Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Całkiem możliwe że wyskoczyła Ci ciśnieniówka, zabezpieczenie przed niskim ciśnieniem, w parowniku.

Sprawdzić można to dość prosto.

bierzesz czajnik gorącej wody i lejesz na parownik, jak zaskoczy to znaczy że to ciśnieniówka i na to nic nie poradzisz.

Ani buforem, ani grzałką bo to zależy od temperatury zewnętrznej.

 

Sam se czajnik na głowę wylej;) Kolego to nie meeting... Wszystkie błędy sygnalizowane są na hydroboxie. Skoro on nie ma żadnych błędów, a temp w domu jest OK to znaczy że pompa pracuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... zaraz bedzie ze depczesz konkurencje ;)

 

A bo mnie zdrażnił;) Wielki fachowiec... By chłopaki poczytali posty pana Marka z przed 2-3 lat, to by wiedzieli o co chodzi. I parogodzinne szkolenie w Panasie (jeśli choć odbył) na pewno tego nie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

mogłem przełączyć sterowanie PC na tryb ręczny , a tak to Euroster po 24 wszedł na obniżenie nocne do 21 st i rano system jeszcze się dogrzewał.Ok 8 rano na out PC miałem coś 41-42 st i dT=5 przy - 21 st. Jak będą znowu takie mrozy , to sprawdzę czy PC utrzyma temp marszowa 45 st.

Szkoda , że panas nie podaje niższych parametrów od -15 st.Skoro przy -21 st miałem 41 st i 7.5 kW na PC , to dla podłogówek ok 35 st w jeszcze niższych temp też nie powinno być tragedii.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map78,

ustawienia są wg mnie ok.

Grzałka włącza się przy - 13 st.

Sterowanie mam tylko pogodowe wg.KG.

Zastanawiam się tylko dlaczego wyłączyła mi się sama sprężarka,obiegówka i grzałka chodziła.

Rano o 8 -00 jak się zorientowałem 24OUT/21 IN, tyle mogła "wyciągnąć" grzałka.

Wymiennik nie był w ogóle oszroniony .Żaden błąd nie był widoczny.

Może Ty masz jakąś sensowną teorie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map78,

ustawienia są wg mnie ok.

Grzałka włącza się przy - 13 st.

Sterowanie mam tylko pogodowe wg.KG.

Zastanawiam się tylko dlaczego wyłączyła mi się sama sprężarka,obiegówka i grzałka chodziła.

Rano o 8 -00 jak się zorientowałem 24OUT/21 IN, tyle mogła "wyciągnąć" grzałka.

Wymiennik nie był w ogóle oszroniony .Żaden błąd nie był widoczny.

Może Ty masz jakąś sensowną teorie??

tez tak mam. sprezarka sie wylaczyla, chodzila tylko grzalka i obiegowka. chyba ponizej -20 tak jest. moze w T-Cap jest inaczej ja mam zwykla F 3 fazowa.

tez pompa miala problem z osiagnieciem KG zobaczymy dzis przy -15 jak to bedzie wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam se czajnik na głowę wylej;) Kolego to nie meeting... Wszystkie błędy sygnalizowane są na hydroboxie. Skoro on nie ma żadnych błędów, a temp w domu jest OK to znaczy że pompa pracuje prawidłowo.

 

JAk temperatura zewnętrzna jest poniżej temperatury pracy podawanej przez producenta to spadek ciśnienia nie wywali błędu.

Bo przecież jest napisane ze pompa pracuje do -20st.C, więc jak poniżej tej temperatury będzie działać tylko grzałka bez sprężarki to nie będzie błędu.

Była temp -22st.C i sprężarka się wyłączyła i chodziła sama grzałka

Żeby sprawdzić czy jest to wina niskiego ciśnienia to wystarczy podnieść ciśnienie ogrzewając parownik.

 

Jak widać pojawiło się to u innych że była sama grzałka poniżej -20st.C wiec to normalne.

 

Niskie ciśnienie parownika powoduje stop sprężarki, te sprężarki nie mają wtrysku jak T-CAP więc nie podniosą sobie ciśnienia ssania i staną.

 

Błąd będzie dopiero wtedy gdy niskie ciśnienie wystąpi w tempreaturze zewnętrznej powyżej -20st.C

 

 

Chyba się nie obraziłeś jak pisałem o tej powieszonej jednostce :-) ?

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytania na prywatne konta do szeregu inwestorów z tego forum , którzy mają zrobione OZC .

Okazuje się , że nie maja w opracowaniu danych odnośnie ;

- zysków tzw.słonecznych ,

- zysków wewnętrznych ,

- Af - tzw. powierzchni o regulowanej temperaturze powietrza – należy przez to rozumieć ogrzewaną lub chłodzoną powierzchnię kondygnacji netto, wyznaczaną według Polskiej Normy dotyczącej właściwości użytkowych w budownictwie – określanie i obliczanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych ,

- tsc - łącznego czasu grzania PC, kotła , - w sezonie grzewczym zgodnie z http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150000376

co uniemożliwia weryfikację danego opracowania OZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytania na prywatne konta do szeregu inwestorów z tego forum , którzy mają zrobione OZC .

