Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Wada wygrzewania posadzki w trybie auto to zatrzymanie i skasowanie w zasadzie procesu, kiedy wywali np. błąd niskiego przepływu, co na początku może się zdarzać przy pc i zabawie z obiegówką lub rozdzielaczami, albo są cięcia w dostawie energii lub częste odpinanie bezpieczników czy wywalanie różnicówki przy wykańczaniu domu i montażu gniazdek, itp.

 

Dzięki za uwagi. Chyba skończy się manualem, zwłaszcza, że w środku i na zewnątrz trwają jeszcze prace, w tym z elektryką.

Dziś -3, kotłownia zdążyła w samą porę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiterBo,K@mil_ u mnie sprężarka to samo , okolo 40MHZ.

Wczoraj przestawiłem KG o +2st do +36/-15 .I pobór energii wzrósł do 30KW od 18 do 6 .

Temp. w salonie taka sama jak przy +34/-15 22,2 st.Fakt ze dziś było zimniej o 1-2 st .

Mam do wszystkich pytanie moze nie w tym temacie ale...

W jaki sposób Wy uzytkownicy PC macie ocieplone wejscie na strych ,poddasz tzw graciarnie.Co macie nad sufitem w sypialniach , miedzy krokwiami , pod podłoga(u mnie OSB.)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim co mają poprawnie zainstalowane pompy radzę wrzucić na luz i dać pompie pracować.

 

Jeszcze troszkę i przejdę w taki tryb ;) Ale wiesz, to pierwsza zima, pierwsza PC, pierwszy dom :)

 

W sumie wejścia na strych ocieplonego nie mam. Mam lekki strop i siedzi tam 30, a miejscami 40cm wełny. W użytkowej części strychu OSB na podłodze. Między krokwiami nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiterBo,K@mil_ u mnie sprężarka to samo , okolo 40MHZ.

Wczoraj przestawiłem KG o +2st do +36/-15 .I pobór energii wzrósł do 30KW od 18 do 6 .

Temp. w salonie taka sama jak przy +34/-15 22,2 st.Fakt ze dziś było zimniej o 1-2 st .

Mam do wszystkich pytanie moze nie w tym temacie ale...

W jaki sposób Wy uzytkownicy PC macie ocieplone wejscie na strych ,poddasz tzw graciarnie.Co macie nad sufitem w sypialniach , miedzy krokwiami , pod podłoga(u mnie OSB.)

pozdr

 

Z Twoich postów wyczytałem że grzejesz w okienkach. Ciekawe czy jakbyś puścił pompę na grzanie ciągłe czy by się wyłączyła czy chodziła non stop jak u mnie(parę postów wyżej) U mnie sprężarka cały czas 22-23 w porywach 26-27. U Ciebie za 12 godz 30kWh, ja martwię się że za 24 godz. 27kWh. Ja mam strych nad jedną częścią parteru(mieszka tam ojciec. Przejście mam z mojego korytarza na poddaszu mieszkalnym zamaskowane szafą(coś jak wejście do Krainy Czarów:D) Ściana odzzielająca strych od mojego poddasza ocieplona od strony strychu 20 cm styropianu, na strychu 1 pętla ogrzewania. Reszta jak w stopce.

 

Wszystkim co mają poprawnie zainstalowane pompy radzę wrzucić na luz i dać pompie pracować.

Żeby to było takie proste. Ciężka jest pierwsza zima z pompą ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym użytkowników , aby podawali ;

 

- Temperaturę zewnętrzną ,

( - 3C < Tz < + 3 C - dane z tego forum )

 

- Czas defrostu ,

( z większości wypowiedzi na tym forum , czas defrostu =< 5 min )

 

- Wielkość zużycia energii w kWh,

 

Jeżeli to możliwe . Z góry uprzejmie dziękuje

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od 17 do 23.30 5 defrostów. Wszystkie wg wcześniejszego opisu. Martwi mnie inna sytuacja. Pompa od wczoraj rana chodzi non-stop. Przez 24h pobrało 27kWh. Temp na zewn. -4 do +1. W domu 23 stopnie. Pompa ma cały czas zasilanie 31 powrót 27 z przerwami na defrost i grzanie CWU. Przy grzaniu CO sprężarka idzie cały czas na 22-23. Z KG wychodzi mi że temp zasilanie powinna dojść do 32,6 + 3minuty i się wyłączyć. Dlaczego nie wejdzie na wyższe obroty i nie dogrzeje do tej temperatury. Nie wiem dlaczego tak sie nie dzieje? Czy zacząć się bać niższych temperatur?

