Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mam dwa pytania:

1. Czy oszronienie jednostki zewnętrznej w T-CAP-ie ma wpływ na deltę?

2. Czy praca pompy z deltą 4 a nawet dłuższy czas z 3 jest poprawna czy świadczy o jakimś problemie. Pompa idzie u mnie długi czas brakuje jej 1 stopnia do zadanej do wyłączenia, a delta na poziomie 3. Czytałem że sterownik dąży do delty równej 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym buforem tez może być to.

Jak masz sterowane pompkę za buforem?

 

Czy ona czasem się wyłącza?

Bo może jest taka sytuacja że pompka za buforem się już wyłączyła, pompa ciepła nadal pracuje i mocno zagrzewa bufor, tak mały zagrzać to nie problem.

A pompa ciepła nie może wyłączyć się od razu musi pochodzić kila minut, i jeżeli w tym czasie obiegówka za buforem si wyłączy to bufor jest gorący nie ma odbioru ciepła i dlatego masz błąd wysokiego ciśnienia który wiąże się z brakiem odbioru ciepła od pompy ciepła.

 

Co do wymiennika jak miałbyś podobną temperaturę gazy na wejściu i wyjściu to wtedy jest problem a teraz jest ok.

 

Dzięki CNC za info,

może rzeczywiście jest problem ze sterowaniem pompy wrórnej- czujnik od jej sterownika jest w górnej części buforka, niekiedy przy rozruchu wilo się wł i wył.

Może przełożę czujnik w okolicach wyjścia z PC do buforka- wtedy zobaczymy. Nie chciałem sterować pompą wtórną równolegle z PC, ze względu na zabezpieczenie ciepłej wody do defrostu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców tego forum po ok 2tygodniach po zamontowaniu pompy zauważyłem że narzuta od układu chłodniczego dokładnie rurki 5/8 jest minimalnie spocona tj. Widać śladowe ilości jak by oleju. Czy to znaczy że jest nieszczelność i trzeba ją dociągnąć czy może tak ma być?

 

jeżeli masz tam olej to gazu uciekło zapewne "trochę" instalator nie miał wykrywacza ? - to koszt ok1000 -1500zł wypadało by mieć skoro bierze się za ukł. freonowe w zasadzie ma obowiązek to mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem zdjęcia po montażu. Po montażu instalator zalecił nie wyłączać pompy obiegowej w PC w celu odpowietrzenia. Zapomniałem wyłączyć przed urlopem i chodziła 17dni, zużywając 7kw (chodziła na 7biegu). Czyli około 0,42 dziennie :)

 

Jaki bieg obiegówki macie ustawiony. Teraz mam 5. Zastanawiam się czy zmniejszyć?

Niestety musiałem zwiększyć ogrzewanie bo fachowiec od paneli stwierdził ze 2% wilgotności podłogówki to za dużo i muszę zbić do 1.7%

Krzywą mam chyba -15+26 i podbicie (nie wiem czy dobrze to nazywam) (można ustawić od -5 do +5) i u mnie jest +5

W takich ustawieniach zużycie na poziomie 40kw dziennie. Dziś Temp zasilania 31*C powrót 26*C

W domu minimum 25*C ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców tego forum po ok 2tygodniach po zamontowaniu pompy zauważyłem że narzuta od układu chłodniczego dokładnie rurki 5/8 jest minimalnie spocona tj. Widać śladowe ilości jak by oleju. Czy to znaczy że jest nieszczelność i trzeba ją dociągnąć czy może tak ma być?

 

Tego nie da się dociągnąć i dodać czynnika, teraz już będzie sporo pracy.

Do oddessania czynnik, zważenia, kielich do odkręcenia, sprawdzenia, zarobienia od nowa i potem trzeba znów napełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Tak.

2. Zjawisko normalne, nie przejmuj się. PC pracuje wówczas z niższą mocą

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Dziękuję bardzo.

Czy może mi jeszcze ktoś wytłumaczyć punkt 8 w funkcjach specjalnych - czas pracy ogrzewania w trybie HEAT+TANK. Wiem że trzeba w punkcie 7 - priorytet ogrzewania ustawić na NO bo inaczej CWU będzie grzać grzałka. Jak powinno być ustawione to w pkt 8? Co dzieje się po upływie ustawionego czasu? W pkt. 9 czas grzania CWU mam ustawione 30 minut i w lato było OK teraz nie dogrzewa wody do ustawionej temp. za jednym razem(30 minut) i po przerwie dogrzewa do zadanej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOBROW, odnosząc się wo Twojego zdjęcia przy - 20st.

Zapytam , jak miałeś ustawioną KG .Bo z tego co ostatnio pisaliśmy to musiałeś mieć -15/44 st.??

