

-wszystkie kontrolne copy są ok

-mam w kilku miejscach parę łączek z ocynku ( dosłownie kilka) tylko na CO

Alarm H98 pojawia się przy min modulacji 19Hz /wysoka temp na zewn ok 16st/co ok 45st- to wszystko bardzo rzadko ( dlatego zwiększyłem przepływ pompy wtórnej i zmniejszyłem t co kiedy jest ciepło)

Pzdr

 

Błotko odkłada się w miejscu gdzie woda się podgrzewa, czyli właśnie na wymienniku płytowym jego powierzchnia jest gorąca a woda zimna i dlatego potrzebuję odczyty z rurek chłodniczych by sprawdzić skraplanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow

Twój krotki czas defrostu jest wynikiem posiadania buforu i wysoką temperatura wody w inst. C.O., która ogrzewa "gaz" co w konsekwencji roztapia szron na jedn. zew.. (Świadczy o tym najwyższy bieg pompy obiegowej). Pewnie o tym wiesz,ale warto to dopisać dla początkujących użytkowników.

U K@mila rozmrażanie jest przy pomocy gorącego gazu. Świadczy o tym ten charakterystyczny dźwięk, wysokie obroty kompresora i zatrzymanie pompy obiegowej.

 

Zastanawia mnie wykorzystanie grzałki do defrostu, gdyz znajduje się ona za wymiennikiem plytowym , wiec nie może wspomagać ogrzewania gazu w samym wymienniki.

Proszę o poprawienie moich spostrzeżeń jeśli są błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam panasonica 9kW jednofaz.

 

Od zeszłej soboty mam włączone grzanie w domu, dom nie zamieszkały. Jeszcze w połowie października temp. w środku była w granicach 14-16oC, potem załamała się pogoda i dom był otwierany na montaż barierek przy oknach i balkonie i spadło do 10oC. termometr nie jest wystawiony na działanie słońca.

 

Jako ciekawostkę-Przez 191 dni na grzanie zbiornika 250 L poszło 296 kwh jak pamiętam dobrze. temp. na zbiorniku ustawiona na około 50 oC, grzanie przeciw legionelli włączone.

 

20160719_165509.jpg20160721_082414.jpg20160721_082422.jpg

 

P.S. Mało na necie zdjęć kotłowni więc wrzucam swoje zdjęcia.

Edytowane przez byggmol
dopiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow

Twój krotki czas defrostu jest wynikiem posiadania buforu i wysoką temperatura wody w inst. C.O., która ogrzewa "gaz" co w konsekwencji roztapia szron na jedn. zew.. (Świadczy o tym najwyższy bieg pompy obiegowej). Pewnie o tym wiesz,ale warto to dopisać dla początkujących użytkowników.

U K@mila rozmrażanie jest przy pomocy gorącego gazu. Świadczy o tym ten charakterystyczny dźwięk, wysokie obroty kompresora i zatrzymanie pompy obiegowej.

 

Zastanawia mnie wykorzystanie grzałki do defrostu, gdyz znajduje się ona za wymiennikiem plytowym , wiec nie może wspomagać ogrzewania gazu w samym wymienniki.

Proszę o poprawienie moich spostrzeżeń jeśli są błędne.

 

U Kamila obiegówka wyłączona to grzałka, też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........."U K@mila rozmrażanie jest przy pomocy gorącego gazu. Świadczy o tym ten charakterystyczny dźwięk, wysokie obroty kompresora i zatrzymanie pompy obiegowej."

 

U mnie to samo , brak bufora i grzałki, charakterystyczny dzwiek około minuty , wyłączenie obiegówki i dość 'mocna " praca spręzarki ok 80mhz.

 

..."Zastanawia mnie wykorzystanie grzałki do defrostu, gdyz znajduje się ona za wymiennikiem plytowym , wiec nie może wspomagać ogrzewania gazu w samym wymienniki."

 

Ciekawe, moj instalator jest pewny ze grzałka pomorze!Ktoś może wypowiedzieć się na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow

Twój krotki czas defrostu jest wynikiem posiadania buforu i wysoką temperatura wody w inst. C.O., która ogrzewa "gaz" co w konsekwencji roztapia szron na jedn. zew.. (Świadczy o tym najwyższy bieg pompy obiegowej). Pewnie o tym wiesz,ale warto to dopisać dla początkujących użytkowników.

U K@mila rozmrażanie jest przy pomocy gorącego gazu. Świadczy o tym ten charakterystyczny dźwięk, wysokie obroty kompresora i zatrzymanie pompy obiegowej.

