Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Pewnie macie racje myślałem, że rurki można schować i zapomnieć ale w razie awarii leżę.

Garaż był by dobrą opcją z tym grzejnikiem, umieścić tam reku i mam wolne pomieszczenie gospodarcze, muszę się zastanowić czy iść w garaż czy dać ją z przodu.

Ale zamiast przodu wolał bym już chyba szczytową ścianę tam za kuchnią.

A przy okazji przy zapotrzebowaniu 6kw jaki model polecacie ten t-cap 9kw czy jest coś lepszego ?

Edytowane przez kamil2k3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji przy zapotrzebowaniu 6 kW jaki model polecacie ten t-cap 9 kW czy jest coś lepszego ?

Jak umieścisz grzejnik w garażu to moc cieplna i zapotrzebowanie na ciepło się zmieni ,

Jak zastosujesz rekuperator to moc cieplna i zapotrzebowanie na ciepło znacznie się zmienią

Musisz wiedzieć co chcesz i jak to będzie wyglądało u Ciebie.

Im mocniejsza PC tym koszt większy . Jaka grubość wylewki ?? Jaka temperatura wewnątrz budynku?

Widzę z Twoich wypowiedzi , że nie przestudiowałeś tematu który zaleciłem Tobie .

Tam masz wszystko jak na tacy podane .

Zleć opracowanie OZC - fachowcowi a szereg kwestii Tobie się wyjaśni ( zyski słoneczne, bytowe , ceny w I i II taryfie )

Przejdź na forum tamtego tematu , jak będziesz miał OZC opracowane na 100 % , aby dobrać moc PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli garaż będzie nawet dobrze odizolowany od domu ale nie będzie styropianu pod posadzką w nim to nie ma takiej opcji aby temperatura tam spadła kiedykolwiek poniżej tych 5 stopni i żadne grzanie tam nie jest potrzebne. No chyba że przez trzy miesiące będzie na okrągło po -15 do -20 a w domu nie będziesz grzał wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli garaż będzie nawet dobrze odizolowany od domu ale nie będzie styropianu pod posadzką w nim to nie ma takiej opcji aby temperatura tam spadła kiedykolwiek poniżej tych 5 stopni i żadne grzanie tam nie jest potrzebne. No chyba że przez trzy miesiące będzie na okrągło po -15 do -20 a w domu nie będziesz grzał wcale.

 

Ja tak zrobiłem, na ścianach i dachu mam 10 cm grafitu, pomiędzy domem a garażem 20 cm i 10 xps wchodzi na 1,25 w grunt ( poniżej strefy przemarzania ).

W tym roku tem. spadła do 2 stopni, ale mam jeszcze trochę wilgoci i duża bramę garażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z dala od bramy garażowej było 0°C, przy bramie pewnie zimniej. garaż bez izolacji od gruntu, z tarasem nad garażem, bez mostka termicznego od ogrzewanego domu.

 

przecież nawet jeśli w garażu jest +10°C to umieszczenie tam jednostki wewnętrznej PC to potężne straty. chyba, że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem 2 oferty na pompę ciepła z montażem oraz zbiornikiem cwu

 

1. od forumowego "CNC_POMPY_CIEPLA" bagatela na prawie 30 tys brutto model -WC09H3E8 (trójfazowa pompa 9kW z nowej serii H)

 

2. od instalatora ze strony panasonica na 23500 brutto na dokładnie tę samą pompę (z montażem i również ze zbiornikiem CWU)

 

 

:| pytanie do Was bo zgłupiałem ... btw sama pompa to koszt w granicy 19 tys. tyle zaproponował instalator oferty nr 2.

 

ofertę nr 1 od "cnc ... " po rozmowie z nimi wyszlo ze prawie 10 tys chcą za montaż tejże pompy ..

