Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Gratuluję logiki Klient płaci to ma rację .

Idąc tym tropem im głupszy klient tym droższa pompy .

Widać ,ze jestem praktykiem a nie teoretykiem.

Skoro firma mu płaci to nic to nie kosztuje????

19 lat montuje pompy a 27 lat jako praktyk i inżynier

Argumenty w stylu ciemnej dziurki pasują do praktyków i przykrywają brak kompetencji

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle kojarzysz. Klient płaci i jest z tą pompą praktycznie 24 na dobe wieć najlepiej wie czy coś jest nie tak ale ty wiesz najlepiej skoro montujesz pompy ciepła. Chciłłbym poznać osobę której 19 lat temu zamontowałeś pompe ciepła. 27 lat jako inzynier czyli masz koło 53 lat. Pompy ciepła powietrzne stały się popularne około 5 lat temu a technologia zmienia się z roku na rok to co ci daje z tych 27lat. Kończe z tobą rozmowę bo nie po to pisze na tym forum żeby słuchać takich bredni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się neo komentarzami. Najlepiej jakbyś miał ciepłomierz. Pompę wyłącza się na kilka minut z zasilania, nastawia się parametr, który nie jest do osiągnięcia przez pompę w 2 h. Pompa godzinę musi chodzić bez pomiarów. Następna godzina to pomiar wymierny. Niestety najlepiej dokonywać pomiaru przy ciepłomierzu przez kilka godzin (zliczając defrosty) lub w dodatniej temp (w takiej w której nie dochodzi do defrostów) grzać zbiornik tak jak to robiłeś wcześniej. Pompa panasonica ma to do siebie, że kiedy dochodzi do defrostów to później próbuje to nadrobić i wyniki kilkuminutowe nie pokażą czy średnio pompa odda deklarowaną moc.

Gdybym nie walczył o swoje to teraz bym płacił rachunki o 50% wyższe. Mój instalator był szczerze na mnie wkurzony ale po wszystkim mnie przeprosił. Jak to określił - nie sądził, że powietrzne mogą być tak wydajne.

Panasonic na początku też posługiwał się podobnymi zwrotami do tych jakimi posługuje się fachman19. Odpowiedziałem, że ja reklamuję tę pompę bo moje wyniki kompletnie się rozmijają z wynikami katalogowymi. Kazali zatem założyć ciepłomierz (na mój koszt jeśli jest wszystko ok i na ich jeśli jest bebe).

Również mnie przeprosili jak zobaczyli zmianę w wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyklucza to doświadczenia z PCPW typu on /off i inwerterowymi od momenty pojawienia się na rynku polskim.PCPW pracuje jak klimatyzator czyli PC PP.

To nie jest jakiś cud z ostatnich lat.

 

Zapewniam ,że mam większą wiedzę niż Pan.

Ale tu nie chodzi o wiedze tylko o ilość przytakiwaczy (polityka)

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle kojarzysz. Klient płaci i jest z tą pompą praktycznie 24 na dobe wieć najlepiej wie czy coś jest nie tak ale ty wiesz najlepiej skoro montujesz pompy ciepła. Chciłłbym poznać osobę której 19 lat temu zamontowałeś pompe ciepła. 27 lat jako inzynier czyli masz koło 53 lat. Pompy ciepła powietrzne stały się popularne około 5 lat temu a technologia zmienia się z roku na rok to co ci daje z tych 27lat. Kończe z tobą rozmowę bo nie po to pisze na tym forum żeby słuchać takich bredni.

