Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Może ktoś podrzucić instrukcję jak zmiejszyć ciśnienie w układzie. Mam teraz 2.5 na "postoju" - w czasie pracy 2.8 - chyba trochę za dużo.

 

Jeśli nie masz innego spustu w układzie , to ściągnij panel przedni obudowy (tylko wyłącz PC !)-z lewej strony u góry masz zawór bezpieczeństwa 3 bary. Powinieneś mieć wyprowadzoną rurkę do spodu obudowy-podstaw sobie pod tę rurkę wiaderko i dźwignią spuść trochę wody , do wymaganego poziomu ciśnienia np 2 bary.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz innego spustu w układzie , to ściągnij panel przedni obudowy (tylko wyłącz PC !)-z lewej strony u góry masz zawór bezpieczeństwa 3 bary. Powinieneś mieć wyprowadzoną rurkę do spodu obudowy-podstaw sobie pod tę rurkę wiaderko i dźwignią spuść trochę wody , do wymaganego poziomu ciśnienia np 2 bary.

pzdr

 

Zawór bezpieczeństwa jest jak nazwa wskazuje zabezpieczeniem a nie zaworem użytkowym. Po użyciu lubią sobie potem takie zaworki cieknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpieczeństwa jest jak nazwa wskazuje zabezpieczeniem a nie zaworem użytkowym. Po użyciu lubią sobie potem takie zaworki cieknąć...

 

Tia- tylko dlaczego raz do roku trzeba w normalnych instalacjach robić mini upust , żeby sprawdzić ich działanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś tam zanotowałem ;)

 

godz. st.licznika temp./zas/pow/fr

 

11.15 2394 3/24/22/45

12:15 2396.23 3/28/24/46

13.15 2398 3/ 29/24/46

15.10 2401.1 3/29/24/30

16.20 2402.72 3/29/25/29

18:20 2404.97 3/29/25/22

20:10 2406.7 3/29/25/22

 

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Dzięki Jacek.

Patrząc na Twoje dane zastanawia mnie jak długo trwa u Ciebie defrost.

Widzę że temp. wyjscia poniżej 27 wiec jest u Ciebie w trybie awaryjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przykład nie będzie adekwatny bo mam 10cm wylewki a bezposrednio pod wylewką 25cm betonu :)Ale dojscie do delty T 5st.C wbrew pozorom zajmuje mało czasu bo ok.1-2h ale krzywa na -15 jest 36st.C.

 

U mnie KG -15/38. czasem 40 (testuje)

Wracając do temp. powrotu.Wydaje mi się że glówna przyczyna w moim przypadku jest ilośc sturo w podłodze.

Mam 10 cm EPS + 3 cm mate.Do tego 7-8 cm, wylewki.

Dom kupiłem w stanie surowym , więc nie miałem wpływu na fundament.

Jaku Was wygląda sprawa z fundamentem i jego ociepleniem .Czy te 13 cm no nie za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy regulator np Auraton może załączyć PC, gdy ta jest wyłączona? Czy tylko narzuca on do jakiej temperatury będzie pracowała wg zadanej wartości na regulatorze? Mam takie zjawisko: regulator chce narzucić pompie pracę, pokazuje, że niby pompa pracuje lub powinna pracować. Ale pompa nie zastała załączona. Dopiero TIMER w PC ją załączył.

 

Czy po tym teście dobrze rozumiem: Gdy TImer w PC załączy ją, to resztę załatwia regulator pokojowy. Wg założenia ON/OFF adbywa się zadaną temperaturą. Jeśli np jest godzina 22.00 to załącza się PC, bo trmp zadana prze regulator jest ustawiona na 23 C

 

Żeby zewnętrzny termostat mógł sterować włączanie/wyłączaniem pompy to ona musi być w trybie Heat. Jak masz na timerze ustawiony tryb tank to termostat włączy Ci co najwyżej grzanie CWU, a jak ustawisz stop to nic Ci nie włączy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie KG

 

Płyta fundamentowa na 10 cm xps, boki płyty 20 cm xps (opaska przeciwwysadzinowa to płyta xps wkopana pionowo, stąd 20 cm na boku), na płycie 18 cm styro 100-tki, wylewka 9 cm.

Obecnie pompa pracuje na sztywno K 40-40. kończę wygrzewać.W domu 23 stopnie. Pompa pracuje na 58 Hz. Zasilanie 40 powrót 36. Prędkość pompy 3, zwiększyłem dziś na 4, a tak... zobaczę na efekty :) W domu jeszcze wilgotno i temperatura 23 przypomina saunę.

 

Moim zdaniem 13 cm to za mało. Jeśli dom z piętrem, to trochę mało, jeśli parterówka (jak ja) to skandalicznie mało. Kupiłeś w surowym, nic nie zrobisz już. Ale chyba wiesz jak ocieplono fundament, czy w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w stopce masz 12 cm w podłodze, a piszesz że 10 cm. Zdecyduj się :)

mam taka sama pompę i więcej niż ją testuję. Poznajemy się, wiem jedno potrafi w domu zrobić piekło. Na razie tylko HEAT, ciepła woda zbędna. Trochę głośna na zewnątrz przy częstotliwości 58, mnie osobiście bardziej przeszkadza w środku pompa obiegowa. Ale brak kafelek, drzwi robi swoje, dom jest teraz jak puszka rezonansowa. Myślę, że będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastuminutowym ogladnieciu pracy Panasa mam jeszcze kilka pytan do ich uzytkownikow. Czy sterownik jest tylko w jednostce wewnetrznej czy mozna go wyciagnac w dowolne miejsce ? Czy te wszystkie parametry ktore tu podajecie czyli czas pracy pompy, jakie temp kiedy byly osiagane sprawdza sie normalnie w menu sterownika czy to juz jest jakies menu serwisowe w ktorym mozna niezle namieszac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zewnętrzny termostat mógł sterować włączanie/wyłączaniem pompy to ona musi być w trybie Heat. Jak masz na timerze ustawiony tryb tank to termostat włączy Ci co najwyżej grzanie CWU, a jak ustawisz stop to nic Ci nie włączy...

