Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A w Tauronie wystarczy że budynek jest zamknięty tzn. Dach okna i drzwi i można przeskoczyć z budowlanego na G11 albo każda inną.Też nikt nie sprawdzał ale warunki miałem spełnione jak zmieniłem.W kwietniu zmieniam na G12w z kolei.

 

Potwierdzam w Tauronie wystarczy że budynek jest w stanie surowym zamknięty Z wykonaną inst.elek. Budynek nawet nie musi mieć nadanego numeru wystarczy numer działki mam już ponad rok g11 a od wczoraj G12w . Dom jeszcze w trakcie wykończeń będzie zamieszkały i odbiory w sierpniu.

Edytowane przez jogi1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów

przeglądam forum i widzę że kolega jogi1978 ma problem z error h 42. Ja miałem podobną sytuację podczas dużych mrozów(-25 -28) wywaliło mi h42 a po jakimś czasie H98. Po kontakcie telefonicznym z instalatorem powiedział że takie mrozy to się grzałka włączały i tak to jest jednym słowem lanie wody.

Odszukałem co oznaczają te błędy i zadzwoniłem bezpośrednio na infolinie Panasonica i przedstawiłem im historię a coni kazali się kontaktować z instalatorem. czy ktoś może bliżej wyjaśnić te błędy i przyczynę i skutki.

 

Hej

to co słychać z tym H98 ?Poradziłeś sobie lub Ci coś powiedzieli z Panasa lub instalator ?

Też masz bufor ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

to co słychać z tym H98 ?Poradziłeś sobie lub Ci coś powiedzieli z Panasa lub instalator ?

Też masz bufor ?

Pzdr[/QUO

Witam. Tak jak pisałem wcześniej instalator stwierdził że jest ok serwis Panasa kazał kontaktować się instalatorem.Skasowałem błąd i na razie jest spokój.Jeśli chodzi o bufor to mam 50l na powrocie ,ale to bardziej ma służyć jako pomoc przy defrostach.Na chwilę obecną man to ominięte bay pasem.

 

 

PS.jak wpisać swoje dane w stopce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisali poprzednicy. Na taryfę G wystarczy wniosek o zawarcie umowy (choć tego nie rozumiem, bo już mam umowę więc powinien wystarczyć aneks, lub zmiana. Ale, nie. Musi być nowa umowa. Bezsens), wymagali też aktu własności ziemi/działki/budynku oraz pozwolenie na budowę. Musiałem jeszcze dołączyć odbiór instalacji wewnętrznej (chyba ZI - elektryk wykonujący instalacje dawał mi te papiery) i tyle. Choć papirologia jest bzdurna, bezsensowna, trzeba wpisywać masę danych (które już przecież mają) to muszę przyznać, że licznik mi zmienili na 2 dzień roboczy.

 

Pompa chodzi tylko w drugiej taryfie, obecnie w domu 25 stopni, po weekendzie schodzę w dół. Więcej wilgoci nie wygonię z wylewek.

Ocieplone jest jakieś 80% stropu. Więc dom sito. Wentylacji brak.

 

Coraz bardziej dociera do mnie, że w ocieplonym i zamieszkałym domu nie osiągnę 28 stopni na powrocie i czekają mnie awaryjne defrosty.

No chyba, że skrócę timerem czas grzania i podniosę krzywą. Mniejsze COP, ale zaoszczędzi na defrostach. Nie wiem czy warto. Trzeba poczekać do następnej zimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja przed zimą nie zdążyłem tego ogarnąć ale na wiosnę to zrobię.

Może i dobrze miałem okazję potestować i zaobserwować jak te skropliny się zachowają.

 

Możesz zrobić tak, że rurą Fi 50 kanalizacyjną ( albo nawet fi 32) polecisz pionowo w dół pod kostkę i w ziemi wypniesz ją do odprowadzenia z rynny, nie masz daleko , dla bezpieczeństwa możesz rurkę otulić izolacją jak najgrubszą są takie specjalne w foli PE Piankowe.

 

Zrób to jak najgłębiej woda w rurze Ci nie zamarznie na bank, pamiętaj tylko o zachowaniu spadku w ziemi aby woda szybko odpływała..

 

Ja zamierzam na wiosnę zrobić coś podobnego tylko zamiast do rynny chcę zakopać ze 2m rury drenarskiej fi100 i odsunąć jak najdalej od mieszkania.

 

A sam kabel grzejny to pikus w eksploatacji są 230/12V a jeszcze jak kupisz samoregulujący to tego prądu całe g.. ci pochłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kolegów z okolicy Warszawy ma PC z jednostką dwuśmigłową i pozwoliłby ją zobaczyć i posłuchać z zewnątrz? Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów miałem okazję posłuchać jednostki jednośmigłowej, ale chciałbym przed podjęciem decyzji upewnić się jaki hałas wydaje większa. Miałaby u nie stać jakieś 6m od tarasu sąsiadów, więc muszę się upewnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzystwo,

właśnie dojrzałem do pewnej decyzji- jednak nie podłączę awaryjnego pieca węglowego ( który już był przed PC).

Sprzedam klamota - ile uzyskam , tyle będzie na poczet zwiększonych kosztów grzania grzałką podczas awarii.

Przyda się trochę wolnego miejsca w kotłowni- grat stoi bezużytecznie już prawie dwa lata...

 

Pzdr

 

PS

Może poszukam jakiejś polisy ubezpieczeniowej na wypadek awarii PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kolegów z okolicy Warszawy ma PC z jednostką dwuśmigłową i pozwoliłby ją zobaczyć i posłuchać z zewnątrz? Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów miałem okazję posłuchać jednostki jednośmigłowej, ale chciałbym przed podjęciem decyzji upewnić się jaki hałas wydaje większa. Miałaby u nie stać jakieś 6m od tarasu sąsiadów, więc muszę się upewnić.

 

Zapraszam do siebie, najlepiej w oknach taniej taryfy :lol2:

 

Do do dotacji... Pisałem w wątku o dotacjach że w tym roku było 15 tys do wyjścia. Ja w zeszłym dostałem 9. Pompa z cwu i montażem kosztowała mnie 25. Można było taniej, skusił mnie miejscowy serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o linka do tych dotacji? a czy jak już zamontowałęm pc to też mogę sięstarać o zwrot częsćiowy?

 

A samemu poszukać to nie łaska ? Wpisujesz pytanie w wyszukiwarkę i masz odpowiedz, na początek proponuje odwiedzić stronę WFOŚiGW i swojej gminy, myślę że jak juz masz zamontowaną to raczej po ptakach ale pewny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...