 

Moja krzywa teraz to Lo 7/45st i Hi 11/40st

Pamiętaj tylko , że mam grzejniki.

Najniższą temp jaką widziałem na mojej PC to było -22 st

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się dociągnąć i dodać czynnika, teraz już będzie sporo pracy.

Do oddessania czynnik, zważenia, kielich do odkręcenia, sprawdzenia, zarobienia od nowa i potem trzeba znów napełnić.

 

CNC, czy zawsze trzeba odessać czynnik i od nowa zważyć/napuścić, czy tylko w przepadku kiedy nie wiemy ile czynnika jest w układzie?

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.

Czy może mi jeszcze ktoś wytłumaczyć punkt 8 w funkcjach specjalnych - czas pracy ogrzewania w trybie HEAT+TANK. Wiem że trzeba w punkcie 7 - priorytet ogrzewania ustawić na NO bo inaczej CWU będzie grzać grzałka. Jak powinno być ustawione to w pkt 8? Co dzieje się po upływie ustawionego czasu? W pkt. 9 czas grzania CWU mam ustawione 30 minut i w lato było OK teraz nie dogrzewa wody do ustawionej temp. za jednym razem(30 minut) i po przerwie dogrzewa do zadanej temp.

 

Z tego co pamiętam , jeśli PC w trybie CWU nie wyrobi się w zadanym czasie - to PC przechodzi na CO i włącza grzałkę z zasobniku CWU .

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy tydzień pracy pompy w opcji grzania pierwsze i odpalenie podłogówki. Od 31.10 do 07.11 poszło mi 233 kwh, temp. w domu z 10oC skoczyła do 25oC, Zbiornik CWU 250 L nieużywany ale grzany przez pompę pociągnął 19 kwh średnio 2,7 kwh na dzień. Ustawień z tego okresu nie mam, nie ma mnie na miejscu, szwagier obiecał sprawdzić, Od 07.11 zmienione ustawienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po serwisie została podłączona grzałka w PC.

Czas defrostu bez zmian.około 14 min.

Temp. zew. 0st.

 

Dalej zastanawiam się nad defrostem w opcji 1"normalniej" tj. gdy temp. powrotu jest min 27st.

Zakładając dt 5 na wejsciu powinno byc min 32st.Taki układ wymaga dośc stromej KG jakieś +2/33 .

Oczywiście mówię tu o instalacjach bez bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pompę? Zastanawiam się ile mi pociągnie kWh żeby zagrzać chatę po raz pierwszy.

 

Na sufitach płaskich co dawałeś? Też chcę dać na strop 40 cm i myślałem o iso.... 20 cm profimata 0,035 i na to 20 cm unimaty 0,039.

Nie ogranicza mnie ilość miejsca więc nie opłaca się inwestować w drogie wełny. Zastanawia mnie tylko czy taka np. uni mata jak lezy na sobie 40-50 cm to czy się nie ugina, co zmniejsza jej lambde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Na sufitach płaskich co dawałeś? Też chcę dać na strop 40 cm i myślałem o iso.... 20 cm profimata 0,035 i na to 20 cm unimaty 0,039.Nie ogranicza mnie ilość miejsca więc nie opłaca się inwestować w drogie wełny. Zastanawia mnie tylko czy taka np. uni mata jak lezy na sobie 40-50 cm to czy się nie ugina, co zmniejsza jej lambde.
A czemu na strop nie styropian ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm trochę nie w temacie ale mój Meeting MD50D 18kW EVI

czas defrostu 2:15 sekund.

temp zewnętrzna -1

zużycia nie zdążyłem zmierzyć.

odladzanie ze zbiornika CWU....

Jak w Meetingu jest realizowany defrost z CWU? Rozumiem, że PC ma po prostu możliwość sterowania 3-drożnym w takiej sytuacji i ciągnięcia energii z zasobnika przy odmrażaniu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu na strop nie styropian ?

 

Wełna się lepiej ułoży. Po rozkładaniu styropianu i docinaniu do rurek i kabli mam dość. Na stropie mam rurki do WM. Nie widzę również możliwości ocieplenia murłaty styropianem. Oczywiście zostało mi trochę styro z podłogi i zamierzam go zużyć ocieplając strop nad garażem.

 

Pamiętasz może koszt 1 zagrzania domu? mam zbliżony projekt do Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Można całkiem wyłączyć pompę ciepła?

 

Zaczynam podbitkę i wykonawca korzysta z garażu, ziębi chałupę na potęgę. Ja zabieram się za ocieplenie stropu nad całym domem. Pompa zamontowana, ale szkoda by chodziła i grzała atmosferę. W środku jest parę stopni więcej niż na zewnątrz tj. około 4-6 stopni ale mi chodzi o jednostkę zewnętrzną, czy uszkodzi ją ew. mróz? co z czynnikiem roboczym? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...