Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam,

dzisiaj dobiłem targu na PC PW T-cap 9kW 3F model H i multi split PC PP Paci Elite ( 14kW zewn+2x7kW wewn) do budynku produkcyjnego . Montaż 04-05/br , jestem bardzo ciekawy jak sobie będzie radził model H (funkcje)

Mam nadzieję , że nowe możliwości H się sprawdzą.

Trzymajcie kciuki.

Pzdr

 

Jak to nie tajemnica to jaka cena wychodzi za T-capa 3F w wersji H z montażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie tajemnica to jaka cena wychodzi za T-capa 3F w wersji H z montażem?

 

Hej

udało mi się wycisnąć 17 700pln netto , wcześniej już prawie zamówiłem model F 1f za 15 700pln netto.

Targowałem się jeszcze z systemem PP Paci , więc może dlatego udało się uzyskać dobre ceny.

Montaż obejmuje do 3 mb instalacji chłodniczej w cenie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajną cenę wynegocjowałeś. Na allegro po 22 tyś. netto chodzą.

Jak Ci się wydaje realna cena możliwa do wynegocjowania bez szaleństw za Panasonica T-cap 9KW 3F wersja H, zasobniki 300L, z montażem?

 

Kurcze- nie wiem za ile można kupić ten sprzęt.

Mój instalator sprzedał mi łącznie chyba 11 systemów .

Ważne są dodatkowe kwestie :

-mam doświadczenie w obsłudze panasów

-mieszka 40 km ode mnie

-ostatni zakup był pakietowy, może wynegocjował specjalne warunki w hurtowni ( nie wiem, nie pytam o takie sprawy)

Cena nie jest jedynym kryterium-umiejętności i doświadczenie przy takich drogich sprzęcikach jest mega ważne .

Co robić :

-obserwować aukcje na necie

-pytać o oferty i negocjować

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow powiem ci że cena jest mega. Mnie zaproponowała tylko jedna firma za wersję f 12kw 25k netto plus montaż od 3-5k plus vacik oczywiście. Na tą chwilę jeszcze nie wybrałem nic a biorąc pod uwagę odpowiedzi instalatorów na moje zapytanie to powiem ci że bardziej zniechęcają do instalacji pc bo skoro mając potencjalnego klienta nie chce im się nawet odpowiadać na bardziej szczegółowe pytania to co będzie później jak już zainstalują i coś się stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem analizować zużycie prądu przez moją PC (rejestruję pobór prądu co 5 minut) i zauważyłem, że po wyłączeniu pompy Timerem pobór prądu jest w dwóch naprzemiennych cyklach trwających po 2-3h: w pierwszym cyklu po wyłączeniu (2h) zużycie prądu jest dokładnie 10W/h, w drugim 60 W/h a następnie znowu 10W/h. Macie jakieś pomysły dlaczego nie jest cały czas stały pobór prądu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem analizować zużycie prądu przez moją PC (rejestruję pobór prądu co 5 minut) i zauważyłem, że po wyłączeniu pompy Timerem pobór prądu jest w dwóch naprzemiennych cyklach trwających po 2-3h: w pierwszym cyklu po wyłączeniu (2h) zużycie prądu jest dokładnie 10W/h, w drugim 60 W/h a następnie znowu 10W/h. Macie jakieś pomysły dlaczego nie jest cały czas stały pobór prądu?

 

grzałka oleju na sprężarce to chyba 50W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

udało mi się wycisnąć 17 700pln netto , wcześniej już prawie zamówiłem model F 1f za 15 700pln netto.

Targowałem się jeszcze z systemem PP Paci , więc może dlatego udało się uzyskać dobre ceny.

Montaż obejmuje do 3 mb instalacji chłodniczej w cenie.

Pzdr

Cena niesamowita. Na allegro CNC ma za 21600 i lepszej oferty nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Wlasnie sie przymierzam do zmiany taryfy z g11 na g12w

Czy ktos moze mi pomoc w ustawieniach pompy by w godz 13-16 grzanie odbywalo sie z podbiciem temperatury na pompie.

