Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

[/b]

 

Siedmiu użytkowników podało dane defrostu ;

thxluk ; -1,0 C ; 14.5 min ; 0,75 kWh ;

miireek ; - 1,0 C ; 12,0 min ; 0,40 kWh ;

ccool ; -2,0 C ; 07,0 min ; 0,45 kWh ;

ccool ; +0,0 C ; 07,0 min ; 0,28 kWh ;

k@mil ; -2,0 C ; 12,0 min ; 0,80 kWh ;

k@mil ; +0,0 C ; 13,0 min ; 0,35 kWh ;

...

Proszę o podawanie danych dla defrostu

 

Nie mam Panasonica, a nieco prostszą PC on/off. Zastanawiam się, czy dane, które podajecie nie są za ubogie do porównań? Na przykładzie mojej pompy: defrost wymuszony ręcznie (jest taka opcja w sterowniku pompy) trwał prawie 9 minut. Defrost automatyczny w trakcie pracy pompy trwał niecałe 2 minuty. Warunki zewnętrzne prawie takie same, podstawowa różnica w temperaturze wody w obiegu. Przy pierwszym odmrażaniu okolice 25 stopni, przy drugim 44 stopnie.

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reksgildo ,

z tymi temp to tak trochę różnie jest-zazwyczaj jeśli jest w miarę ok przepływ , to większa dt świadczy o odbiorze ciepła (czyli PC pracuje z większą mocą i możesz mieć cieplej, bo to ciepło trafia do powietrza)

pzdr

 

Sprawdzałem na rotametrach(o ile są one w jakiś sposób wiarygodne) i mam na nich mniej więcej równy przepływ ok1,5l. Mam 16 pętli więc w przybliżeniu daje to 1440l/h. Tutaj znowu się zastanawiam nawiązując do tego co napisał mi kol Pratchawiec czy to jest przepływ dla całego układu czy dla układu między buforem a podłogówką a między PC a buforem jest inny zależny od prędkości pompy obiegowej w PC. Deltę = 6 mam gdy sprężarka pracuje na poziomie 22-23 kHz(chyba jest to poziom zbliżony do minimum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na rotametrach(o ile są one w jakiś sposób wiarygodne) i mam na nich mniej więcej równy przepływ ok1,5l. Mam 16 pętli więc w przybliżeniu daje to 1440l/h. Tutaj znowu się zastanawiam nawiązując do tego co napisał mi kol Pratchawiec czy to jest przepływ dla całego układu czy dla układu między buforem a podłogówką a między PC a buforem jest inny zależny od prędkości pompy obiegowej w PC. Deltę = 6 mam gdy sprężarka pracuje na poziomie 22-23 kHz(chyba jest to poziom zbliżony do minimum)

 

Suma przepływów na rotametrach to jest przepływ za buforem , na PC i buforze masz taki , jaki wynika w wybranego biegu.Możesz wykonać prostą próbę - w PC daj Vp od 1 do 3 i zobacz jakie będą różnie w dt

Przy najmniejszych różnicach będą zbliżone przepływy w dwóch obwodach- znając przepływy na PC mniej więcej ustalisz przepływ za buforem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zboczę z tematu, ale jako że idzie zima, ciekawi mnie jak macie rozwiązane odprowadzenie skroplin z jednostki zewnętrznej..

Ja mam pompę postawioną na dwóch murkach o wysokości 45 cm od gruntu..

W dodatniej temperaturze ok nie ma problemu mam patent. Ale zima mnie ciekawi..

 

Korki gumowe powyciągane i woda kapie na ziemię czy jakieś tace ociekowe i grzałki i odprowadzenie wody czy jak..

Może jakieś zdjęcie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zboczę z tematu, ale jako że idzie zima, ciekawi mnie jak macie rozwiązane odprowadzenie skroplin z jednostki zewnętrznej..

Ja mam pompę postawioną na dwóch murkach o wysokości 45 cm od gruntu..

W dodatniej temperaturze ok nie ma problemu mam patent. Ale zima mnie ciekawi..

 

Korki gumowe powyciągane i woda kapie na ziemię czy jakieś tace ociekowe i grzałki i odprowadzenie wody czy jak..

Może jakieś zdjęcie itp...

 

Hej

u mnie jest tak

[ATTACH=CONFIG]374217[/ATTACH]

 

Z tyłu domu jest jednostka zewn i małe lodowisko ,w ogóle mi nie przeszkadza .Jeśli będzie jakiś problem to podłączę się do deszczówki.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zboczę z tematu, ale jako że idzie zima, ciekawi mnie jak macie rozwiązane odprowadzenie skroplin z jednostki zewnętrznej..