 

dawno wiekrzych bredni nie czytalem niz twoje wypociny z kilku ostatnich postow. 80 to twoj wiek? bo pieprzysz jak dziad, ktory mysli ze pozjadal rozumy, a w dodatku wszystko mu sie nalezy. co z tego ze masz pompe 24h jak nie masz pojecia jak to dziala? jak nie dziala to wina pompy? co za glupoty... jak sobie kupie pompe, ktora nie ma prawa nagrzac mi domu, bo jest za slaba to moge wymagac napraw i ja reklamowac?bomam ja w domu? a instalator to naciagacz, ktory sie nie zna, a juz mlody instalator to w ogole, studenciak bez wiedzy. na prawde zal czytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno wiekrzych bredni nie czytalem niz twoje wypociny z kilku ostatnich postow. 80 to twoj wiek? bo pieprzysz jak dziad, ktory mysli ze pozjadal rozumy, a w dodatku wszystko mu sie nalezy. co z tego ze masz pompe 24h jak nie masz pojecia jak to dziala? jak nie dziala to wina pompy? co za glupoty... jak sobie kupie pompe, ktora nie ma prawa nagrzac mi domu, bo jest za slaba to moge wymagac napraw i ja reklamowac?bomam ja w domu? a instalator to naciagacz, ktory sie nie zna, a juz mlody instalator to w ogole, studenciak bez wiedzy. na prawde zal czytac.

 

Kolego rozumiem że brak wiedzy nadrabiasz wulgarnością. Pompa została dobrana przez odpowiednich fachowców i powiedzieli że nawet słabsza by wystarczyła. Wątek szedł dobrym torem dopóki nie zaglądnąłeś tutaj wraz z fachmanem19. Nie piszecie nic konkretnego nie mówiąc już o radach a tylko przechwalacie się jakie to maci doświadczenie. Dzięki bogu że nie muszę was słuchać. A odpowiedzi moge po prostu nie czytać. A jak poczytasz to może zauważysz że moje obawy nie są bezpodstawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i już na początku pozdrawiam. Moje wypociny mogą być troszkę zawiłe i nie do końca szczegółowe ale potrzemuję pomocy a to jest chyba ostatnie miejsce gdzie mogę o nią poprosić ale zacznijmy od początku.

Zamontowano mi ze trzy miechy temu pompę T-Cap 9kw 1 faz. do tego bufor 100l oraz zasobnik 300l. Dom mam według projektu http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tymianku-6/m4f66e9aeac018. Powierzchnia domu około 130 m2 można powiedzieć że połowa podłogówka i 3 klimakonwektory purmo vido i 2 łazienkowe. Wszystko pięknie ładnie do uruchomienia ponieważ pompa pracując w taniej taryfie nie była w stanie nagrzać domu do temp. 19 zadanych stopni jeżeli na zewnątrz były temp poniżej 0. W ostanim okresie przy dodatnich dom się nagrzał i temperatura była utrzymywana. Pobór prądu w tanich taryfach cały czas ten sam 30 kwh nie ważne czy było plus 5 czy 10. Dom mam docieplony 15 grafitt plus jakieś 25cm wełny na poddaszu. I tu się aczynają moje pytania od czego zacząć gdzie szukać albo do kogo zadzwonić żeby przyjechał oczywiście odpłatnie i wszystko posprawdzał czy jest a raczej gdzie jest coś nie tak. Próbowałem nawet ustawić na pompie teperaturę zasilania 50 stopni ale od 25stopni do 35stopni dochodzi w 5 godzin czasami podchodzi do 37 i nie wiem gdzie to znika. Tank nagrzewa bez problemu ale nie wiem czy odpowiednio szybko ponieważ nie mam porówanania. Dodam że podłoga była już wygrzewana i temperatura się utrzymywała. Wylewki to anhydryt. Czekam na jakąś pomocną dłoń bo instalatorzy którzy to montowali rokładają ręce. Poruszyłem nawet jakieś osoby z panasonica z warszawy ale licze że tutaj prędzej znajdę odpowiedź.

To przeczytaj to na spokojnie i pomyśl.

Grzejesz w taniej taryfie (kilka godzin a oczekujesz efektu jak dla pracy ciągłej.To włącz ja na 2 godzimy na dobę i się zdziw bardziej.

Pobrałeś 30 kWh na dobę ,to jest około 1,1 kWh na godzinę co odpowiada mocy grzewczej na poziomie 3-4 kW (cop około 3) w temperaturze zewnętrznej 0C.

