Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

czesc,

 

przycisk bezprzewodowy z czasówką - hmmm masz moze jakiegos linka gdzie takie cos mozna kupic??

 

No- to jest moja "twórczość" :

- kupiłem za chyba 18 pln dzwonek z 2 bezprzewodowymi przyciskami

-wypiąłem głośnik i podłączyłem transoptor,tranzystor,przekaźnik +5VDC

-przekaźnik podłączyłem pod czasówkę od cyrkulacji

Koszt elementów ok 130pln i moja frajda , że skutecznie działa i sam to wymyśliłem oraz wykonałem

Pzdr

Pilot w kuchni leży na parapecie ( żona nie pozwoliła przyklejać- w lewym rogu jest zawsze parę pierdół i się to gubi)

Pilot w górnej łazience jest przyklejony obok termostatu podłogówki ( moja Babcia mawiała , że "głupi nie zauważy , a mądry pomyśli , że tak ma być ")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem pompy gen. H.

Mam tylko jeden problem jak się domyślam niezwiązany z pompą ciepła.

Sytuacja jest taka:

Mam pompę, bufor 80L, 2 pompy obiegowe, sterowniki salus na kazde piętro, zbiornik CWU (podłączony ale nie grzeje bo nie mam jak z niego korzystać). Pompa ładnie grzeje bufor temp. 30 stopni i problem zaczyna się z pompami obiegowymi. Z kotłowni wychodzi 1 rura zasilania i 1 powrót i gdzieś w posadzce następuje rozdzial na dwa rozdzielacze podlogowki.

Problem polega na tym:

Jak mam włączone obie pompy obiegowe niezaleznie na jaki bieg to temp na manometrze w rozdzielaczach wynosi 10stopni.

Natomiast jak włączę tylko dolną pompę (górna wyłączona) to temperatura rosnie na manometrze powyżej 20 stopni, rura od zasilania z bufora jest ciepla a powrót zimny.

Jak włączę górną pompę (dolna wyłączona) na manometrze jest 20 stopni, ale rura od zasilania jest zimna a powrót ciepły.

Dodam, że kierunki przepływu na pompach są zgodne.

Co może być nie tak ?

 

Podłogówke wykonywał ktoś inny i instalację pompy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Maciejtoya

 

To nie będzie związane z funkcjonowaniem PC, bo piszesz że grzeje prawidłowo bufor.

Problem(y) tkwi w hydraulice.

 

Przyczyn może być wiele, niektóre nie muszą wykluczać innych.

Tylko przykładowo;

odwrotna instalacja jednego z rozdzielaczy (dość prawdopodobne)

niezrównoważone hydraulicznie obwody rozdzielaczy (przepływ zwrotny)

 

Wołaj hydraulika. Niech poprawia.

Mam nadzieję, że wylewkę można jeszcze w razie wysoce prawdopodobnej potrzeby rozkuć, by ucywilizować rozdział wody obiegowej na poszczególne gałęzie.

Może hydraulik zrobił gdzieś zawór regulacyjny?

Jakiś schemat był na papierze zrobiony?

 

Tak na szybko takie mi się refleksje nasunęły.

Z góry współczuję

 

Edit

 

Sprawdź czy masz wszystkie rotametry odkręcone na max i co pokazują.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Edytowane przez Pratchawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolalem już hydraulia. Po slownej utarczce dość ostrej zjawi się jutro być może. Rotametry były otwarte na maksa. Instalatorzy od pompy mówili przez telefon, ze wystarczy odwrotnie pompę górną zamontować. Hydraulik się upiera ze wszystko jest ok (chociaż przyznał, że kilka takich wpadek jego pracownicy mieli). Powiedział, że ewentualnie zamieni podłaczenie w rodzielaczu do góry, czyli pompa będzie pchac na powrót w rozdzielaczu.

 

z tą posadzką może być problem bo to jest człowiek, który uważa się za niewiadomo kogo z cwaniakowatym podejsciem do klienta a po drugie nie potrafi przyznać się do winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Maciejtoya

 

To nie będzie związane z funkcjonowaniem PC, bo piszesz że grzeje prawidłowo bufor.

Problem(y) tkwi w hydraulice.

 

Przyczyn może być wiele, niektóre nie muszą wykluczać innych.

Tylko przykładowo;

odwrotna instalacja jednego z rozdzielaczy (dość prawdopodobne)

niezrównoważone hydraulicznie obwody rozdzielaczy (przepływ zwrotny)

 

Wołaj hydraulika. Niech poprawia.

Mam nadzieję, że wylewkę można jeszcze w razie wysoce prawdopodobnej potrzeby rozkuć, by ucywilizować rozdział wody obiegowej na poszczególne gałęzie.

Może hydraulik zrobił gdzieś zawór regulacyjny?

Jakiś schemat był na papierze zrobiony?