Ja mam pompę postawioną na dwóch murkach o wysokości 45 cm od gruntu...

 

Zdjęcie i opis? Proszę bardzo

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?248104-Pompy-PW-czy-oblodzenie-i-ci%C4%99kn%C4%85ca-woda-to-du%C5%BCa-uci%C4%85%C5%BCliwo%C5%9B%C4%87&p=7126707&viewfull=1#post7126707

 

Pozdrawiam

 

Pratchawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś szwagier zmienił ustawienia pompy, dokładnie 20 dni od zmiany zeszłym razem, podał mi też odczyty temp.

20 dni - 187 kwh ogrzewanie/9,35 dziennie/5,14 zł w G11,

CWU 35kwh, strata dobowa 1,75kwh

temp. w domu 23oC

Lo/-5oC/35

Hi/15/28oC

Powrót na Co 27oC.

 

razem za 27 dni 420kwh na CO/54kwh na CWU

 

temp. zasilania została dziś obniżona o 2oC jak pamiętam/ na zasilaniu/ zarówno na Lo i Hi

 

Gdybym grzał tylko w taniej zapłaciłbym pewnie około 3,7 zł dziennie przy średniej cenie za kwh 0,40 zł

Edytowane przez byggmol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zboczę z tematu, ale jako że idzie zima, ciekawi mnie jak macie rozwiązane odprowadzenie skroplin z jednostki zewnętrznej..

Ja mam pompę postawioną na dwóch murkach o wysokości 45 cm od gruntu..

W dodatniej temperaturze ok nie ma problemu mam patent. Ale zima mnie ciekawi..

 

Korki gumowe powyciągane i woda kapie na ziemię czy jakieś tace ociekowe i grzałki i odprowadzenie wody czy jak..

Może jakieś zdjęcie itp...

 

Po niemiecku

SAM_3795.jpg

 

 

Po mojemu

Zdjęcie0191.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sterowania. Jak z termostatu to się wyłącza i w ogóle nie pracuje podczas postoju pompy, a jak pogodowo to chodzi cały czas.

 

Chodzi cały czas? Trochę to bez sensu. U mnie wyje na okrągło i słychać ją dość dobrze. Delta 3. Zasilanie 25 a na powrocie 22. Nie ma możliwości wyłączenia pompy i czasowego tylko załączenia? Mielenie pompy to oczywiste straty energii.

jak zmniejszyć prędkość pompy, bo podejrzewam, że jest na maxa ustawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi cały czas? Trochę to bez sensu. U mnie wyje na okrągło i słychać ją dość dobrze. Delta 3. Zasilanie 25 a na powrocie 22. Nie ma możliwości wyłączenia pompy i czasowego tylko załączenia? Mielenie pompy to oczywiste straty energii.

jak zmniejszyć prędkość pompy, bo podejrzewam, że jest na maxa ustawiona?

 

Hej

chyba najbardziej optymalnym systemem sterowania PC P/W jest termostat/sterownik pokojowy +KG+timer w PC

A zmiana prędkości :

wygaś ziel diodę na pulpicie

wciskasz service , aż wyświetli się sp01

Przewiń w górę na sp02

Set

Zobaczysz prędkość pompy od 1 do 7

Zmiana :

Set

Strzałkami wybierasz bieg

Set zatwierdzasz

Cancel

Wł PC

Chyba wszystko

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie tu rozwiązanie? Lodowisko pod pompą? ;)

 

20160521_102752.jpg

 

jak Panasonic przykazał :p, u mnie wpięte w dren, info o tym jak ma wyglądać podstawa pod pompę plus odprowadzenie skroplin, odległość od ściany itp. jest gdzieś w broszurce technicznej, pamiętam, bo instalator mi coś takiego podesłał jak robiłem fundament w zimie na długo przed montażem pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

chyba najbardziej optymalnym systemem sterowania PC P/W jest termostat/sterownik pokojowy +KG+timer w PC

A zmiana prędkości :

wygaś .........

Chyba wszystko

Pzdr

 

Dzięki, jutro skoryguję buczenie :)

Jak macie ustawione, lub jak jest "dobrze" dla pompy?

 

Planuje właśnie jakiś termostat, nawet kable mam pociągnięte do pompy. Instalator stwierdził, że lepiej działa z pogodówką, bo wcześniej reaguje na zmianę temp. Ale jak dla mnie ta praca pompy 24/dobe to bez sensu lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...