Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jak odczytujesz temperaturę zasilania?

 

Z termometru cyfrowego ds18b20 zamontowanego jako przylgowy na miedzianym elemencie rozdzielacza. Osobno na zasilaniu i powrocie.

Delta na termostacie ustawiona na 0.5 'C( pomiędzy 17.5 a 18.0)

Poniżej inna rozdzielczość czasowa:

 

chart (3).jpg chart (2).jpg

 

A tutaj uchwycone defrosty i wyłączenie pompy po osiągnięciu zadanej temperatury:

 

chart (1).jpg

Edytowane przez DiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja stoję przed takim dylematem. Wiesz już, że będę montował PC w przyszłym roku. Być może LG będzie tańsze, ale teraz pytanie - zaryzykowałbyś ? Bo o panasie jak przebiłem się przez ten temat to już dużo wiem, a jeszcze nie bawiłem się nigdy sterownikiem. Co z LG i samsungiem, o których nie ma żadnych informacji i opinii ? Własnie tego się boję :)

 

Właśnie chodzi o to , że mając o 4k pln tańszą PC 9kW LG - wybrałbym jednak t-capa z lepszymi COP i pełną mocą do - 15 st , szczególnie że nie są szerzej znane opinie użytkowników LG ( w przeciwieństwie do panasów , chyba od 2012 na rynku)

Może ta gwarancja 10 lat na sprężarkę by mnie przekonała , zakładając że dane kat są rzetelne .LG to nie jest jednak marka od wczoraj znana, podobnie Samsung- napewno te firmy z Korei są wiarygodne .

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie LG przez jakiś czas chyba był największym producentem na świecie klimatyzatorów - to jest działka nie daleka od PC.

Osobiście jest to dla mnie "pewniejszy" wybór niż chinol , problem jest tylko z tym japońskim ( i częściowo malezyjskim) Panasonic-kiem . Ceny Panasów są bardziej w kategorii Low cost niż innych uznanych producentów.

Wygląda na to , że Panas zdobył część rynku i jedzie jeszcze na swojej "sławie"- a ceny , jak widać mocno zależą od INSTALATORÓW ....

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZ

 

Hej

Żeby nie było, że się znam. Bo się nie znam. Ale na pierwszy rzut oka, to mam połowę mniej rurek i wszystko hula. Pompki wilo to mam tylko jedną i to na cyrkulacji, załączana fotokomórką z łazienki lub klawiszem (kuchnia). Mój układ jest banalnie prosty, w Twoim można zaginąć, jak bambo w dżungli.

 

Masz to na gwarancji? Jak coś to mam namiary na firmę z okolicy, może podjadą i oprócz klasycznego 'Panie kto panu to tak spie..." to wskażą pola do poprawy. Kto wie, może powiedzą że jest Ok i uspokoisz sumienie. Jak coś, to priv. Kto Ci to montował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam fotki . Instalacja PC + CWU moim zdanie coś za bardzo nie fachowo wykonana, proszę opinie .co jest tu spieprzone. CZY pompy wilo są potrzebne ? ponieważ podpięte sa tylko do gniazda a nie do PC .prosze o ogólny pogląd co brakuje co jest zbędne itp. dziś do godziny podam link na youtube z filmem mojej kotłowni z komerażem[ATTACH=CONFIG]376255[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]376256[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]376257[/ATTACH]

 

Na pewno usuń stal na wej do zas CWU - odkłada się tam straszny "badziew", po kilku latach będziesz miał mały przekrój i nie działający zawór zwrotny ...

Najlepiej wszędzie wymień stalowe łączki- w instalacjach węglowych jakoś to uchodzi , to nie majątek - a będziesz miał czystą instalację

Co do dwóch wilo, to zrób jak CNC w swoich ofertach- kup dwa bezprzewodowe termostaty i podłącz ich styki równolegle pod PC ,a sterowniki ustaw na dole i na górze z niezależnymi temp- będziesz miał pełny komfort i niezakeżne temp na dwóch poziomach

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z termometru cyfrowego ds18b20 zamontowanego jako przylgowy na miedzianym elemencie rozdzielacza. Osobno na zasilaniu i powrocie.

