Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Czy może chcesz mi powiedzieć że pc nie może uzupełnić strat i chodzi 24h mimo iż w domu od dawna jest22* ? Czyli co uzupełnianie strat przez PC a temp. Wew. Docelowa ,to zupełnie oddzielne nie związane ze sobą wspulne dane dla algorytmu PC?

 

Nie wiem czy mam rację ale jak jedziesz na termostacie pokojowym to nastawisz sobie te 22 stopnie i jak ta temp jest osiągnięta to wyłączy Ci PC. Natomiast bez termostatu jedziesz tylko na KG która nie do końca wie ile chcesz mieć wewnątrz. Więc może masz za wysoko KG i dlatego chodzi na okrągło. Też tak mam u siebie że czasem fajnie świeci słonko salon dochodzi do 25 stopni a PC dalej chodzi bo tak ma nastawy KG. Też myślę o termostacie pokojowym bo widzę że to jest rozsądniejsze rozwiązanie. Jako że mam bufor 100l chcę skopiować rozwiązanie Hajnela u którego termostat steruje pompą wtórną

Edytowane przez reksgildo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się KG nie wie ile chcesz mieć w domu ale wiedząc że przy tem.zew -6 i zasilaniu 26* i powrocie 23*-24* jestem wstanie wycisnąć max 22,3* w domu ,na podstawie tych danych ustawiam miniej więcej KG w całym zakresie. Co do zbyt wysokiego KG . Nie ma znaczenia czy to 26* czy 32* zadam na zasilanie Pc i tu i tu ciśnie w nieskączoność jedynie co się zmienia to temp.wew. przy KG32* ipracy w pare godzin w pokojach mam 24* dla tego zamontowałem od wczoraj term.pok. ktôry steruje PC on/off (usunołem zworke styki 16i17 chyba i wpiołem term.pok. beznapięciowo oraz napięciowo do pompek wtórnych sterowane tym jednym term.pok) Teraz jeśli wpadnie słońce do salonu i termostaty przekroczà 22,5* to term.pok daje sygnał off dla Pc i pompek wtórnych wyłączah sie wszystko razem z pompką panasonic. To tyle , nie dochodzi teraz do niepotrzebnej pracy PC i Kwh o to chodzi że prawie cały mózg PC przeniosłem do term.pok. Jest bardziej rozsądniejszy niż algorytmy w Pc

Teraz Pozostaje wyregulować tak czujnik wew z KG PC aby był komfort taki jaki chce w danym momęcie jednocześnie nie dochodziło do zbyt szybkich lub wolnych zał/wył Pc przez Term.pok.

Edytowane przez jogi1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reksgildo - zobacz na privat

 

Odpiszę Ci na PRIVA później. Teraz z innej beczki. Zainspirowany poczynaniami jogiego też zacząłem lepiej przyglądać się pompie. Po sprawdzeniu stanu systemu przyciskiem CHECK w historii błędów mam błąd H98. Nawet nie wiem kiedy się pojawił. Pompa chodzi normalnie dioda sygnalizacji pracy świeci normalnie nie miga pokazuje na wyświetlaczu resztę parametrów. Czy mogę sam skasować błąd wg wskazówek bobrowa czy muszę wzywać serwis a pompę wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę Ci na PRIVA później. Teraz z innej beczki. Zainspirowany poczynaniami jogiego też zacząłem lepiej przyglądać się pompie. Po sprawdzeniu stanu systemu przyciskiem CHECK w historii błędów mam błąd H98. Nawet nie wiem kiedy się pojawił. Pompa chodzi normalnie dioda sygnalizacji pracy świeci normalnie nie miga pokazuje na wyświetlaczu resztę parametrów. Czy mogę sam skasować błąd wg wskazówek bobrowa czy muszę wzywać serwis a pompę wyłączyć.

