Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

W polsce jak zwykle drogo choć zarobki małe. W UK Ref: KIT-WXC09F3E5

 

Part Code Indoor: WH-SXC09F3E5

 

Part Code Outdoor: WH-UX09FE5

 

choć nie wiem czemu pojazdją 7 kw (juz wiem jest to moc chłodzenia) kosztuje 3.200 funtów tj ok 15800 zł brutto.

zródło: http://www.easyairconditioning.com/shop/product/aquarea-t-cap-bi-bloc-7kw-single-phase-kit-wxc09f3e5-3176

Edytowane przez kudlaty69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny katalogowe netto Panasonic UK vs PL

w przeliczeniu 1 funt= 5 pln

 

KIT-WXC09F3E5, T-cap 1f 9kW = 16015 VS 23700

KIT-WXC09H3E8, T-cap 3f 9kW = 20760 VS 30381

 

KIT-WC07H3E5, SDC gen H 1f 7kW = 12975 VS 18850

KIT-WC09H3E5, SDC gen H 1f 9kW = 14615 VS 20600

 

KIT-WHF09FE5, HT 1f 9kW = 16860 VS 24000

KIT-WHF12FE5 , HT 1f 12kW = 21045 VS 29200

 

płytka pcb CZ-NS4P = 600 VS 2996<< wałek Panasonic Polska

 

dodam tylko ,że wszystkie pompy powyżej są identyczne na obu rynkach, poza wtyczką do gniazdka :p

tylko all in one i zbiorniki cwu są różne

 

VAT na montaż pomp ciepła w UK to 5%

źródła:

http://www.panasonicproclub.com/uploads/GB/catalogues/UK%20A2W%20PRICE%20LIST%2016_LR.pdf

http://netklima.pl/wp-content/uploads/2015/09/01-27-17-Cennik_A2W-Netklima-strona.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny katalogowe netto Panasonic UK vs PL

w przeliczeniu 1 funt= 5 pln

 

KIT-WXC09F3E5, T-cap 1f 9kW = 16015 VS 23700

KIT-WXC09H3E8, T-cap 3f 9kW = 20760 VS 30381

 

KIT-WC07H3E5, SDC gen H 1f 7kW = 12975 VS 18850

KIT-WC09H3E5, SDC gen H 1f 9kW = 14615 VS 20600

 

KIT-WHF09FE5, HT 1f 9kW = 16860 VS 24000

KIT-WHF12FE5 , HT 1f 12kW = 21045 VS 29200

 

płytka pcb CZ-NS4P = 600 VS 2996<< wałek Panasonic Polska

 

dodam tylko ,że wszystkie pompy powyżej są identyczne na obu rynkach, poza wtyczką do gniazdka :p

tylko all in one i zbiorniki cwu są różne

 

VAT na montaż pomp ciepła w UK to 5%

źródła:

http://www.panasonicproclub.com/uploads/GB/catalogues/UK%20A2W%20PRICE%20LIST%2016_LR.pdf

http://netklima.pl/wp-content/uploads/2015/09/01-27-17-Cennik_A2W-Netklima-strona.xlsx

 

To by się zgadzało ale w cenach w UK.

Twoje dane: KIT-WXC09F3E5, T-cap 1f 9kW = 16015 http://www.panasonicproclub.com/uplo...ST%2016_LR.pdf

Moje dane: 3.200 funtów tj ok 15800 zł brutto zródło: http://www.easyairconditioning.com/s...wxc09f3e5-3176

 

:mad::mad:Tyko jest jedno ale - ceny katalogowe w Polsce to i tak niezła przebitka ale co podałeś to sa ceny netto i trzeba doliczyć VAT 23% to ta pompa u nas wyjdzie 29.151 zł katalogowo.

Czyli porównują katalogi oficialne pasasa w UK i Polsce taka sama pompa jest droższa o około 80% :mad::mad::mad:.

Ale to ceny katalogowe - chyba dla klientów którzy nie pytają i kupują bo nie patrza na ceny - ta sama pompa KIT-WXC09F3E5 na ale drogo jest juz dostepna za 18.900 zł brutto (23% Vat) czyli tańsza od ceny katalogowej panasa o ok 35%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało ale w cenach w UK.

