Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ja od wczoraj obserwowałem u siebie i nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości, tzn cały czas przy pompie nie stałem, ale byłem w newralgicznych punktach, czyli momencie przełączania między CO, a CWU i wszystko było OK. Z kolei dzwonił do mnie kolega z forum, który od kilku dni ma podobne problemy do Waszych. Twierdzi On, że całkowicie przestało mu działać sterowanie pompą z poziomu kalendarza, ale teraz przeszedł na sterowanie scenami i działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie.

Jaką rurę (PEX ? ) wyprowadzić z pomieszczenia technicznego pod jednostkę zewn. Aquarea 5kW Monoblock ? Mam okazję puścić tą rurę w 30cm izolacji styropianu grafitowego. PEX ? Jaki przekrój i czy musi być w jakiejkolwiek otulinie skoro będzie prowadzony w styropianie ?

 

Takie dane powinny być w DTR lub instrukcji montażu. Nie radziłbym montować rury "na oko". Może to mieć negatywny wpływ na działanie urządzenia. Ponadto otulina powinna być szczelna ponieważ dostanie się woda i ciepło będzie uciekać w glebę.

Edytowane przez AdrianEH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dane powinny być w DTR lub instrukcji montażu. Nie radziłbym montować rury "na oko". Może to mieć negatywny wpływ na działanie urządzenia. Ponadto otulina powinna być szczelna ponieważ dostanie się woda i ciepło będzie uciekać w glebę.

 

W DTR nie podają jakimi rurami wykonujemy instalację. Po drugie nie bedę prowadził ich w glebie. Wyczytałem tylko, że fi to 30mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką rurę (PEX ? ) wyprowadzić z pomieszczenia technicznego pod jednostkę zewn. Aquarea 5kW Monoblock ?

Przyjmując przepływ 1m3/h (delta 4,3*C), dla średnicy wewnętrznej rury (przykładowo rura Cu):

20mm, opory ok. 0,42kPa/m

25mm, opory ok. 0,14kPa/m

Pamiętaj, że faktyczny przepływ będzie zależał od wydajności obiegówki i oporów całkowitych (rura jest tylko jednym z elementów układu).

Rury PP przy tych samych średnicach zewnętrznych mogą mieć różne średnice wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DTR inlet/outlet water ma 30mm.

Pytam teraz o tą rurę, ponieważ chcę ją puścić w 30cm warstwie styro, również na zewnątrz. Później będzie mi ciężko poprowadzić tą rurę. W rurach będę chciał puścić glikol.

Myślałem, że znajdzie się ktoś, kto już tą pompę uruchamiał i podpowie jaką rurę przygotować na przyszłą instalację.

 

Wolałbym PEX'a, bo jest w miarę elastyczny i zachowam ciągłość bez łączenia. Którą z rur np. KAN-therm wybrać?:

http://pl.kan-therm.com/system_kan_therm/systems.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DTR inlet/outlet water ma 30mm.

Pytam teraz o tą rurę, ponieważ chcę ją puścić w 30cm warstwie styro, również na zewnątrz. Później będzie mi ciężko poprowadzić tą rurę. W rurach będę chciał puścić glikol.

Myślałem, że znajdzie się ktoś, kto już tą pompę uruchamiał i podpowie jaką rurę przygotować na przyszłą instalację.

 

Wolałbym PEX'a, bo jest w miarę elastyczny i zachowam ciągłość bez łączenia. Którą z rur np. KAN-therm wybrać?:

http://pl.kan-therm.com/system_kan_therm/systems.html

 

pp nie ma zawężenia na kształtkach

push PEXc ma ale małe

prsss PEX duże + oringi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że Wasza powyższa dyskusja powinna być w innym wątku ;)

 

Wracając do Panasonica i intesishome dalej ktoś ma problemy??

Pisałem do intesishome odpisali , że chcą więcej informacji i dalej cisza a w międzyczasie przed weekendem odłączyłem intesis bo przebrał miarkę :-) jak zamiast nagrzać mi wodę po południu to przestawił na tryb chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że Wasza powyższa dyskusja powinna być w innym wątku ;)

 

Wracając do Panasonica i intesishome dalej ktoś ma problemy??

Pisałem do intesishome odpisali , że chcą więcej informacji i dalej cisza a w międzyczasie przed weekendem odłączyłem intesis bo przebrał miarkę :-) jak zamiast nagrzać mi wodę po południu to przestawił na tryb chłodzenia.

 

u mnie zaczął już działać normalnie. Podłączyłem ponownie w zeszły poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do IH u mnie też są problemy od kilkunastu dni. Też moduł włączał i wył.pompe. okazało się, że przestało mi działać sterowanie przez kalendarz. Działa tylko z funkcji scen.

Napisałem do nich, szybko odpisali czy dobrze rozumieją mój problem i na tym się skończył ich kontakt ze mną.

Teraz mam inny problem. Wczoraj zauważyłem, nigdy się temu nie przyglądałem, podczas grzania wody pracował tylko 1 wiatrak. W trybie grzania domu pracowały już dwa. A dziś pojawiły się u mnie jakieś hmmm zgrzyty, piski, coś trze. Mam nadzieję, że to tylko ośki wiatraków a nie coś poważniejszego. Nie ma w tym żadnej cykliki. Na słuch bardziej to dobiega z wiatraka.

TCap 9kW 1faza

 

Ps. Rozmawiałem z kolegą, było wczoraj bardzo ciepło i w związku z tym działanie tylko 1 wiatraka nie jest niczym nieprawidłowym, a dzisiejsze hałasy to prawdopodobnie świst powietrza uderzającego w wiatraki.

Edytowane przez olafd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wie ktoś co mogło spowodować pojawienie się na wyświetlaczu kodu blędu H98. Wiem z instrukcji że jest to cytuje "zabezpieczenie przed wysokim ciśnieniem jednostki zewnętrznej", oraz drugie pytanie dlaczego jednostka jak pracuje na timerze tygodniowym jest cały czas ustawiona w trybie HEAT a jak przełącze na cokolwiek innego (AUTO, AUTO plus TANK, HEAT plus TANK lub samo TANK) to po wyłączeniu o zadanej godzinie wraca do trybu HEAT w którym rzecz jasna nie grzeje mi zasobnika a na tym mi teraz zależy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...