 

Mam ustawione w Timerze (w PC) włączenie PC 22.00 i zadane HEAT + TANK. Przed godziną 22 PC jest wyłączona (tzn dioda zielona się nie świeci). Termostat swoją zadana temperaturą nie potrafi załączyć PC. Nie wiem z czego to wynika. Na displey-u załączony jest napis REMOTE. Nie wiem zatem dlaczego termostat nie załącza PC na zasadzie ON/OFF

 

Czy trzeba usunąć mostek (zworkę niebieski przewód) na zaciskach w PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione w Timerze (w PC) włączenie PC 22.00 i zadane HEAT + TANK. Przed godziną 22 PC jest wyłączona (tzn dioda zielona się nie świeci). Termostat swoją zadana temperaturą nie potrafi załączyć PC. Nie wiem z czego to wynika. Na displey-u załączony jest napis REMOTE. Nie wiem zatem dlaczego termostat nie załącza PC na zasadzie ON/OFF

 

Czy trzeba usunąć mostek (zworkę niebieski przewód) na zaciskach w PC

 

Chyba masz podpięty termostat pod nie ten styk w PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek.

Patrząc na Twoje dane zastanawia mnie jak długo trwa u Ciebie defrost.

Widzę że temp. wyjscia poniżej 27 wiec jest u Ciebie w trybie awaryjnym?

 

Powiem tak, do temp. +3~2* pompa pracuje bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Poniżej tej temp. do -2~3* już tak wesoło nie jest, przyczyna są oczywiście defrosty, które trwają 12min.

Przy takich temperaturach i częstych defr. urządzenie ma problem nagrzać dom, dla przykładu odczyt z wczoraj:

 

Temp. zew. 0*C

Godz. 22.00 temp. w domu 21.2

Godz 6:00 temp. w domu 21.6 (temp. zadana 22.2)

 

Chciałbym nadmienić, że przy temperaturach poniżej -5* pompa nie ma najmniejszego problemu nagrzać dom w 8h (wiadomo mniejsza wilgotność powietrza)

Także jak dla mnie, Panas serii F kompletne sobie nie radzi z temperaturami oscylującymi ok. 0*C

 

Co do twojej temp. powrotu, to nie wydaje mi się aby to było spowodowane niedostateczna ilością styropian...

Myślę ze masz za male przepływy, podkręć pompkę obiegowa i zaobserwuj co się dzieje, oczywiście jeżeli będziesz przegrzewał domek to zmniejsz krzywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, do temp. +3~2* pompa pracuje bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Poniżej tej temp. do -2~3* już tak wesoło nie jest, przyczyna są oczywiście defrosty, które trwają 12min.

Przy takich temperaturach i częstych defr. urządzenie ma problem nagrzać dom, dla przykładu odczyt z wczoraj:

 

Temp. zew. 0*C

Godz. 22.00 temp. w domu 21.2

Godz 6:00 temp. w domu 21.6 (temp. zadana 22.2)

 

Chciałbym nadmienić, że przy temperaturach poniżej -5* pompa nie ma najmniejszego problemu nagrzać dom w 8h (wiadomo mniejsza wilgotność powietrza)

Także jak dla mnie, Panas serii F kompletne sobie nie radzi z temperaturami oscylującymi ok. 0*C

 

Co do twojej temp. powrotu, to nie wydaje mi się aby to było spowodowane niedostateczna ilością styropian...

Myślę ze masz za male przepływy, podkręć pompkę obiegowa i zaobserwuj co się dzieje, oczywiście jeżeli będziesz przegrzewał domek to zmniejsz krzywa ;)

 

zgodzę sie z Toba w 100% - to samo zauwazylem u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok-wszystko jasne , jak wył w timerze PC to nie wł żadnej funkcji.

Jak masz termostat , to w timerze możesz zmieniać tryby cwu czy inne parametry- jeśli korzystasz ze sterownika pokojowego , to tam sobie zaprogramuj min temp w drogich oknach (a w tanich ustaw taką , która przy KG jest rzadko osiągana )

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....."Także jak dla mnie, Panas serii F kompletne sobie nie radzi z temperaturami oscylującymi ok. 0*C"

 

no własnie , u mnie podobnie dziś -10, i temp.23/22 st. bez problemu osiągnietę.

W 12h ,PC pobiera 30KW.Defrosty po 4-5 min.Wieć wg. mnie ok.Tym bardziej że miałem w 2 pokojach "mikro-uchył".

Problem rzeczywiście robi się w temp.+2/-2.No chyba ze podnoscimy KG i defrosty idą w 1 trybie.Ale wtedy jest za gorąco w domu:/

Nie znalazłem innego rozwiązania.

pozr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...