Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Tak w zasadzie to powinien to zrobić instalator:confused: Nie wiem kto wam te pompy montował, że teraz musicie się takimi rzeczami zajmować. Po stronie użytkownika jest obsługa sterownika ale na pewno nie regulacja pompy obiegowej.

 

Map ,

już wcześniej wyjaśniałem-PC była montowana pod koniec kwietnia i od razu nie zauważyłem tego zjawiska. Instalator próbował to rozwiązać-ale przyciął się na tym (Sch...sl też).Obawiam się tylko ,o awarię w przyszłości -a nie zależy mi na samym "plumkaniu".Nie daje mi to spokoju ,że podnoszę ciśnienie do min 2,5 bara i jest ok...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie to powinien to zrobić instalator:confused: Nie wiem kto wam te pompy montował, że teraz musicie się takimi rzeczami zajmować. Po stronie użytkownika jest obsługa sterownika ale na pewno nie regulacja pompy obiegowej.

 

Na rozmowę z instalatorem trzeba się przygotować:)

A generalnie chłopa to nie winię, bo chata rozgrzebana, ekipy się szwendają, dom wyziębiony, grzanie tylko profilaktyczne anty zamrożeniowe - jak w takich warunkach cokolwiek ustawiać jak podłoga wracała temp 5 stopni? Pomału zamykam plan robót w tym roku i wtedy wiedza z FM przyda się jak nic:)

I tak był bardzo grzeczny i dostosował się do moich potrzeb. O poprawie, dostosowaniu fundamentu pod wentyle w gratisie już nie wspomnę.

Jak u bobrow, przy montażu tez nie zwróciłem uwagi na pracę pompy (piły, sprężarki na budowie pracowały pełną parą), potem pompa wyłączona, włączana na noc jak nie było nikogo. Wszystkiego trzeba się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobrow, to akurat nie do Ciebie było - tylko Tych dwóch wcześniej;)

Co do Ciebie to nie podnoś tego ciśnienia, bo nigdy problemu nie rozwiążesz. Daj temu czas i spokojnie odpowietrzaj.

 

Tak robię , jak mi doradzał ten Twój fachman-będę cierpliwie odpowietrzał i zobaczymy.

 

pzdr

 

PS

sorry-pracuję i kątem oka kukam na FM....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

chyba najbardziej optymalnym systemem sterowania PC P/W jest termostat/sterownik pokojowy +KG+timer w PC

A zmiana prędkości :

wygaś ziel diodę na pulpicie

wciskasz service , aż wyświetli się sp01

Przewiń w górę na sp02

Set

Zobaczysz prędkość pompy od 1 do 7

Zmiana :

Set

Strzałkami wybierasz bieg

Set zatwierdzasz

Cancel

Wł PC

Chyba wszystko

Pzdr

 

No i to nie działa.

 

Po wciśnięciu service pojawia się mrugający Sr01, strzałka w góre i mamy mrugający Sr02 a po prawej 3 a na dole SpD. Strzałki zmieniają tylko numer Sr na kolejny 03,04 dojechałem do 25 i to raczej nie prędkości pompki :) Na Sr02 po wciśnięciu SET pompa zaczyna mielać pompka i załącza się.

 

Musze poszukać jak zmienić prędkość.

 

Przepływy zmierzone organoleptycznie z rotametrów wyszło 1620, ale wiadomo że to jakieś plus minus 300 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to nie działa.

 

Po wciśnięciu service pojawia się mrugający Sr01, strzałka w góre i mamy mrugający Sr02 a po prawej 3 a na dole SpD. Strzałki zmieniają tylko numer Sr na kolejny 03,04 dojechałem do 25 i to raczej nie prędkości pompki :) Na Sr02 po wciśnięciu SET pompa zaczyna mielać pompka i załącza się.

 

Musze poszukać jak zmienić prędkość.

 

 

Przepływy zmierzone organoleptycznie z rotametrów wyszło 1620, ale wiadomo że to jakieś plus minus 300 :)

 

 

Sorry- jestem teraz przy mojej PC , przy sr02 już się wyświelta prędkość czyli masz 3.

Jak jesteś na sr02 wciśnij set- włączy się pompa , select-zacznie mrugać 3 , strzałkami zmieniasz i potwierdzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wciśnięcie set uruchamiało pompę. Kombinowałem też z selectem, ale nie przechodziłem do możliwości ustawiania strzałkami. 3 nie migała.

No chyba, że najpierw set żeby włączyć pompę a potem dopiero select? tego nie próbowałem.

 

Ok, a przy okazji prędkość 3 to dobrze, czy źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wciśnięcie set uruchamiało pompę. Kombinowałem też z selectem, ale nie przechodziłem do możliwości ustawiania strzałkami. 3 nie migała.

No chyba, że najpierw set żeby włączyć pompę a potem dopiero select? tego nie próbowałem.

 

Ok, a przy okazji prędkość 3 to dobrze, czy źle?

 

Vp 3 to jest u mnie na buforku , który prawie nie ma oporów- przy podłogówce to prędzej od 5-6

Wszystko zależy od oporów- przepływomierz by to rozwiązał, a tak to tylko jakaś średnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wciśnięcie set uruchamiało pompę. Kombinowałem też z selectem, ale nie przechodziłem do możliwości ustawiania strzałkami. 3 nie migała.