Twoje dane: KIT-WXC09F3E5, T-cap 1f 9kW = 16015 http://www.panasonicproclub.com/uplo...ST%2016_LR.pdf

Moje dane: 3.200 funtów tj ok 15800 zł brutto zródło: http://www.easyairconditioning.com/s...wxc09f3e5-3176

 

:mad::mad:Tyko jest jedno ale - ceny katalogowe w Polsce to i tak niezła przebitka ale co podałeś to sa ceny netto i trzeba doliczyć VAT 23% to ta pompa u nas wyjdzie 29.151 zł katalogowo.

Czyli porównują katalogi oficialne pasasa w UK i Polsce taka sama pompa jest droższa o około 80% :mad::mad::mad:.

Ale to ceny katalogowe - chyba dla klientów którzy nie pytają i kupują bo nie patrza na ceny - ta sama pompa KIT-WXC09F3E5 na ale drogo jest juz dostepna za 18.900 zł brutto (23% Vat) czyli tańsza od ceny katalogowej panasa o ok 35%.

 

hmm...

1. sprawdziłeś tylko jeden sklep i w dodatku podałeś cene bez vat ( pisze tam jak byk =3200 excl VAT)

dolicz 20% vat = 3840 funtów (x5 pln= 19200 pln i masz cene jak z alledrogo

2. ja porównałem katalogi UK vs PL i przeliczyłem ceny, Ty jak widać nie bo różnice w katalogach wynoszą około 45% , a nie 80% na niekorzyść klientów w Polsce

3. w UK nie ma aż takich dużych różnic od cen katalogowych jak w Polsce, nie wiem czym to jest spowodowane (specyfiką rynku?), a może po prostu firmy narzucają większe marże u nas

4. w polskich katalogach ceny netto są z kosmosu i warto porównać je z zagranicznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taki mały dom chcesz dawać 3f? Ja na ponad 160m2 biorę 1f, a nawet rozważałem 7kW. Robiłeś OZC?

 

Kiedyś była tendencja żeby dawać jak największe kotły do domów, np. na 150mkw kocioł 20kW, kompletny bezsens, szkodliwy dla kosztów użytkowania i samego kotła.

Miało to jednak jedną zaletę, w domu nie było zimno.

 

Teraz widzę inny trend, jak najmniejszą pompę..... dobraną na styk.

takie rozwiązanie, poza niską ceną zakupu ma same wady.

min. szybkie zużywanie urządzenia, brak możliwości korzystania z taniej taryfy.

A co gorsza jak będzie porządna zima to w domu będzie zimno.

 

u kolegi St@nley widzę jeszcze inny problem, dobór pompy pracującej do -20st.C w strefie klimatycznej -22st.C (prawie -24st.C) wymusza to konieczność instalowania dodatkowego źródła ciepła(np. kominek czyli minimum 15tyś zł), a dopłata do T-CAP jakieś 4tyś. zł. i mamy sprawę ogrzewania załatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz widzę inny trend, jak najmniejszą pompę..... dobraną na styk.

takie rozwiązanie, poza niską ceną zakupu ma same wady.

min. szybkie zużywanie urządzenia, brak możliwości korzystania z taniej taryfy.

 

Ja dobierasz pc ,żeby korzystać z drugiej taryfy przy - 20C.

 

Czy taktujaca pc jest lepsza od " za małej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była tendencja żeby dawać jak największe kotły do domów, np. na 150mkw kocioł 20kW, kompletny bezsens, szkodliwy dla kosztów użytkowania i samego kotła.

Miało to jednak jedną zaletę, w domu nie było zimno.

 

Teraz widzę inny trend, jak najmniejszą pompę..... dobraną na styk.

takie rozwiązanie, poza niską ceną zakupu ma same wady.

min. szybkie zużywanie urządzenia, brak możliwości korzystania z taniej taryfy.

A co gorsza jak będzie porządna zima to w domu będzie zimno.

 

 

I tu pojawia sie pytanie o żywotnośc pomp ciepła - taka nie za mała pracujaca nie wysilonie ile lat powinna wytrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobierasz pc ,żeby korzystać z drugiej taryfy przy - 20C.

 

Czy taktujaca pc jest lepsza od " za małej"

 

Dobieram pompy tak, żeby przy średniej zimowej nocnej temperaturze pompa nadal pracowała w taniej, czyli około -3st.C

i to wystarczy. Ale dobór tak że pompa już w +2st. C musi pracować 10h w taniej, i 4h w drogiej to już karygodne. cytując ""No ale przy -20st.C pompa da 5kW + 3kW z grzałek wiec dom teoretycznie ogrzeje".