Delta na termostacie ustawiona na 0.5 'C( pomiędzy 17.5 a 18.0)

 

Do czego podłączyłeś te czujniki temp?

Napisz coś więcej tez zamierzam opomiarowac pompe ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam fotki . Instalacja PC + CWU moim zdanie coś za bardzo nie fachowo wykonana, proszę opinie .co jest tu spieprzone. CZY pompy wilo są potrzebne ? ponieważ podpięte sa tylko do gniazda a nie do PC .prosze o ogólny pogląd co brakuje co jest zbędne itp. dziś do godziny podam link na youtube z filmem mojej kotłowni z komerażem[ATTACH=CONFIG]376255[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]376256[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]376257[/ATTACH]

 

Do pompek willo dołożyć osobne termostaty bezprzewodowe po to żeby nie działały non stop. Będziesz mógł też sterować dzięki temu temperaturami w domu i pompa nie będzie przegrzewać domu.

Nie masz filtra przed wejściem wody do PC, to koniecznie trzeba zamontować, a ze względu na to że go nie miałeś trzeba by przepłukać wymiennik.

Poza tym masz zamontowane małe sprzęgło, ułatwia przepływ pompie ciepła, to nawet dobrze.

No i jeszcze drugi zawór bezpieczeństwa nie wiem po co.

Co do pompek willo to ustaw w lewo na maksa.

a do tej małej pompki oszukaj wtyczki bo potem ciężko taką dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jogi- jak będziesz płukał system , to powiedz instslatorowi - żeby wyjął pompę wodną z jednostki wewnętrznej i puścił trochę wody pod ciśnieniem od strony wyjścia z PC ( przepłuczesz dobrze wymiennik).W samej pompie wodnej też może być trochę "gruzu".

Ja musiałem tak zrobić po " dobrej radzie" po uruchomieniu na starym galmecie do CWU ( taki miałem już z piecem)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedzie na max i nie może się wyłączyć tzn. przy zasilaniu 25 i równej krzywej nie jest w stanie osiągnąć delty mniejszej niż 3. Z tym że przy w miarę stałej temp powrotu nie daje rady utrzymać temperatury zasilania. przed defrostem temp. zasilania zaczyna spadać 1-2 *C. Defrost powoduje spadek temp do 19-20 * i zabawa zaczyna się od nowa

Dodam, że też nie dali filtra na przyłączu wody. Filtr jest na powrocie z podłogówki

Modulacja większość czasu na 67 Hz, spada po osiągnięciu 25* do 58HZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego podłączyłeś te czujniki temp?

Napisz coś więcej tez zamierzam opomiarowac pompe ciepła.

 

Poczytaj o systemie Domoticz.

To gotowa platforma do budowy szeroko rozumianego inteligentnego domu opartego o różna protokoły komunikacji jak z-wave, i2c, 1wire, i inne.

System można zainstalować na różne platformy od windowsa po linux. Ja wykorzystałem minikomputer Raspberry pi3.

 

1) Platforma sprzętowa:

 

20161213_222757.jpg

 

2) Magistrala 1wire (termometry):

 

20161201_172238.jpg

 

3) Licznik prądu, napięcia i zużytej energii oraz włącznik termostatu:

 

20161202_162812.jpg

 

4) Panel zarządzania systemem (przykład):

 

domoticz.jpg

Edytowane przez DiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa szła na 5 biegu. Przepływ ok. 25l/m Jeszcze nie wszystkie pętle otwarte. Dom się dopiero wygrzewa i suszy więc może to jest powód. Ale jednak temperaturę zasilania pc powinna chyba utrzymać. Przy wyżej ustawionej krzywej trzymał 29* ale do zadanej chyba nie dobijał. Tym razem trzymał chłodny powrót. Podniesienie prędkości pompki może pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...