 

Wyłącz PC niech zgaśnie dioda , przyczymaj około 10sec przycisk reset error , powinien piknąć krótko sygnał to tyle powinien być czysty ekran na poziomie last error .załącz PC i jak sie nie pojawi w najbliższych dniach to jesteś heppy Jeśli wywali (jak u mnie) serwis i bulimy :-)

H98 Zadziałanie zabezpieczenia nadciśnieniowego jednostki zewnętrznętrznej

Czujnik wysokiego ciśnienia w jednostce zewnętrznej

przyczyny :

· Usterka pompy wody lub przeciek wody

· Niedrożny zawór rozprężny lub filtr siatkowy

· Nadmiar czynnika chłodniczego

· Płytka sterująca w jednostce zewnętrznej

czyli odwrotnie niż u mnie :p pytanie brzmi czy wcześniej tam w "check" zaglądałeś ? od montażu .

Edytowane przez jogi1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musi być 2x do roku przegląd i dlatego pytam o koszta użytkowników

 

z karty gwarancyjnej T-cap:

 

"2. Warunkiem utrzymania ochrony gwarancyjnej jest wykonanie 2 razy

w roku przeglądów konserwacyjnych, do dokonania, których uprawnione

są wyłącznie:

a) wskazany w karcie gwarancyjnej sprzedawca lub instalator;

b) wskazany przez Panasonic Marketing Europe GmbH (Spółka z ograniczo

ną odpowiedzialnością) Oddział w Polsce serwis.

3. Przeglądy konserwacyjne nie obejmują czynności eksploatacyjnych wyni kających

z obowiązków użytkownika określonych w instrukcji obsługi pro duktu.

4. Przeglądy konserwacyjne są w całości odpłatne; odpłatność wynika z cennika

sprzedawcy/instalatora/serwisu. Okres pomiędzy kolejnymi przeglądami

nie może być krótszy niż 5 miesięcy i dłuższy niż 7 miesięcy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musi być 2x do roku przegląd i dlatego pytam o koszta użytkowników

 

z karty gwarancyjnej T-cap:

 

"2. Warunkiem utrzymania ochrony gwarancyjnej jest wykonanie 2 razy

w roku przeglądów konserwacyjnych, do dokonania, których uprawnione

są wyłącznie:

Okres pomiędzy kolejnymi przeglądami

nie może być krótszy niż 5 miesięcy i dłuższy niż 7 miesięcy[/b]."

Kiedy miałeś montaż. Ja miałem w listopadzie 2015 i mam zapis w karcie że przegląd raz w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę Ci na PRIVA później. Teraz z innej beczki. Zainspirowany poczynaniami jogiego też zacząłem lepiej przyglądać się pompie. Po sprawdzeniu stanu systemu przyciskiem CHECK w historii błędów mam błąd H98. Nawet nie wiem kiedy się pojawił. Pompa chodzi normalnie dioda sygnalizacji pracy świeci normalnie nie miga pokazuje na wyświetlaczu resztę parametrów. Czy mogę sam skasować błąd wg wskazówek bobrowa czy muszę wzywać serwis a pompę wyłączyć.

 

Witaj w klubie....

ja też walczyłem z H98, chyba wywąchałem o co kaman.

Ten alarm występuje kiedy jest ciepło na zewnątrz i jest niska modulacja.

Trafiłem jesienią moment wystąpienia tego- w w/w warunkach i w momencie wyłączenia sprężarki ( wtedy pracuje tylko pompa wodna).

To się zdarza nie zawsze w tych warunkach.

Wspólnym mianownikiem jest bufor- wył sprężarki może się częściej zdarzać niż bez bufora.

Co można zrobić :

-zmniejszyć KG w wys temp

-zmniejszyć temp zewnętrzną wył CO na PC ( miałem 18st, dałem na 16)

-mam "wiatrak" od wschodu, czasem do południa jest gorąco

Mam to zjawisko od samego początku , kasuje alarm od razu- pojawia się kilka razy do roku , zawsze w tych samych okolicznościach.