Jak taryfa jest G11 to ok, ale jak G12xx to już trzeba inaczej na to spojrzeć.

 

Mocno trzeba schrzanić dobór żeby pompa taktowała, np. ten problem jest z Nibe które mają bardzo dużą moc w temperaturach dodatnich a w minusach słabo.

I wtedy trzeba dobrać bardzo duże urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieram pompy tak, żeby przy średniej zimowej nocnej temperaturze pompa nadal pracowała w taniej, czyli około -3st.C

i to wystarczy. Ale dobór tak że pompa już w +2st. C musi pracować 10h w taniej, i 4h w drogiej to już karygodne. cytując ""No ale przy -20st.C pompa da 5kW + 3kW z grzałek wiec dom teoretycznie ogrzeje".

Jak taryfa jest G11 to ok, ale jak G12xx to już trzeba inaczej na to spojrzeć.

 

Mocno trzeba schrzanić dobór żeby pompa taktowała, np. ten problem jest z Nibe które mają bardzo dużą moc w temperaturach dodatnich a w minusach słabo.

I wtedy trzeba dobrać bardzo duże urządzenia.

 

Z tego co piszesz to dobierasz jak wszyscy tylko inaczej uzasadniasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie te małe, to czasem są tak obciążone, że od grudnia do lutego pracują non stop i mają potem na liczniku 5 startów :-)

Wg.mojej wiedzy PC a szczególnie ich sprężarki, podobnie jak silniki spalinowe, kotły gazowe lubią ciągłą pracę a starty im szkodzą . Pomiary silników spalinowych eksploatowanych na długich trasach są w znacznie lepszej kondycji aniżeli silniki aut taksówkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.mojej wiedzy PC a szczególnie ich sprężarki, podobnie jak silniki spalinowe, kotły gazowe lubią ciągłą pracę a starty im szkodzą . Pomiary silników spalinowych eksploatowanych na długich trasach są w znacznie lepszej kondycji aniżeli silniki aut taksówkarzy

 

No niby tak, ale nie do przesady 90dni pracy i wylatane 2000h, gdzie 2000h pracy przewiduje się na cały rok.

Więc nie poapadajm,y w skrajność :-)

 

I potem będą opinię o pompach ciepła że pochodziła 5 lat i umarła po gwarancji. Tyle że w te 5 lat wystuka tyle godzin pracy co powinna zrobić w 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłeś o sugestiem, moja jest taka : poczytaj, doucz się,

 

Jak nie zrobiłeś OZE to skąd masz wiedzieć jak pompa będzie odpowiednia ? A może 7kW wystarczy lub 9 kW będzie za mała, powierzchnia niewiele mówi.

 

Na ciepłowłasciwe wyszło z kolei, że powinienem mieć 12kW. Pow zabudowy u mnie to 88m2, ocieplenie parteru 20cm styro, ściany także 20 cm styro grafitowego, poddasze wełna 30 cm, wszędzie podłogówka, okna trójszybowe. Co jeszcze powinienem napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciepłowłasciwe wyszło z kolei, że powinienem mieć 12kW. Pow zabudowy u mnie to 88m2, ocieplenie parteru 20cm styro, ściany także 20 cm styro grafitowego, poddasze wełna 30 cm, wszędzie podłogówka, okna trójszybowe. Co jeszcze powinienem napisać?

 

bo strona ciepłowłaściwie doliczyła Ci 4kW na CWU, a to za dużo. Wystarczy 1kW na CWU i wtedy masz 7,1 kW + 1kW i mniej więcej na tyle masz zapotrzebowania przy -20st.C i powierzchni 150mkw.

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2b5p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w tej chwili kocioł węglowy ale przymierzam się do zamiany na PC t-cap 9kW i mam pytanie odnośnie zasobnika do cwu. W tej chwili posiadam juz 10letni emaliowany i nie wiem ile jeszcze wytrzyma ale pomyslałem przy okazji wymienić go na nierdzewkę. muszę mieć 300l z 2 węzownicami do PC i do solarów(3kolektory) które już posiadam. Jaki poleacie zasobnik? http://www.termica.pl/produkt/6-wymienniki-do-pomp-ciepla który posiada 2 wezownice po 1,7m czy może joule który ma do PC 3,2m2 a do solara 1,1m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...