Wychodzi ,że twój dom potrzebuje 7 kW mocy dla -20 C co dla 130 metrów daje poniżej 50 W/m2 .czyli przeciętnie ale w normie.

Proste

Czy ktoś policzył zapotrzebowanie dla twojego bydynku?

 

A wulgarność to sam wprowadziłeś (dziurką)

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozumiem że brak wiedzy nadrabiasz wulgarnością. Pompa została dobrana przez odpowiednich fachowców i powiedzieli że nawet słabsza by wystarczyła. Wątek szedł dobrym torem dopóki nie zaglądnąłeś tutaj wraz z fachmanem19. Nie piszecie nic konkretnego nie mówiąc już o radach a tylko przechwalacie się jakie to maci doświadczenie. Dzięki bogu że nie muszę was słuchać. A odpowiedzi moge po prostu nie czytać. A jak poczytasz to może zauważysz że moje obawy nie są bezpodstawne.

 

nie jestem wtoim kolega. pokaz mi gdzie sie przechwalam swoim doswiadczeniem. po prostu nie umiem czyac jak ktos pisze, ze ma racje, bo na co dzien ma pompe w domu. pomysl nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem wtoim kolega. pokaz mi gdzie sie przechwalam swoim doswiadczeniem. po prostu nie umiem czyac jak ktos pisze, ze ma racje, bo na co dzien ma pompe w domu. pomysl nad tym.

 

Na początek naucz się pisać a stwierdzenie "kolego" było przez grzeczność. Ale ty byś pewnie wolał gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neo nie przejmuj się. Być może masz wszystko dobrze ale jest spore prawdopodobieństwo, że nie. Jeszcze raz Ci radzę, żebyś zainstalował sobie ciepłomierz. Będziesz spał spokojnie albo będziesz miał argument w relacjach z instalatorem. W przyszłości ewentualną nieprawidłową pracę PC najpierw Ci wskaże ten ciepłomierz. Zatem wydane 300 zł teraz powinno się zwrócić. Będziesz chociażby wiedział kiedy wymienić czynnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neo nie przejmuj się. Być może masz wszystko dobrze ale jest spore prawdopodobieństwo, że nie. Jeszcze raz Ci radzę, żebyś zainstalował sobie ciepłomierz. Będziesz spał spokojnie albo będziesz miał argument w relacjach z instalatorem. W przyszłości ewentualną nieprawidłową pracę PC najpierw Ci wskaże ten ciepłomierz. Zatem wydane 300 zł teraz powinno się zwrócić. Będziesz chociażby wiedział kiedy wymienić czynnik.

 

Nie powielaj już tych bzdur z wymianą czynnika bo jeżeli musiałeś wymieniać to zapewne moim skromnym subiektywnym zdaniem conajmniej :

a. instalator skopał "próżnie" o ile miał pompę próżniową

b. jeżeli miałeś długa instalację to nieprawidłowo dopełniona czynnikiem

c. miałeś nieszczelność + do tego mogło być jak w pkt b czyli nieprawidłowo napełnione w celu uzupełnienia ubytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalna odpowiedź panasonica - jednostka zewnętrzna musiała być na którymś z etapów transportu przewożona poziomo.

Firma, która mi montowała pompę jest b. rzetelna. Nie montują co prawda wielu panasoniców (zazwyczaj daikiny i mitsub) ale po wstępnych problemach zapowiedzieli, że oni swojego montażu są pewni ale jeśli pompa nie będzie spełniała deklaracji producenta mogę ją zamienić u nich na inną. Z producentem będą się użerać sami. Na szczęście panasonic stanął na wysokości zadania.