 

Tak na szybko takie mi się refleksje nasunęły.

Z góry współczuję

 

Edit

 

Sprawdź czy masz wszystkie rotametry odkręcone na max i co pokazują.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

Witam, masz racje mój hydraulik przestrzegał mnie przed taka sytuacja, dlatego poprowadził dwa oddzielne piony tak w razie W jakbym chcial montowac bufor+ 2 pompki

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem pompy gen. H.

Mam tylko jeden problem jak się domyślam niezwiązany z pompą ciepła.

Sytuacja jest taka:

Mam pompę, bufor 80L, 2 pompy obiegowe, sterowniki salus na kazde piętro, zbiornik CWU (podłączony ale nie grzeje bo nie mam jak z niego korzystać). Pompa ładnie grzeje bufor temp. 30 stopni i problem zaczyna się z pompami obiegowymi. Z kotłowni wychodzi 1 rura zasilania i 1 powrót i gdzieś w posadzce następuje rozdzial na dwa rozdzielacze podlogowki.

Problem polega na tym:

Jak mam włączone obie pompy obiegowe niezaleznie na jaki bieg to temp na manometrze w rozdzielaczach wynosi 10stopni.

Natomiast jak włączę tylko dolną pompę (górna wyłączona) to temperatura rosnie na manometrze powyżej 20 stopni, rura od zasilania z bufora jest ciepla a powrót zimny.

Jak włączę górną pompę (dolna wyłączona) na manometrze jest 20 stopni, ale rura od zasilania jest zimna a powrót ciepły.

Dodam, że kierunki przepływu na pompach są zgodne.

Co może być nie tak ?

 

Podłogówke wykonywał ktoś inny i instalację pompy też.

 

A nie masz czasem odwrotnie podłączonej obiegówki tej od zimnego zasilania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem odwrotnie podłączonej obiegówki tej od zimnego zasilania ?

 

Chodzi o pompę górnego rozdzielacza gdzie powrót jest ciepły a zasilanie zimne tak ? Napiszę tak, pompa jest zamontowana odwrotnie napisami ale strzałka przepływu na korpusie jest zgodna. Instalator od pompy ciepła powiedział ze ją "przekręcił bo nie miał dojscia do kabla ale z korpusem nic nie robił.

Podobno można sobie obudowę pompy zmieniać odwrotnie. Tak mi powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc cyrki, które się dzieję u kolegi maciejtoya zadam pytanie - na jakim etapie hydraulik powinien zakończyć pracę a na jakim instalator PC ? Bo ja na chłopski rozum widzę to tak, że hydraulik robi wszystko do rozdzielaczy, a resztę typu pompy obiegowe , podłączenie PC do rozdzielaczy wykonuje instalator. Tak mi się przynajmniej wydaje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie:

 

na oknie pó

 

 

Osłoń pompę. Nie wiem, tujami, jakimś rusztem drewniany, posadź winogron :) Niech będzie w cieniu, nie zejdzie do temperatury powietrza, bo przedmioty obok też się nagrzeją od słońca, ale będziesz już bliżej prawdy.

Mam pompę od północnego wschodu i rano po prostu mnie kłamie jak ją słoneczko przyświeci. No ale to tylko jakieś 1-2 godziny.:) Potem w cieniu jest i mówi prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekać kilka godzin

 

no wiesz nie wiem jescze jak to czekanie wplynie na temperature w srodku domu... przy lekkim mrozie i sterowaniu KG+termostat pokojowy MOŻE dojsc do niedogrzania domu w środku - może cos wykombinuje tak jak Szklara pisał, jakoś zasłonic czy cos w tym rodziaju

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz nie wiem jescze jak to czekanie wplynie na temperature w srodku domu... przy lekkim mrozie i sterowaniu KG+termostat pokojowy MOŻE dojsc do niedogrzania domu w środku - może cos wykombinuje tak jak Szklara pisał, jakoś zasłonic czy cos w tym rodziaju

 

pozdro

 

Koledzy-moja jednostka zewnętrzna jest od wschodu i różnice są wyraźne po zimnej nocce i przy słonecznym poranku.

PC działa w swoim rytmie-im cieplejsze powietrze wokół wymiennika , tym lepiej (lepszy COP)

PC kontroluje temp powrotu i jeśli będzie potrzeba , to zwiększy modulację.

Dajcie spokój z tymi zasłonami od słońca-od hałasu lub od szpetoty , to jeszcze jakoś można uzasadnić.

Ale to moje zdanie, tylko

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie takich różnic temp- u mnie są rzeczywiście , ale nie przypominam sobie , abym miał tak duże.

Z tego co pamiętam , z tyłu jednostki zewnętrznej jest czarna rurka -w niej jest chyba czujnik temp. Zobacz czy nie jest on wygięty i wystawiony na słoneczko.

Powinien być z tyłu wymiennika-bez dostępu słońca.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...