Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Pompa pracuje na minimum KG 25 stopni. W domu jest ok 12-15 stopni, więc tyle obiegówka pobiera z podłogi. Pompa jest w kotłowni nieogrzewanej, gdzie temperatura oscyluje wokół 2-5 stopni. Może okresowo spada do 0 przy dużym mrozie, stąd załączanie funkcji. Powody są proste, dom grzany minimalnie więc przecieki ciepła do garażu i kotłowni niewielkie. Problem ustąpi przy zwiększeniu KG. Ciekawe przy jakiej temp załącza się grzałka. U mnie przy 3 stopniach w garażu już pracowała. Rozumiem, że mam się martwić zamrożeniem hydroboxa, co jest raczej mało prawdopodobne, bo pompa chodzi w interwałach wymuszonych przez TIMER w 2 taryfie.

 

Nauka radziecka znała różne przypadki....

Ja na Twoim miejscu nie wyłączałbym zabezpieczenia przeciw zamrożeniowego -ryzyko jednak jest. U mnie dzisiaj znowu był konkretny mróz -14,5 st , w garażu mam grzejnik skręcony na gwiazdkę i co jakiś czas jest ciepły - chociaż na termometrze jest przy mrozach ok 7-8 st.

A jeśli już nie chcesz grzałki z COP=1 , to możesz użyć jakiś termostat i chronić hydrobox (nie wyłączając zabezpieczenia w PC)

Zawsze możesz nie trafić z Timerem lub po prostu pomylić się.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka radziecka znała różne przypadki....

Ja na Twoim miejscu nie wyłączałbym zabezpieczenia przeciw zamrożeniowego -ryzyko jednak jest. U mnie dzisiaj znowu był konkretny mróz -14,5 st , w garażu mam grzejnik skręcony na gwiazdkę i co jakiś czas jest ciepły - chociaż na termometrze jest przy mrozach ok 7-8 st.

A jeśli już nie chcesz grzałki z COP=1 , to możesz użyć jakiś termostat i chronić hydrobox (nie wyłączając zabezpieczenia w PC)

Zawsze możesz nie trafić z Timerem lub po prostu pomylić się.

pzdr

 

No jest, jest ryzyko:) Z drugiej strony liczyłem, że straty do kotłowni i garażu będą większe. A przecież ściana garaż/dom jeszcze nie ocieplona... hmm.. po nałożeniu 10 cm styro w garażu będę miał na minusie. Nie przewidziałem tam grzejnika. Założę jakiś promiennik może.

A nauka radziecka, jest matką wszystkich nauk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że może Ci się tworzy ciśnienie w zbiorniku CWU jak grzeje się woda.

czyli może nie działać Ci naczynie przeponowe albo masz manometr przed zbiornikiem i jeszcze przed zaworem zwrotnym który instalator mógł wstawić Ci przed zbiornikiem ciepłej wody i dlatego nie widzisz ciśnienia wody w zbiorniki CWU, ten manometr co jest na pompie pokazuje ciśnienie w C.O. i nas nie interesuje.

 

A reduktor ciśnienia pokazuje ciśnienie w instalacji wod kan przed reduktorem a drugi zaraz za może nie pokazywać właściwego ciśnienia w zbiorniku.

 

Wyślij więcej zdjęć.

 

Wysłałam opis ze zdjęciami na maila podanego na Twojej stronie internetowej, bo w wiadomości prywatnej z forum miałąm problem z wstawieniem zdjęć :)

Edytowane przez greygrey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadami budownictwa , w gara

 

Pompa i reku w kotłowni. Sprawa bardziej skomplikowana: Wychodząc z wiatrołapu wchodzę do garażu, a z garażu niejako cofam się w bryłę domu i wchodzę do kotłowni. Styro i odcięcie zimna ma być na ścianie garażowej, więc niejako kotłownia będzie w strefie nieogrzewanej ale ciepłej. Na ostateczny rozkład temperatur musze poczekać do ocieplenia stropu (został jeszcze tylko nad garażem), ściany garażowej oraz podniesienia temp w domu. Wtedy zobaczę ile mam w garażu, a ile w kotłowni. W garaż mam nadzieję, że po podniesieniu temp w domu wskoczy na bezpieczny poziom 5 stopni., bo o kotłownię to raczej jestem spokojny. Co ciekawe w zbiorniku CWU (niegrzanym) czujnik wskazuje temp 6-7 stopni. Raz na początku zagrzałem wodę o parę stopni by sprawdzić czy działa. Woda na początku wskazywała temp garażową, więc termometry ok.

 

Dla bezpieczeństwa przywrócę jednak zabezpieczenie przeciwzamrożeniowe. Parę siwych włosów będzie mniej na łebie. Choć różnica w kWh jest znaczna. Bez zabezpieczenia 14 kWh za 24 h, a z zabezpieczeniem ok 30 kWh. (oczywiście warunki zewnętrze mogą być różne). Jeszcze zerknę na ustawioną moc grzałki, bo chyba też się reguluje jej poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odcięciu kotłowni od garażu będzie ogrzewana traconym ciepłem z pokoju i łazienki, bez konieczności strat do garażu.

Masz prawdopodobnie PC za mocną i w większości czasu będzie taktować. Grzejnik w kotłowni - ma szanse zmniejszyć ten efekt

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj dobiłem targu na PC PW T-cap 9kW 3F model H i multi split PC PP Paci Elite ( 14kW zewn+2x7kW wewn) do budynku produkcyjnego . Montaż 04-05/br , jestem bardzo ciekawy jak sobie będzie radził model H (funkcje)

Mam nadzieję , że nowe możliwości H się sprawdzą.

Trzymajcie kciuki.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...