Apropos bzdur oraz "skromnego" zdania. - przy uruchomieniu (czyli i dodawaniu czynnika) był przedstawiciel panasonica. Czasami lepiej się nie odzywać jak się nie zna tematu. Takie gadanie przypomina mi kolizję samochodową, której byłem świadkiem 2 tyg temu. Starszy pan wjechał na chodnik i uderzył w stojący samochód, w którym siedziało dwóch chłopaszków. Zebrał się tłum. Ja wszedłem do sklepu, zrobiłem zakupy a gdy wyszedłem - ok 30 min nadal stało tam sporo osób. Przechodząc usłyszałem jak jedna kobieta do mężczyzny lamentuje, że na biednego staruszka dwóch gówniarzy wjechało, że ten aż ataku serca dostał. Na pewno byli pijani albo po narkotykach.

Niewiedzy nie należy się wstydzić ale z pewnością nie powinno się nią chełpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalna odpowiedź panasonica - jednostka zewnętrzna musiała być na którymś z etapów transportu przewożona poziomo.

Firma, która mi montowała pompę jest b. rzetelna. Nie montują co prawda wielu panasoniców (zazwyczaj daikiny i mitsub) ale po wstępnych problemach zapowiedzieli, że oni swojego montażu są pewni ale jeśli pompa nie będzie spełniała deklaracji producenta mogę ją zamienić u nich na inną. Z producentem będą się użerać sami. Na szczęście panasonic stanął na wysokości zadania.

Apropos bzdur oraz "skromnego" zdania. - przy uruchomieniu (czyli i dodawaniu czynnika) był przedstawiciel panasonica. Czasami lepiej się nie odzywać jak się nie zna tematu. Takie gadanie przypomina mi kolizję samochodową, której byłem świadkiem 2 tyg temu. Starszy pan wjechał na chodnik i uderzył w stojący samochód, w którym siedziało dwóch chłopaszków. Zebrał się tłum. Ja wszedłem do sklepu, zrobiłem zakupy a gdy wyszedłem - ok 30 min nadal stało tam sporo osób. Przechodząc usłyszałem jak jedna kobieta do mężczyzny lamentuje, że na biednego staruszka dwóch gówniarzy wjechało, że ten aż ataku serca dostał. Na pewno byli pijani albo po narkotykach.

Niewiedzy nie należy się wstydzić ale z pewnością nie powinno się nią chełpić.

 

To nie pompa absorpcyjna jak ją położyli i przeżyła to nie ma nic do rzeczy już prędzej uwierzę że była nieszczelność na fabrycznym zaworku albo w fabryce źle napełnili i przyszła "nie całkiem pełna".

Ale w wymiana - tylko w związku z wyciekiem i jak wyżej.

Skoro tacy fachowcy jak piszesz to zważyli czynnik po odpompowaniu i co waga pokazała? czy było bardziej fachowo w atmosferę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zważyli, zważyli, nawet z panasonica zastrzegli sobie, że chcą przy tym być. Oj i po co te uszczypliwości. Nie chcę nikomu zaszkodzić a tylko pomóc. Jeśli masz konkretne pomysły na rozwiązanie problemu neo to mu po prostu postaraj się pomóc.

 

ale w czym mu pomóc mam mu doradzić jak zrobić żeby instalacja wymagała zwiększenia temp. zasilania dla osiągnięcia zadanej temp. w budynku - niech kupi grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w czym mu pomóc mam mu doradzić jak zrobić żeby instalacja wymagała zwiększenia temp. zasilania dla osiągnięcia zadanej temp. w budynku - niech kupi grzejniki

 

Sam sobie kup grzejniki. Jak się tak wielce znacz to powienieneś też widzieć co to jest klimakonwektor i do czego służy ale ty widze że wszedłeś w ten temat żeby się ze wszsytkimi kłócić a nikomu doradzać. Nadmieniłem że porblem jest najcześciej po nocy gdzie pompa cały czas chodzi. W dzień nagrzałem normalnie nagrzewnicą do 20 stopni a rano mam temp około 2 stopni niższą. Czyli może twoim zdaniem druga taryfa jest za słaba. Jak nie chcesz pomagać to chociaż przestań krytykować innych którzy coś próbują zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...