 

Pompa jeżeli nie ma kagańca to ma działać cały czas z minimalną mocą, dopiero kiedy minimalna moc jest za duża i doszła by do tej twojej temperatury 32,6 +3 minuty to by się wyłączyła.

Jak autem jedziesz to wolisz jechać cały czas 50 km/h czy jechać 150 zatrzymać się i znów jechać 150?

Logika sterowania pompami jest taka aby pracowała jak najdłużej ale z mocą dobraną do aktualnego zapotrzebowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coś ciężko to idzie. :)

 

Instalator pacnął jakieś krzywe grzewcze -15 +25. Poinstruował jak je zwiększać celem wygrzani posadzki i... długi weekend.

A tu tymczasem:

Pompa pracowała jakieś 2 h i... wyłączyła wentylatory. Zasilanie temperatura 20, powrót 11.

Po wyłączeniu temperatura zasilania spadła na 11. powrót 8.

 

czy to defrost? Jednostka zewnętrzna cała biała. Tylko czym to odszraniać jak w podłogę nie weszło dużo energii, dom jeszcze nie ocieplony do końca, w środku 5 stopni, wylewki nie wygrzane.

W pompie coś miele i miele (obiegówka?) Ile może potrwać odszraniane jednostki jeżeli teraz powrót ma temperaturę 8 stopni?

9 kW SDC 3 fazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi jedna rzecz czy przy instalacjach ze sprzęgłem hydraulicznym (tzw. buforze) defrost występuje rzadziej ? to że przebiega szybciej to wiemy, ale czy wymiennik szroni się wolniej ?

 

Może na to pytanie i wiele innych znajdziesz odpowiedź w temacie ;

Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ???

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244356-Pompa-ciepla-i-zwrotnica-(sprzeglo-hydrauliczne)&p=7337529#post7337529

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coś ciężko to idzie. :)

 

Instalator pacnął jakieś krzywe grzewcze -15 +25. Poinstruował jak je zwiększać celem wygrzani posadzki i... długi weekend.

A tu tymczasem:

Pompa pracowała jakieś 2 h i... wyłączyła wentylatory. Zasilanie temperatura 20, powrót 11.

Po wyłączeniu temperatura zasilania spadła na 11. powrót 8.

 

czy to defrost? Jednostka zewnętrzna cała biała. Tylko czym to odszraniać jak w podłogę nie weszło dużo energii, dom jeszcze nie ocieplony do końca, w środku 5 stopni, wylewki nie wygrzane.

W pompie coś miele i miele (obiegówka?) Ile może potrwać odszraniane jednostki jeżeli teraz powrót ma temperaturę 8 stopni?

9 kW SDC 3 fazowa.

 

Witam

 

Czy w twoim modelu nie ma możliwości wsparcia pracy pompy wbudowaną grzałką?

Jakie masz ciśnienie na manoetrze?

Wyłącz pompę całkowice z zasilania zostaw w spokoju do jutrzejszego popołudnia, uruchom jeszcze raz z wymuszoną pracą grzałki.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Edytowane przez Pratchawiec
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coś ciężko to idzie. :)

 

Instalator pacnął jakieś krzywe grzewcze -15 +25. Poinstruował jak je zwiększać celem wygrzani posadzki i... długi weekend.

A tu tymczasem:

Pompa pracowała jakieś 2 h i... wyłączyła wentylatory. Zasilanie temperatura 20, powrót 11.

Po wyłączeniu temperatura zasilania spadła na 11. powrót 8.

 

czy to defrost? Jednostka zewnętrzna cała biała. Tylko czym to odszraniać jak w podłogę nie weszło dużo energii, dom jeszcze nie ocieplony do końca, w środku 5 stopni, wylewki nie wygrzane.

W pompie coś miele i miele (obiegówka?) Ile może potrwać odszraniane jednostki jeżeli teraz powrót ma temperaturę 8 stopni?

9 kW SDC 3 fazowa.

 

sprężarka off ponieważ temp. obiegu poniżej 10 teraz działa grzałka obiegu c.o. "tylko" 3kw

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coś ciężko to idzie. :)

 

Instalator pacnął jakieś krzywe grzewcze -15 +25. Poinstruował jak je zwiększać celem wygrzani posadzki i... długi weekend.

A tu tymczasem:

Pompa pracowała jakieś 2 h i... wyłączyła wentylatory. Zasilanie temperatura 20, powrót 11.

Po wyłączeniu temperatura zasilania spadła na 11. powrót 8.