Mama termostat pokojowy i tam ustawie sobie czas. Ale nie wiem jak w okienku ustawic podbicie.

Dzieki

 

Jak wejdziesz w edycję programu , to przechodź przyciskiem select , aż zacznie migać ON- potem strzałkami search ( z prawej strony) ustaw podbicie i set zatwierdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawości zamknąłem 2 pętle (po 90mb) nad garażem. W pokoju było 3 cm maty + 7 cm wylewki.

Max temp powrotu prz KG -15/36 +10/26 wynosiły 27 st i to pod koniec cyklu grzania, przy delcie 6/7st.

Po godzinie czasu temp . powrotu 28 st .DT =5

A ja cieszyłem się ze mam 14 st w garażu.

Z racji że planuje rekuperator zamontować prawdopodobnie w garażu , wstrzymuj się z ociepleniem sufitu i sciany przyległej(łazienka + 1 pokój ).

Pytanie czy 10 cm będzie wystarczające ? Jak to wygląda u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do fachowców, użytkowników pomp Panasonic.

Od początku stycznia uruchomioną mam pompę (Panasonic 9kW 3F) i WM z reku. Dom o pow. 126m2, wszędzie podłogówka, dobrze zaizolowany, w trakcie wykańczania. Aktualnie sufity podwieszane i takie tam.

Pompa ustawiona jest na zasilaniu 25 stopni (czyli najmniej jak instalator twierdzi) i na powrocie mam 21/22 stopnie. W domu aktualnie utrzymuje się temperatura pomiędzy 20, a 20,5 stopnia (efekt jest ŁAŁ!!!, że nawet jak na nie mieszkanie jeszcze to trochę za ciepło).

Wszystko więc OK, tylko martwi mnie trochę zużycie prądu.

Fakt, że temperatury ostatnio nie rozpieszczały (aczkolwiek płn-zach. część Polski tragedii nie miała) - pompa chodzi prawie cały czas.

Przez prawie miesiąc z wyświetlacza na pompie wynika, że zużyła ponad 600kWh. Zdaję sobie sprawę, że na początku miałem 4 stopnie w budynku i dopóki układ się nie nagrzał to wspomagała się grzałkami. Ale czy teraz musi tez prawie cały czas chodzić?

Mam dwie taryfy, ale instalator twierdzi, że przez pierwsze miesiące puki wilgoć nie wyjdzie lepiej grzać bez ustawiania tylko na drugą taryfę. Ponadto twierdzi, że jak na powrocie temperatura spadnie mi poniżej 20 stopni, to znowu będzie się wspomagać grzałkami. czy tak faktycznie jest?

Wg mnie trochę jest w domu za ciepło, bo często bywa, że nie ma w nim nikogo, a pompa ciągle kręci.

Co o tym sądzicie? Ma chodzić cały czas, czy zaprogramować na 2 taryfę?

Ale czy nie wyjdzie na to samo, jak po spadku temperatury na powrocie będzie posiłkować się grzałkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to możliwe ze przy temp 25 i temp wyjścia masz 20stopni ?

ja przy domu nie zamieszkałym, taka sama pompa ciepłą przy ok 210m2 przy powrocie ok 21 mam 18stopni, fakt ze garaż mam ok 40m nieogrzewany i jeszcze nie mam drzwi wewnętrznych, więc trochę strat ciepła

 

masz u siebie bufor jakiś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bufora

i tez mam garaż nie grzany (prawie 40m2) i też jeszcze bez drzwi wewnętrznych (więc w garażu cieplutko).

Dom mam parterowy z nieużytkowym poddaszem i prawie termos. Dobre okna z ciepłym montażem. Elewacja styro 20cm, posadzka styro parking 20cm i izolacja pozioma stropu (a właściwie poziomej konstrukcji więźby prefabrykowanej) piana PUR natryskowa dobre 20cm.

W salonie 20 stopni , a na strychu mróz.

Pompa chodzi na minimum, a i tak tego prądu na początku mi żre.

Pewnie jakbym uruchomił parę miesięcy wcześniej, to na starcie nie szykowałby mi się taki rachunek.

Chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...