 

Ktoś coś doradzi? Czy ta pompa aż tyle kosztować powinna?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem 2 oferty na pompę ciepła z montażem oraz zbiornikiem cwu

 

1. od forumowego "CNC_POMPY_CIEPLA" bagatela na prawie 30 tys brutto model -WC09H3E8 (trójfazowa pompa 9kW z nowej serii H)

 

2. od instalatora ze strony panasonica na 23500 brutto na dokładnie tę samą pompę (z montażem i również ze zbiornikiem CWU)

 

 

:| pytanie do Was bo zgłupiałem ... btw sama pompa to koszt w granicy 19 tys. tyle zaproponował instalator oferty nr 2.

 

ofertę nr 1 od "cnc ... " po rozmowie z nimi wyszlo ze prawie 10 tys chcą za montaż tejże pompy ..

 

Ktoś coś doradzi? Czy ta pompa aż tyle kosztować powinna?

 

dzięki

 

Hej, oferta którą od nas dostałeś jest na cały system, czyli pompę ciepłą, ze zbiornikiem CWU 300L, naczyniem CWU, cyrkulacja CWU sprzęgłem 100L, dwoma pompami elektronicznymi, sterownikami bezprzewodowymi do grzania i chłodzenia na każdy poziom oraz całym osprzętem i montażem.

Łącznie w mojej specyfikacji taka oferta to aż 205 elementów.

Czyli wszystko co potrzebujesz do kotłowni wykonane zgodnie z przepisami i sztuką.

 

Ofertę konkurencji pewnie masz na pompę zbiornik cwu trochę dodatków i wpięcie w instalację, bez sprzęgła, bez sterowania itd.

Wykonane przed instalatora bez uprawnień Urzędu Dozoru Technicznego, a takie uprawnienia poza kwitkiem z Panasonic trzeba mieć.

 

Kluczem do odpowiedzi jest to co zawiera montaż. Ja swoją ofertę znam, konkurencji nie ale z doświadczenia mogę domniemywać.

 

tutaj pod tym postem też komentowaliśmy "montaż"

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi/page8&p=7394602#post7394602

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wszystko się zgadza, tylko że to co mi zaproponowaliście macie wystawione na allegro za 21463zł brutto (8%VAT) http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-9kw-t-cap-cala-kotlownia-i6731646792.html

 

w skład tego co zaproponowaliscie wchodzi to samo co jest w tej ofercie? tylko gdzie uciekło ponad 8 tys??

 

dla sprostowania pompa panasonica z gen H o której mowa kosztuje w granicy 19 tys.

jak uda mi się zeskanować ofertę konkurencji będzie można popatrzeć co oni oferują za 6 tys taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wszystko się zgadza, tylko że to co mi zaproponowaliście macie wystawione na allegro za 21463zł brutto (8%VAT) http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-9kw-t-cap-cala-kotlownia-i6731646792.html

 

w skład tego co zaproponowaliscie wchodzi to samo co jest w tej ofercie? tylko gdzie uciekło ponad 8 tys??

 

dla sprostowania pompa panasonica z gen H o której mowa kosztuje w granicy 19 tys.

jak uda mi się zeskanować ofertę konkurencji będzie można popatrzeć co oni oferują za 6 tys taniej :)

 

Hej, to na allegro to inna pompa, ta jest jednofazowa generacji F, jest tańsza i ten zestaw tam to chyba 12elementów, a w ofercie którą robimy z montażem, tak na prawdę jest tego 205 elementów. Bo przy montażu liczę już wszystko, rury, zawory, grupy, itd. a na allegro masz tylko podstawowe elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wszystko się zgadza, tylko że to co mi zaproponowaliście macie wystawione na allegro za 21463zł brutto (8%VAT) http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-9kw-t-cap-cala-kotlownia-i6731646792.html

 

w skład tego co zaproponowaliscie wchodzi to samo co jest w tej ofercie? tylko gdzie uciekło ponad 8 tys??

 

dla sprostowania pompa panasonica z gen H o której mowa kosztuje w granicy 19 tys.

jak uda mi się zeskanować ofertę konkurencji będzie można popatrzeć co oni oferują za 6 tys taniej :)

 

Na allegro jest seria F, która jest tańsza od H. Ale nie o 8 tys.

 

I jak jak _John napisał, ja też bym firmy z drugiego końca polski nie wziął.

Edytowane przez agb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...