Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Rozumiem że wszędzie masz podłogówkę. Z tego co piszesz wnioskuję że pompa idzie samopas non stop. Spróbuj może puścić ją 4 na 4. 4 grzania 4 odpoczynku i zdaj relację zarówno ze zużycia jak i temp. wewnątrz.

 

4h grzania 4h przerwy ? czy inaczej

 

pompa nie pracuje samopas, sterowana jest termostatem który steruje pompkami obiegowymi, które jak nie pracują to po osiągnięciu temp wyłączają pompę ciepła.

Mam ustawioną krzywą -15/38 10/29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4h grzania 4h przerwy ? czy inaczej

 

pompa nie pracuje samopas, sterowana jest termostatem który steruje pompkami obiegowymi, które jak nie pracują to po osiągnięciu temp wyłączają pompę ciepła.

Mam ustawioną krzywą -15/38 10/29

Tak cztery grzania cztery postoju. Do jakiej temp grzejesz ten bufor? A i jaką masz ustawioną deltę na tym buforze.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly 35-50-100L

 

ja moze tego jakos nie rozumiem, ale mam wrazenie ze traci sie troszke z zalet wlasnie Invertera przy buforze.

Wiem ze sa te PC co maja "male" juz nawet wbudowane... ale spotkalem sie z sugestiami 600L :o

 

Nie chce jakies dlugiej debaty... tak glosno myslalem... ze jak bufor i osobna pompka cyrkulacyjna to mozna tak samo miec on/off ( oczywiscie nie trzeba ) :)

I nie koniecznie znajdzie sie dobra on/off w podobnej cenie.

 

Ok- chyba wiem o Ci chodzi.

W moim przypadku odpada on/off ze względu na dużą pojemność bufora ( miejsce w kotłowni) .

Ale gdybym miał miejsce na ten bufor i PC miała by parametry T-capa , a cena była by zdecydowanie korzystniejsza- raczej bym w to wszedł ze względu na grzejniki ( zyskałbym na T2)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc , to nie do końca rozumiem dlaczego zaleca się niekiedy (np u Panasa) mały zbiornik ok 50 ltr na powrocie szeregowo -wyjaśnienie ,że do defrostu jakoś do mnie nie dociera (ta sama temp będzie w systemie ).Prędzej może chodzić o dużą wydajność elektronicznej pompy obiegowej Panasa - może "żeby uniknąć "uderzenia hydraulicznego".

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma pewien bezwład. Nie startuje od 0, a sama sprężarka ma swój minimalny czas pracy. Coś to ciepło musi odebrać. Jak obiegówka goni kilkanaście l/min to z tego wynika minimalny zład wody. Podobnie przy defroscie. Wtedy w środku chłodzisz. By nie wychłodzić zbytnio wody w instalacji potrzebny jest zład lub krótka praca grzałek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powracam z takim pytaniem. 1 czy 3 fazy, co wybrac i dlaczego?

Dostałem już kilka wycen instalacji pompy 12kW.

Wszystkie wyglądają ciekawie ale są 1 i 3 fazowe oraz t-cap.(seria F jesli jeszcze bedzie)

Mam jszcze kilka rzeczy do doprecyzowania. Ale jakie są konkretne różnice miedzy tymi pompami.

Instalacje w domu mam i pod 1 i 3 fazy więc nie ma problemu.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawioną krzywą -15/38 10/29 i tak grzeje bufor

Czyli jednym słowem twój "bufor" to sprzęgło a nie bufor. Tak jak mówiłem spróbuj grzać 4 na 4 aby twoja co prawda cienka bo tylko 10 cm wylewka zaczęła pracować na siebie bo to ona jest u Ciebie buforem. Myślę że większych wahnięć jak 0,2 stopnia miał nie będziesz a pompa będzie pracowała tylko połowę obecnego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12 h pracy PC w temperaturach -12/-16 DT max 6.Out 31/32 IN 25/26 przy KG 10/26 -15/38.

Modulacja ok 60HZ.

Co tutaj nie tak działa, wg KG temp. na wyjściu powinna być ok 36(teraz mam -14st a OUT 31)

Pobór 60KW w 12H.

Przepraszam

Pobór 60KW w 24H.

Edytowane przez thxluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12 h pracy PC w temperaturach -12/-16 DT max 6.Out 31/32 IN 25/26 przy KG 10/26 -15/38.

Modulacja ok 60HZ.

Co tutaj nie tak działa, wg KG temp. na wyjściu powinna być ok 36(teraz mam -14st a OUT 31)

Pobór 60KW w 12H.

 

deltę masz cały czas około 6st.C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jedziesz w dużej części na grzałce. 5 kW/h to makabra jakaś.

 

Skad 5KW?

60/24 daje niecałe 3 KW dokładnie 2,5 na h.

Grzałka sie nie włącza, wykańczam kotłownie i nie zauwążyłem po prawej stronie heater!!

Nie mam na grzałce pod licznika więc nie za bardzo wiem jak sprawdzić jej działanie?

 

EDIT

Teraz zauważyłem błąd .Pobór był w 24H.

Edytowane przez thxluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...