Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Co jest prawdą . Już nic z tego nie rozumie

T o był post w pierwszych dniach po zamontowaniu PC i nie wiedziałem jaki to model instalator powiedział że to że to 9kw i tyle byłem święcie przekonany że to t-cap a na tamten czas nie umajałem ich rozróżnić ( nie wiedziałem że są jeszcze 9kw SDC) nie świadomy przez pare tygodni jak wyszukiwałem trochę danych o pompach PAnasonika wszedzie było pełno danych o 9 kw t-cap potem sie zorientowanym że w mojej kotłowni jest SDC po symbolach szybko po tym zrobiłem korektę w stopce (ale to było już dawno).

Edytowane przez jogi1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli , sprzęgło i pompy obiegowe zostają ???

- Kolego , zrób mały wysiłek i przestudiuj temat sprzęgła dokładnie ;

a/ brochas . http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7331431#post7331431 , oraz odpowiedź Arturo72

b/Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244356-Pompa-ciepla-i-zwrotnica-(sprzeglo-hydrauliczne)

i dopiero wtedy zdecyduj

po pierwsze nie mam bufora

po drugie nie rozmawiamy o sprzęgle typu 100l tylko o małym sprzęgle (stopka)

po trzecie nie mam problemów z powrotem różnice mam 1-3* .

po czwarte nawet jeśli na sztywno ustawie KG 26* to w domu utrzymuje 22-23* przy Tz -5*

chce grzać 24h chodzi o komfort ale chce go kontrolować krzywą i tw. bo przykładowo nie wie jak w danym dniu ustawiać PC aby utrzymywał w domu stałe 17-18*

sprzęgło raczej sie przyda jak będę sterował elektrozaworami na górze .

na dole w najchłodniejszym miejscu będzie termostat on /off podpięty w PC

jedynie to zużycie mam trochę duże ok 1,2kw /h przy Tw -5 ciągłej pracy

ale to dom jeszcze nie zamieszkały bez wewnętrznych drzwi więc chcę ażeby termostat kontrolował Tw a nie jeździł co drugi dzień na budowę .

a pomkpi obiegowe już miałem przed montażem PC ,bo miał być gazowy .suma sumarą tak też zostały wpięte przez hydraulika który robił hydraulikę PC wsumie też to mnie zastanawiało po co wpinać pompki skoro jest pomka w PC.

lecz mój układ pętli jest dość spory nie chodzi o litry bo to tylko 140l ale o długość pętli każda z 13 petli comap 16x2 ma prawie 100mb (opór liniowy ) już nie licząc widac że dość spory . Więc pomyślałem niech już zostaną skoro są ,pewnie i pompka w PC dała by rade ,ale jest ryzyko że by musiała cisnąć na 7 biegu (strasznie głośno ) nie mam gwarancji że będzie te 1,7l/min więc po co ma się męczyć .pompi wilo są bardzo oszczędne same regulują moc w zależności gdzie się pętle zamkną są ciche .oczywiście mogę sie mylić i to są moje błędne wnioski .i jeśli sie okaże przy pierwszej wizycie serwisanta po roku od montażu że te pompi są niepotrzebne tylko powodują ,że PC bez tych pompek będzie wydajniejsza i będzie mniej Energi pobierać to je od razu wypieprzę

Edytowane przez jogi1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli , sprzęgło i pompy obiegowe zostają ???

- Kolego , zrób mały wysiłek i przestudiuj temat sprzęgła dokładnie ;

a/ brochas . http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7331431#post7331431 , oraz odpowiedź Arturo72

b/Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244356-Pompa-ciepla-i-zwrotnica-(sprzeglo-hydrauliczne)

i dopiero wtedy zdecyduj

TO co powiesz o przypadku bobrow ma sprzęgło hydrauliczne i pompkę wtórną wilo co ja i bardzo chwali.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244356-Pompa-ciepla-i-zwrotnica-(sprzeglo-hydrauliczne) post #16 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jogi1978

jest z tych co nie uczą się na przykładzie innych tylko na swoich błędach .

Jeszcze do tego nie doszedł , że najlepsze rozwiązanie - to rozwiązanie najprostrze

Życie pokazuje , że często Trzeba długo iść aby dojść do siebie

 

Kolega bobrow , ma instalację w większości z grzejnikami ( instalacja od kotła węglowego ) + 10 % podłogówki - i dlatego zastosował sprzęgło-buforek, aby nie mieć problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,

bieżąca dyskusja nt bufora/sprzęgła przypomina mi trochę temat kwadrat/prostokąt...

Każdy kwadrat jest prostokątem ,ale nie każdy prostokąt jest kwadratem ,

 

czyli przy podłączeniu równoległym :

 

każdy bufor jest również sprzęgłem hydraulicznym ,

ale typowe sprzęgło hydrauliczne nie jest już buforem...

chyba jaśniej już nie można.