 

czy to defrost? Jednostka zewnętrzna cała biała. Tylko czym to odszraniać jak w podłogę nie weszło dużo energii, dom jeszcze nie ocieplony do końca, w środku 5 stopni, wylewki nie wygrzane.

W pompie coś miele i miele (obiegówka?) Ile może potrwać odszraniane jednostki jeżeli teraz powrót ma temperaturę 8 stopni?

9 kW SDC 3 fazowa.

 

Witaj,

powiem tak ,

Zacznijmy od początku.Zrób stopkę.

Piszesz że masz "remont"

Ja odpaliłem Pc 25.01 .2016 .

KG ustawiam od kilkunastu dni.Wcześniej ustawiałem na "sztywno" -czyli ręcznie temp. LO/Hi taką samą.35/40 /45 różnie .Zużyłem do tego 4k KW.

Na starcie pompy nie miałem drzwi , ocieplonego poddasz , ogólnie ogromne mostki ,wszędzie.

Proponuje : ustawić tak , abyś nie miał zimno , jesli juz mieszkasz.

Eliminuj mostki termiczne. Zobaczysz z każdym mostkiem PC zabierze mniej KW.

pozdro

P>S

jutro pierwszy serwis:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

powiem tak ,

Zacznijmy od początku.Zrób stopkę.

Piszesz że masz "remont"

Ja odpaliłem Pc 25.01 .2016 .

KG ustawiam od kilkunastu dni.Wcześniej ustawiałem na "sztywno" -czyli ręcznie temp. LO/Hi taką samą.35/40 /45 różnie .Zużyłem do tego 4k KW.

Na starcie pompy nie miałem drzwi , ocieplonego poddasz , ogólnie ogromne mostki ,wszędzie.

Proponuje : ustawić tak , abyś nie miał zimno , jesli juz mieszkasz.

Eliminuj mostki termiczne. Zobaczysz z każdym mostkiem PC zabierze mniej KW.

pozdro

P>S

jutro pierwszy serwis:)

 

Przepraszam nie doczytałem.Trudno miszakać w temp. 5st.

Tym bardziej , miałem tak samo, podobnie.

Po prostu "rozchulaj" PC.Z tego co pamiętam to u mnie chodziły 2 nagrzewnice.

powoidzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem urządzenie. Teraz nawet nie dobijało do 19 stopni i włączało defrost, który trwa parę sekund i wyłącza się. Jednostka cała oblodzona. Przy wyłączaniu :Zasilanie 12 powrót 11.

 

Ustawienia -15 +25 tylko HEAT (brak czujnika do zbiornika CWU więc tylko grzeję wylewki). Zbiornik CWU 200 l zalany woda i otwarty na instalację. Temp wody 5 stopni więc nie grzeje go pompa.

Na wyświetlaczu komunikat: H20.

 

W raportach error H76 - (brak komunikacji z czujnikiem?.)

 

grzałka w opcjach włącza się tylko poniżej -15.

 

No nic, na razie wyłączone. Zobaczę jutro. Pompa pociągnęła 20kWh. temperatura w domu z 5 wskoczyła na 6.

Za pierwszym uruchomieniem długo dochodziła do parametrów zasilanie 20 i powrót 11. Teraz po wyłączeniu i włączeniu w pare minut osiągała te parametry ale wyłączała się z powodu defrostu, który... trwał godziny.

 

Nie za bardzo wiem jak włączyć grzanie z wymuszona grzałką, muszę poczekać do poniedziałku na instalatora.

Sprawa nie jest pilna, nie mieszkam tam jeszcze. Myślałem, że zacznę wygrzewać dom powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie doczytałem.Trudno miszakać w temp. 5st.

Tym bardziej , miałem tak samo, podobnie.

Po prostu "rozchulaj" PC.Z tego co pamiętam to u mnie chodziły 2 nagrzewnice.

powoidzenia

 

Tak nie mieszkam, aktulnie kończą ocieplenie ścian, ale tynku już chyba nie zdążę bo za zimno.

Przymierzam się do ocieplenia stropu. Okna mam jakieś 0,8, drzwi tez ciepłe. Brama garażowa zamyka nieocieplony garaż.

No ciężko to ruszyć taka masę zimnego betonu, zwłaszcza że zrobiłem 9 cm wylewki mające akumulować ciepło. Jest trochę tych m3 do rozruszania :)

No i pogoda dziś nie dopisała, niesamowita wilgotność powietrza i zimno. Faktycznie sprawdzę jutro jak to idzie.

Za 2 tygodnie montaż kominka to pomoże zagrzać po raz pierwszy dom.

 

A to co wyświetla się na panelu H20 to co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...