 

Zastanawia mnie wykorzystanie grzałki do defrostu, gdyz znajduje się ona za wymiennikiem plytowym , wiec nie może wspomagać ogrzewania gazu w samym wymienniki.

Proszę o poprawienie moich spostrzeżeń jeśli są błędne.

 

Tylko małe sprostowanie- mam przepływ ok 1600-1700 ltr na 3 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........."U K@mila rozmrażanie jest przy pomocy gorącego gazu. Świadczy o tym ten charakterystyczny dźwięk, wysokie obroty kompresora i zatrzymanie pompy obiegowej."

 

U mnie to samo , brak bufora i grzałki, charakterystyczny dzwiek około minuty , wyłączenie obiegówki i dość 'mocna " praca spręzarki ok 80mhz.

 

..."Zastanawia mnie wykorzystanie grzałki do defrostu, gdyz znajduje się ona za wymiennikiem plytowym , wiec nie może wspomagać ogrzewania gazu w samym wymienniki."

 

Ciekawe, moj instalator jest pewny ze grzałka pomorze!Ktoś może wypowiedzieć się na ten temat?

 

instalator się myli bo grzałka jest za wymiennikiem, a wiec nie ogrzeje wody która dostaje się do wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalator się myli bo grzałka jest za wymiennikiem, a wiec nie ogrzeje wody która dostaje się do wymiennika.

 

Rozumiem.W takim razie nie mam wpływu na "moje" defrosty?.Czy mozna jeszcze cos zrobic aby były bardziej efektywne.?

I nie pisze juz o czasie oraz zuzyciu energii .Zastanawia mnie czy taka praca sprezarki nie wpłynie na jej "zywotnosc".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotko odkłada się w miejscu gdzie woda się podgrzewa, czyli właśnie na wymienniku płytowym jego powierzchnia jest gorąca a woda zimna i dlatego potrzebuję odczyty z rurek chłodniczych by sprawdzić skraplanie.

 

A na jakiej temp zrobić test - 50st ?(teraz mam 45)

Chodzi o jak najeiększą moc przy największej modulacji sprężarki ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam panasonica 9kW jednofaz.

 

Od zeszłej soboty mam włączone grzanie w domu, dom nie zamieszkały. Jeszcze w połowie października temp. w środku była w granicach 14-16oC, potem załamała się pogoda i dom był otwierany na montaż barierek przy oknach i balkonie i spadło do 10oC. termometr nie jest wystawiony na działanie słońca.

 

Jako ciekawostkę-Przez 191 dni na grzanie zbiornika 250 L poszło 296 kwh jak pamiętam dobrze. temp. na zbiorniku ustawiona na około 50 oC, grzanie przeciw legionelli włączone.

 

[ATTACH=CONFIG]372510[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]372511[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]372512[/ATTACH]

 

P.S. Mało na necie zdjęć kotłowni więc wrzucam swoje zdjęcia.

 

o znowu ta badziewna pseudo otulina na rurze gdzie czynnik chłodniczy ma najwyższą temp.

witaj w klubie grzejących atmosferę pompą ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.W takim razie nie mam wpływu na "moje" defrosty?.Czy mozna jeszcze cos zrobic aby były bardziej efektywne.?

I nie pisze juz o czasie oraz zuzyciu energii .Zastanawia mnie czy taka praca sprezarki nie wpłynie na jej "zywotnosc".

 

A wyobraź sobie że jedziesz samochodem 90km/h

i co 40minut musisz zwolnić wrzucić jedynkę i jechać na maksymalnych obrotach(tych na czerwonej kresce) przez 10 minut.

Czy to pomoże silnikowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cnc

jeszcze tylko dodam , że kiedy walczyłem ze starym zas cwu dwuplaszczowym- dobrze wypłukałem cały system ( puszczałem również wodę od strony wyj z PC - było trochę " błotka")

Pzdr

 

PS

Ten zadobnik cwu do " gobra rada" z forum...

 

nigdy nie wypłuczesz wszystkiego, często zostaje sporo w grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o znowu ta badziewna pseudo otulina na rurze gdzie czynnik chłodniczy ma najwyższą temp.

witaj w klubie grzejących atmosferę pompą ciepła

 

 

Klub jest pewnie spory. To czym ty to ocieplasz w takim razie? Jak pisałem, zdjęć instalacji na wątku jak na lekarstwo, a pytających i udzielających rad sporo. Można prosić o jakieś foty z montażu?

Edytowane przez byggmol
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...