 

pzdr

 

PS

dodam tylko , że jestem w trakcie doboru do systemu PC komponentów do budynku produkcyjnego-są tam już grzejniki i zastosuję ponownie bufor...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,

 

dodam tylko , że jestem w trakcie doboru do systemu PC komponentów do budynku produkcyjnego-są tam już grzejniki i zastosuję ponownie bufor...:cool:

 

Witam

 

I trudno Ci się dziwić.

Dodam tylko, że kolega Jogi ma wszystko w podłogówce.

Instalacja - z tego co pisze, nie wymaga wsparcia dodatkowymi obiegówkami.

Po co zatem sprzęgło?

Zapewne dlatego, że szkoda pruć już zainstalowanych pompek i sprzęgła.

Dla opisywanej sytuacji, należy zastosować rozwiązanie najprostsze, co nieśmiało sugerują Jogiemu niektórzy dyskutanci.

 

Przypominam mój post

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7405354&viewfull=1#post7405354

 

Dotychczasowa dyskusja w niczym nie zmienia mojej opinii.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by wszystko co najprostsze było najlepsze to wszyscy by konno jeździli.

 

Kolega jogi ma dobry(ale mogło być lepiej) układ i na pewno nic hydrulicznie nie trzeba tam zmieniać.

Jedyne z czym ma problem to taktująca PC z powodu tego że chodzi z bardzo małym sprzęgłem.

 

Już częściowo rozwiązał ten problem ponieważ chce spiąć termostat dołu z pompą ciepła tak by się włączało z dolnym termostatem.

Jedyne co powinien jeszcze z tym zrobić to spiąć z listwą góry jaką posiada też pompę ciepła.

W ten sposób że jak otworzy się jakiś siłownik góry to pompa ciepłą też wystartuje, i to wszystko.

Czyli termostat dolny uruchamia pompę obiegową od dołu i pompę ciepłą, a listwa góra otwiera sekcje, oraz też uruchamia pompę obiegową i włącza pompę ciepła.

 

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cnc dokładnie o taki spodób sterowania mi chodzi.co do pompek za które już zabuliłem przed montażem pompy według mnie nawet 2szt są oniebo lepsze niż ta w PC która jest głośna i prądo żerna ciśnie ze stałą prędkością i nie dobiera mocy do zapotrzebowania (elektrozawory). 2 szt wilo to max umnie 2x20w i przepływ mam na 13pętlach po 95mb 2l/min a 40w to żadkość bo najczęściej górne elektrozawory są w większości pozamykane na przemian i pobierają ok razem 30W . A Pc przy takich oporach pewnie nędzie cisła na 6-7 biegu (100-120W) x 24h (nie zawsze) x cały sezon grzewczy to troche nabije ?. Od 2 dni zmieniłem PC bieg z 5 na 1 bo i tak ona niema żadnego wpływu na obieg w CO .teraz jest cicho i oszczędnie. Pompka w Pc się nie męczy. Zastanawia mnie tylko małe różnice po między zasilaniem a powrotem 1-3* czy to dobrze ? To pewnie sprawka sprzęgła czp ompek wtórnych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cnc dokładnie o taki spodób sterowania mi chodzi.co do pompek za które już zabuliłem przed montażem pompy według mnie nawet 2szt są oniebo lepsze niż ta w PC która jest głośna i prądo żerna ciśnie ze stałą prędkością i nie dobiera mocy do zapotrzebowania (elektrozawory). 2 szt wilo to max umnie 2x20w i przepływ mam na 13pętlach po 95mb 2l/min a 40w to żadkość bo najczęściej górne elektrozawory są w większości pozamykane na przemian i pobierają ok razem 30W . A Pc przy takich oporach pewnie nędzie cisła na 6-7 biegu (100-120W) x 24h (nie zawsze) x cały sezon grzewczy to troche nabije ?. Od 2 dni zmieniłem PC bieg z 5 na 1 bo i tak ona niema żadnego wpływu na obieg w CO .teraz jest cicho i oszczędnie. Pompka w Pc się nie męczy. Zastanawia mnie tylko małe różnice po między zasilaniem a powrotem 1-3* czy to dobrze ? To pewnie sprawka sprzęgła czp ompek wtórnych ?

 

Proponuję na bieg 2 w PC -pobór mocy to ok 45W (czyli sumarycznie 45W+2x22W=89W przy max Wilo) , a będziesz miał też na CWU blisko nominału mocy.

Też uważam ,że skoro kupiłeś ten sprzęt-to dobrze byłoby go najlepiej wykorzystać , a jeśli będzie coś szkodziło- to trudno , wycinka ...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam mętlik teraz proszę nie chce kolejnej kłutni CNC vs Pratchowiec. Wię proszę o spokojną opinie innych równiesz jaki sposób sterowania Tw jest najleprzy jeśli chce sie mieć erlektrozawory do pomieszczeń na poddaszu . Szczeże propozycja CNC brzmi dla mnie sesownie małe koszta i pełna kontrola .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...