Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam

u mnie jest rześki poranek :

- od strony zach jest -22.8

-na PC jest -21

W nocy PC była trochę wył na obniżeniu w Eurosterze, teraz Tpc jest 42 st , kilka razy sprawdzałem moc :7-7.4kW.

Mam zbypassowany ciepłomierz i nie wiem jaki był cop . Z 14h PC pobierała na 1h=3.55 kW.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie jest rześki poranek :

- od strony zach jest -22.8

-na PC jest -21

W nocy PC była trochę wył na obniżeniu w Eurosterze, teraz Tpc jest 42 st , kilka razy sprawdzałem moc :7-7.4kW.

Mam zbypassowany ciepłomierz i nie wiem jaki był cop . Z 14h PC pobierała na 1h=3.55 kW.

Pzdr

 

Dobrze rozumiem że pompę masz zestawioną z grzejnikami ? Jak to działa , przwymiarowaleś je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś musiałem pojechać do domu i wystawić worki z odpadami segregowanymi, przy okazji podniosłem rolety zewnętrzne i sprawdziłem pobór prądu od wczoraj.

KG mam ustawioną -15/33 i 15/25, PC działa w " tanich " godzinach bo dom na razie nie zamieszkały, wyszło mi zużycie za tą zimną noc 15,6 kWh to daje jakieś 5,7 zł. Pompa to 7kW 1 fazowa, w budynku jeden termometr pokazywał 20,3*C w salonie a w korytarzu sterownik od wentylacji 19,3*C.

W moich mieszkaniach 45m2 i 54m2 płacę więcej za ogrzewanie ( elektrociepłownia ) niż będę płacił w domu 135m2, liczę na to że dostanę dotację na fotowoltaikę i wtedy kosztów prądu nie będzie. Szkoda tylko, że żeby było tanio jutro musi być drogo dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym charakteryzuje się awaria sprężarki.

Około godziny 2, przestała chodzić.Nie wyskoczył błąd.Rano Pc chodziła tylko na grzałce.

Czekam na pilna odpowiedź.Temp. zew. -22.

 

EDIT

Po 2 restartach ,wł. wył. zasilania Modulacja 34-35HZ.

Instalator nie odbiera, ktos może pomóc zdiagnozować problem.?

Edytowane przez thxluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem że pompę masz zestawioną z grzejnikami ? Jak to działa , przwymiarowaleś je?

 

PC założyłem do istniejącego już systemu- na szczęście , kiedy budowałem dom dobierałem grzejniki na 50 st .Grzeje praktycznie max 45st , przy większych mrozach włączam Timer z podbiciem o 3-4K w T2.

Cała moja "walka" z PC i grzejnikami jest w moich postach- ciekawej lektury

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... tak ma dzialac... dlatego ciekawe jestem czy sie zalanczala...

Bo wiesz 7,4kW dla 200m2 obala pewne "fachowe" zalozenia dla "istniejecego" domu... nie wspominajac o grzejnikach ;)

CWU tez pewnie masz pomimo -21*C :)

 

Varme

spokojnie- dom jeszcze był nagrzany i dlatego było ok , aż tak dobrze to nie będzie- teraz mam słoneczko i -16 st na PC z temp out 42 st .A cwu jest przygotowana wcześniej

Gdyby takie mrozy były za dnia- to piec szybciutko bym podłączał ( a tak biedny, stoi sobie odłączony , bezczynnie, smutno jakoś )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka ruszyła.Jedn. zewn . Nie była zaszroniona.Wewn. nie moge otworzyć plomby.

Instalator sugeruje podniesienie KG , dla mnie to nie ma sensu jeśli przy KG -15/38 przy -22 st OUT 30/IN 25.Od instalatora nie otrzymam zbyt konkretnych odpowiedzi , zawsze wszystkiemu winien brak bufora.!!

Wiem że może byc kilka przyczyn wyłączenia pracy spężarki i że ciężko będzie mi, nam:) go zdiagnozować ale może ktoś ma jakiś pomysł.

Czy przy KG -15/38 nie jest dość dziwne iż temp. wyjscia jest tylko 30 st.Dodam że nie przeszkadza to w użytkowaniu , temp . pomieszczeń 22/23 st.

Jak u Was wygląda sprawa przy tak minusowych temp. ?Czy PC dochodzi do zadanych temp. z KG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka ruszyła.Jedn. zewn . Nie była zaszroniona.Wewn. nie moge otworzyć plomby.

Instalator sugeruje podniesienie KG , dla mnie to nie ma sensu jeśli przy KG -15/38 przy -22 st OUT 30/IN 25.Od instalatora nie otrzymam zbyt konkretnych odpowiedzi , zawsze wszystkiemu winien brak bufora.!!

Wiem że może byc kilka przyczyn wyłączenia pracy spężarki i że ciężko będzie mi, nam:) go zdiagnozować ale może ktoś ma jakiś pomysł.

Czy przy KG -15/38 nie jest dość dziwne iż temp. wyjscia jest tylko 30 st.Dodam że nie przeszkadza to w użytkowaniu , temp . pomieszczeń 22/23 st.

Jak u Was wygląda sprawa przy tak minusowych temp. ?Czy PC dochodzi do zadanych temp. z KG?

 

Czy miałeś w nocy załączoną (tzn. gotową do użycia przez PC jak będzie trzeba) grzałkę? Wg tego co wyczytałem w instrukcji serwisowej jeśli temp. zasilania spadnie poniżej 8 stopni niż zadana to powinna włączyć się grzałka. U Ciebie jest właśnie różnica 8 stopni. Ale to chyba nie powinno prowadzić do wyłączenia sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rano o 8 chodziła obiegówka wraz z grzałką 3KW.

Wyłączyła się tylko sprężarka.

Instalator twierdzi iż PC pracuje do -20st i wtedy spręzarka się wyłącza, no chyba że byłby bufor to inna bajka.... ehh

 

Całkiem możliwe że wyskoczyła Ci ciśnieniówka, zabezpieczenie przed niskim ciśnieniem, w parowniku.

Sprawdzić można to dość prosto.

bierzesz czajnik gorącej wody i lejesz na parownik, jak zaskoczy to znaczy że to ciśnieniówka i na to nic nie poradzisz.

Ani buforem, ani grzałką bo to zależy od temperatury zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rano o 8 chodziła obiegówka wraz z grzałką 3KW.

Wyłączyła się tylko sprężarka.

Instalator twierdzi iż PC pracuje do -20st i wtedy spręzarka sie wyłącza, no chyba że byłby bufor to inna bajka.... ehh

 

A jakie Ty masz sterowanie? Tylko pogodowe, wg KG, czy jakieś mieszane? Z tego co dość chaotycznie opisujesz to twoja pompa działa prawidłowo. Masz ciepło w domu, nie ma odbioru to pompa moduluje i nie osiąga KG - to naturalne. Do tego może coś tam nawciskałeś, np włączyłeś na stałe grzałkę, albo od jakiejś wysokiej temp np zero i dlatego grzeje grzałka. Przeżyj może wszystkie ustawienia i bądź pewien tego co robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...