No chyba, że najpierw set żeby włączyć pompę a potem dopiero select? tego nie próbowałem.

 

Ok, a przy okazji prędkość 3 to dobrze, czy źle?

 

Dokładnie tak jak napisał Ci bobrow jest napisane w Poradniku Instalacyjnym. Tu masz link:

http://netklima.pl/wp-content/uploads/2015/07/Poradnik-Instalacyjny.pdf

Ja mam bufor 100l i parę dni temu zmieniłem prędkość obiegówki z 3 na 2. Teraz bawię sie obiegówką za buforem bo delta z 3-4 skoczyła po zmianie na 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Ci bobrow jest napisane w Poradniku Instalacyjnym. Tu masz link:

http://netklima.pl/wp-content/uploads/2015/07/Poradnik-Instalacyjny.pdf

Ja mam bufor 100l i parę dni temu zmieniłem prędkość obiegówki z 3 na 2. Teraz bawię sie obiegówką za buforem bo delta z 3-4 skoczyła po zmianie na 6

 

Dzięki. No ciekawa lektura, znalazłem rozdział o pompkach. Wygląda że jest u mnie w miarę ok, przepływ minimalny 10l zachowany. Rotametry rozkręcona na max, więc opory słabe to może i 3 prędkość wystarcza. Zacznę dławić pętle, wzrośnie opór, spadnie przepływ będę musiał zwiększyć na wskazane przez was obroty. A wtedy to już musze mieć sterowanie pokojowe :)

 

Delta stabilna 3 25-22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, testy zmiany prędkości pompy pomyślne. Trzeba mieć odrobine cierpliwości do tego menu. Faktycznie pompa chodzi na v=3. Przepływy są dobre, więc na razie nie zmieniam. Prace skończone i choć strop nieocieplony zaczynam podnosić temperaturę. Dziś 26. Lo i Hi maja być podnoszone równomiernie, czy może pomiędzy nimi być jakiś odstęp 2-5 stopni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ja przez kilka miesięcy KG miałem płasko ,tj. LO i HI tak samo.

Samo optymalne ustawienie KG zależy od wielu czynników i trwa dość długi czas aby ustawić optymalnie / komfortowo.

życzę powodzenia.

Panowie czy przy podniesieniu KG o 5 pkt , w moim wypadku 26/LO 36/HI oznacza całościowe podbicie temp. o 5 st??

Teraz w przypadku braku podbicia temp. przy -2st mam IN 31.Podbijając o 5,w ustawieniach, PC będzie dążyć do 36??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Panowie czy przy podniesieniu KG o 5 pkt , w moim wypadku 26/LO 36/HI oznacza całościowe podbicie temp. o 5 st??

Teraz w przypadku braku podbicia temp. przy -2st mam IN 31.Podbijając o 5,w ustawieniach, PC będzie dążyć do 36??

 

Będzie dokładne tak jak piszesz, system przesunie temperaturę w zadanym zakresie temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czy ktoś z Was na G12W podbija w oknie 13-15 temp. ?

Jęsli tak, jaki jest odczuwalny skutek tj. czy zauważył ktoś zmianę temp. wewnatrz?

Dziś podbiłem o 5 st.W ciągu 3h temp IN wzrosła około 3 st do 34(przy -2 na zewn.) .Na wyjściu skoczył 1 st.

W domu (salon) + 0.4st.

 

Witam

 

Zrobiłem dziś to samo.

 

przed 14-tą podbiłem temp.zasilania z standardowej 30 na 34.

System, po podgrzaniu CW, pracował bez żadnych przerw do 16.20 kiedy z powrotem zmniejszyłem temp. zasilania teraz do 31* (wieje mocny wiatr).

Jednak coś za coś.

Bez podbicia PC pracuje głównie z modulacją 34 Hz pobierając w trakcie pracy sprężarki ok. 1,6 kW

Po podbiciu modulacja 48 Hz pobór ok,2,4 kW.

 

Nie ma więc nic za darmo, jednak różnica ceny energii I i II taryfy w znacznym stopniu kompensuje spadek wydajności. COP, choć go dziś nie mierzyłem, przy takiej intensywnej pracy również ulega istotnemu obniżeniu.

Stąd mój świadomy wybór reżymu pracy PC w systemie ciągłym.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zrobiłem dziś to samo.

 

przed 14-tą podbiłem temp.zasilania z standardowej 30 na 34.

System, po podgrzaniu CW, pracował bez żadnych przerw do 16.20 kiedy z powrotem zmniejszyłem temp. zasilania teraz do 31* (wieje mocny wiatr).

Jednak coś za coś.

Bez podbicia PC pracuje głównie z modulacją 34 Hz pobierając w trakcie pracy sprężarki ok. 1,6 kW

Po podbiciu modulacja 48 Hz pobór ok,2,4 kW.

 

Nie ma więc nic za darmo, jednak różnica ceny energii I i II taryfy w znacznym stopniu kompensuje spadek wydajności. COP, choć go dziś nie mierzyłem, przy takiej intensywnej pracy również ulega istotnemu obniżeniu.

Stąd mój świadomy wybór reżymu pracy PC w systemie ciągłym.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

A ile panas daje wtedy mocy cieplnej jak pracuje z mocą pobieraną 1,6 kw , a ile jak pracuje z mocą pobierana 2,4 kw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...