Okazuje się , że nie maja w opracowaniu danych odnośnie ;

- zysków tzw.słonecznych ,

- zysków wewnętrznych ,

- Af - tzw. powierzchni o regulowanej temperaturze powietrza – należy przez to rozumieć ogrzewaną lub chłodzoną powierzchnię kondygnacji netto, wyznaczaną według Polskiej Normy dotyczącej właściwości użytkowych w budownictwie – określanie i obliczanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych ,

- tsc - łącznego czasu grzania PC, kotła , - w sezonie grzewczym zgodnie z http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150000376

co uniemożliwia weryfikację danego opracowania OZC

 

Dalej nie mogę zrozumieć dlaczego spamujesz w wielu wątkach???

 

Teraz użytkownicy szukają dlaczego panasy wyłączyły się przy -20C a ty swoje OZC od 2 miesięcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się poprostu nie chciało odpisywać ;)

BTW mój tcap pracował normalnie w nocy, a pewnie było poniżej -20. Krzywą osiągnął. Przyznaję że grzał pół domu bo wieczorem odpaliłem kominek na kilka h.

to jest chyba przewaga T-Capa ze jednak przy eksremalnie niskich temp. daje rade. u mnie wczoraj bylo -26 i zwykla 3 fazowa zatrzymala sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk temperatura zewnętrzna jest poniżej temperatury pracy podawanej przez producenta to spadek ciśnienia nie wywali błędu.

Bo przecież jest napisane ze pompa pracuje do -20st.C, więc jak poniżej tej temperatury będzie działać tylko grzałka bez sprężarki to nie będzie błędu.

Była temp -22st.C i sprężarka się wyłączyła i chodziła sama grzałka

Żeby sprawdzić czy jest to wina niskiego ciśnienia to wystarczy podnieść ciśnienie ogrzewając parownik.

 

Jak widać pojawiło się to u innych że była sama grzałka poniżej -20st.C wiec to normalne.

 

Niskie ciśnienie parownika powoduje stop sprężarki, te sprężarki nie mają wtrysku jak T-CAP więc nie podniosą sobie ciśnienia ssania i staną.

 

Błąd będzie dopiero wtedy gdy niskie ciśnienie wystąpi w tempreaturze zewnętrznej powyżej -20st.C

 

 

Chyba się nie obraziłeś jak pisałem o tej powieszonej jednostce :-) ?

 

I to jest prawidłowa odpowiedź, godna instalatora:yes:

 

Kolego thxluk masz zwykłą pompę (nie T-Cap) więc zadziałało Ci zabezpieczenie przed niską temperaturą. W zwykłych Panasach zadziała ono przy temp -22--23st, a w T-Cap, -27--28st - sprawdzano doświadczalnie przez bodajże firmę AJB kilka lat temu. Nie jest to żaden błąd ani wadliwe działanie. Takie samo zjawisko zachodzi przy zbyt wysokiej temp, powyżej 35st.

Co do Twojej KG to tutaj również zachowanie pompy jest prawidłowe. KG musi być dostosowana do danego układu grzewczego, jeżeli masz układ zaprojektowany na zasilanie 30-35st przy -20st, bo tak się obecnie projektuje, to jakim cudem chcesz to zagrzać do 40st? Pompą ciepła nie da się (na szczęście) zagotować domu;) ona jedynie uzupełnia straty ciepła i najwyraźniej robi to dobrze skoro w domu masz ciepełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Twojej KG to tutaj również zachowanie pompy jest prawidłowe. KG musi być dostosowana do danego układu grzewczego, jeżeli masz układ zaprojektowany na zasilanie 30-35st przy -20st, bo tak się obecnie projektuje, to jakim cudem chcesz to zagrzać do 40st? Pompą ciepła nie da się (na szczęście) zagotować domu;) ona jedynie uzupełnia straty ciepła i najwyraźniej robi to dobrze skoro w domu masz ciepełko.

 

Nie do końca się z tym zgodzę. Jeżeli z KG wychodzi 40*C to pompa powinna dążyć do tej temperatury, oczywiście przy zachowaniu DT=5k

Jeżeli dt się zmiejszy, to pompa zacznie taktowa. Kolega Thxluk ma wysoka deltę także problem go nie dotyczy, wiec na moje pompa powinna osiągnąć 40*C na wyjściu, przy czym oczywiście przegrzeje mu domek ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba przewaga T-Capa ze jednak przy eksremalnie niskich temp. daje rade. u mnie wczoraj bylo -26 i zwykla 3 fazowa zatrzymala sie.

 

Tylko, że TCAP na dzień dobry swoje kosztuje.

A COP w tych temperaturach tak czy siak spada poniżej 2.

W ostatecznym rozrachunku, odpalenie grzałek na te klika dni wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...