Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Takie mam pytanie trochę offtopic o ile st spada wam temp w domu pomiędzy załączeniami pompy w grzaniu taryfowym zakładając że na zewnątrz jest -2C.

 

U mnie spada niezauważalnie, czyli w granicach może pół stopnia, może mniej, ale mam płytę grzewczą i ciężkie ściany z silikatu, dobrze ocieplone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi pomóc przy wyborze sdc model H 1faz czy 3faz - ozc 5.4kW, lokalizacja wielkopolska 1faz przy -15 ma 5,9kW, 3faz przy -15 ma 8,3kW różnica w cenie ok. 3tyś zł

 

U mnie OZC wykazalo 6,43 i mam 9 1faza i przy -17 ostatnio dawala rade i bez grzałeczki :)

a ja okolice Konina ;)

Edytowane przez ccool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi pomóc przy wyborze sdc model H 1faz czy 3faz - ozc 5.4kW, lokalizacja wielkopolska 1faz przy -15 ma 5,9kW, 3faz przy -15 ma 8,3kW różnica w cenie ok. 3tyś zł

 

Jak chcesz to bierz 3 fazy, i ustal z elektrykiem żeby rozłożył obciążenie na różne fazy. Ja mam 1F 7kW i się nic nie dzieje, ja bym nie wydał 3 tyś. za 3 F.

Jak często w ciągu roku masz -15 *C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam ustawioną grzałke od -15 - w ubiegłym roku max był -14 w tym roku -17 - jedna noc

czyli co zle ze sie nie właczyla ? - pracowała w tej tem ok 2-3 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie montaż kompletnej kotłowni.

 

Otrzymałem ofertę na dostawę i montaż T-cup 9 KW,

w związku z tym mam pytanie: czy firma nie pominęła jakiegoś zakresu odnośnie wykonania pełnej kotłowni?

 

Poniżej lista, co wchodzi w skład oferty:

1. Pompa ciepła wraz ze sterownikiem

2. wykonanie instalacji freonowej pomiędzy jednostkami do 8m

3. instalacja komunikacji

4. posadowienie agregatu na wylewce betonowej lub konstrukcji ściennej typu L

5. próba szczelności instalacji freon.

6. Rozruch urządzeń

 

Wykonanie kotłowni dostawa i montaż:

1. zasobnik 300 l z wężownicą

2. naczynie przeponowe 18l. do instalacji C.W.U

3. uzbrojona grupa bezpieczeństwa do cwu

4. zawory odcinające, zawory zwrotne, filtra siatkowego dom wody, śrubunków, zaworu spustowego

5. zbiornik zwiększąjacy zład wody w instalacji c.o. - 100l.

6. pompa Wilo Yanos Pico

7. pompa cyrkulacji do cwu razem z regulatorem programowalnym prostym podłączonym do gniazda elektr.

 

Chyba brakuje rozdzielni elektrycznej z zabezpieczeniami i termostatu bezprzewodowego

 

Z góry dziękuję za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 listopada 16 napisałem

 

Jeśli PC w okolicach śr. -2* zużywa ok 25 kWh, można z grubsza prognozować, uwzględniając spadek COP, że przy - 15 zużyje co najmniej dwa razy tyle, a pewnie więcej.

W trakcie styczniowego epizodu z mrozami ok.17* moje dzienne zużycie sięgało 70 i więcej kWh.

Przy - 20 spodziewam się wyniku bliższego 100 kWh.

 

Pełny wpis tu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?332993-Panasonic-Aquera-jak-ustawi%C4%87-pomp%C4%99-pod-taryf%C4%99-G12w&p=7351727&viewfull=1#post7351727

 

Cudów Panowie nie ma. Ważny jest końcowy rezultat no i zachowanie komfortu.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

U mnie to tak wygląda:

012017.jpg

Temperatury mam z pobliskiej stacji pogodowej jednak są one troszkę zawyżone - 7 stycznia najniższa niby -19.4 z tej stacji a u mnie rano pokazywało -22.

 

edit: średnia temperatura dla dni z wykresu -5.15 stopnia.

Edytowane przez rob30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tak wygląda:

[ATTACH=CONFIG]379094[/ATTACH]

Temperatury mam z pobliskiej stacji pogodowej jednak są one troszkę zawyżone - 7 stycznia najniższa niby -19.4 z tej stacji a u mnie rano pokazywało -22.

 

edit: średnia temperatura dla dni z wykresu -5.15 stopnia.

PC pracowało stale od 22-6 i 13-15 czy 24h no i czy to pomiar samej PC czy PC+CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...