Nie traktuję tego poważnie- wszystkie parametry mam ok .Mam min długość instalacji z czynnikiem - może to też "pomaga" w tym zjawisku

Spokojnie,to raczej nie awaria

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.metodologii obliczeń OZC , +16 C - to górna wartość temperatury zewnętrznej wyłączania grzejników

Warto , aby czujnik temperatury zewnętrznej był zacieniony

Jaka jest min długość instalacji z czynnikiem ???

 

Z tego co pamiętam , to min długość instalacji w T-capie 9kW to 3m

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje obserwacje z ostatnich 80 godzi pracy PC + termostat

poczekałem aż w domu zrobi się 20,5* KG -10/30* +5/25*

START środa 12:00

Termostat ustawiony na 21,5* (histeza 0,5)

1cykl czas pracy 2 godz. pobór 3kwh ,(w tym 2x defrost)Tw 22* PC STOP

2START 18: 24

2 cykl podobnie czs pracy 1,5h pobór 3 kwh w tym 2xdefrost Tw 22* PC STOP

i tak do dziś piątek 12.00 całkowity pobór to 36kwh :-)

I tak by wychodziło z matematycznego punktu.

12kwh/24h x 3 dni = 36kwh

PC pracowała na dobe tylko (wiedząc że pobiera 3kwh/2h ) max 8h/24h aby utrzymać temp.wew. 21-22*

8h x 3 dni = 24 h pracy w ciągu 80 h

Ostatni odczyt z dziś 12:00 jest teraz 20:00 jeszcze PC nie odpaliła bo w domu 21,4*

czyli podsumując

PC + Termostat 24h on / 56h off Tw 21-22* - 36kwh

PC bez Termostatu (poprzednio ) 80h on/ 0h off Tw 22* - ok 100 kwh

Jakie wnioski ? Czy moja PC jest taka tempa i algorytmy nijak mają sie do rzeczywistości i nie radzi sobie bez termostatu pokojowego.

Raczej teorja ... Twoja PC. Ciśnie 24h bo masz duże straty i źle docieplony dom .... Jest obalona

Edytowane przez jogi1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jogi ,

z pozoru trochę to wygląda jakbyś miał gorszą izolację od spodu podłogówki , a góra jest lepsza.

Tylko właśnie na tym polega stosowanie termostatu, tj na oszczędnościach na histerezie.

A algorytm pracy PC dostosowuje się do min obciążenia i tak sobie pyka pobierając min ilość energii w każdej godzinie.

Raczej bym rzekł , że masz człeku dobraną PC w punkt potrzeb Twojej chałupy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jogi ,

z pozoru trochę to wygląda jakbyś miał gorszą izolację od spodu podłogówki , a góra jest lepsza.

Tylko właśnie na tym polega stosowanie termostatu, tj na oszczędnościach na histerezie.

A algorytm pracy PC dostosowuje się do min obciążenia i tak sobie pyka pobierając min ilość energii w każdej godzinie.

Raczej bym rzekł , że masz człeku dobraną PC w punkt potrzeb Twojej chałupy.

Pzdr

Mimo iż mam źle wykonaną hydraulike o dziwio Pc z termostatem pok. Działa tak jak JA chcę . (Kwh :-) ) nie tracąc na tem. Wew. Bez termo. Pc kompletnie nie radzi w wyliczeniach stosunek Kwh do Tem. Wew. Leci ile fabryka dała na niskich Fr 24h (efekt ponad 30kwh/24h dzień w dzień)

A propo znów wywaliło trzeci raz błąd h42 a serwisu jak nima tak

Ps. Dla mnie PC powinna działać tak aby było ciepło w domu i kas się zgadzała w kieszeni anie ciepło w domu i płacic co miesiąc jak za raty samochodu :-)

Edytowane przez jogi1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...