Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Co najlepiej regulowa

 

Zjedź na krzywej grzewczej. Najprościej.

to ja wiem że najprościej pytanie czy to najlepszy sposób dla mojego portwela

rodzi się dylemat, czy nie przykręcić pompy wtórne żeby PC szybciej dochodziła do docelowej temperatury ,czy przepływy na rotametrach ustawia się ten sam przepływ niezależnie od długości pętli ,czy nie zmniejszyć obroty np. z 6metró na 4m .czy to sie skalkuluje bo to 2szt wilo energooszczędne z płynną regulacją ale jak mają chodzić cały czas na full każda po 40w = 80w /h nie wiem czy to dużo i czy jeszcze pompa w PC nie waruje przez te pompy wilo? dylemat mam:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przydają się sterowniki do tych pompek wilo.

A co do defrostów u mnie jeżeli powrót co zjedzie w trakcie defrostu do 25C to obiegówka w PC staje, a słychać gaz. Natomiast defrostu z grzałką jeszcze nie widziałem.

sterowniki i tak będę montował ale czemu za każdym razem jak przychodzi do defrost odpala grzała czy dlatego że PC jeszcze sie nie rozhulała i mimo że jest ciepło w domu to wylewka nie jest jeszcze dogrzana teraz na zasilaniu mam 31* a na powrocie 26* i to dlatego odpala grzałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5-3l to za dużo ustaw tak żeby było mniej więcej 1,5-2 zejdziesz pewnie o ok 10W na każdej pompce? Bufor zakładam, że masz.

Bufor to taki dodatkowy większy zbiornik ? to nie ponoć nie potrzebny mam sprzęgło hydrauliczne.zobacz na filmik mojego PC może ci coś wpadnie w oko co jest grane https://www.youtube.com/watch?v=DELcqxmnWGM&t=106s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!Jogi,to chyba niemozliwe, zeby w kilka dni pompa zuzyla az ponad 2000 KWh...

No nie bawiłem sie z różnymi konfiguracjami w najmroźniejsze dni i to dlatego teraz średnio zużywam przy -3 ok 40-60 kwh to dużo? bo nie wiem podkreślam żę wszystko podkręcone na full i jeszcze PC nie dochodzi do określonej z krzywej max. mam max 31* a przy -3 na zew. powinna dobić do około 35-36*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto instalować grzałkę w zasobniku CWU ?

Na początku byłem na nią zdecydowany, teraz już nie widzę takiej potrzeby. Argumentem za wygrzewanie zasobnika i "pomoc " PC, aby przy dużych mrozach mogła skupić się na CO.

 

pompa z podgrzaniem CWU poradzi sobie nawet w duże mrozy, grzałka ma wygrzewać wodę do 65st.C - 70st.C żeby zabić bakterie, i tyle jest celowości w jej instalacji. Wiec musi być ale używana sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się proszę jak macie rozwiązaną kwestię pomiaru energii. Macie rozbite na taryfy czy tylko samo zużycie mierzycie?Może ktoś polecić rozwiązacie do pomiaru trzech faz z uwzględnieniem taryf?

 

Ja u siebie bede chcial zalozyc podlicznik 2 taryfowy i to chyba zalatwi sprawe. Kiedys na szybko sprawdzalem na allegro to niestety wiaze sie z wydaniem jakichs 500 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...