Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Nawet nie 150m2 tylko 131m2 po podłogach (116 użytkowej).

A powiedz mi CNC - czy 29500 zł za 9kw 3f, lub 24500 za 9kw 1f to dobre oferty? Brutto oczywiście

 

a za mercedesa S krasę, 92tyś zł to dobra cena czy zła? heheh

 

Wszystko składa się ze szczegółów, a Ty chcesz porównać tylko ceny, tak się nie da...

moje oferty na to samo ale za całe zestawy wyślę Ci na priv. na kanale się nie chwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w tej chwili kocioł węglowy ale przymierzam się do zamiany na PC t-cap 9kW i mam pytanie odnośnie zasobnika do cwu. W tej chwili posiadam juz 10letni emaliowany i nie wiem ile jeszcze wytrzyma ale pomyslałem przy okazji wymienić go na nierdzewkę. muszę mieć 300l z 2 węzownicami do PC i do solarów(3kolektory) które już posiadam. Jaki poleacie zasobnik? http://www.termica.pl/produkt/6-wymienniki-do-pomp-ciepla który posiada 2 wezownice po 1,7m czy może joule który ma do PC 3,2m2 a do solara 1,1m2

 

 

na PC musisz mieć wężownicę najlepiej od 1,4mkw wzwyż, na solar podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po 4 miesiącach na wyswietlaczu pompy pojawił się błąd F46 "błąd przełącznika prądowego" i pompa nie chodzi. Gdy resetuję i włączam od nowa działa, nagrzewa do 21-22 stopnie na wyswietlaczu i znowu pojawia się błąd.

Z czym to może być związane ?

 

Jeżeli Panasonic t-cap F to raczej: Nieprawidłowości w wyłączniku transformatora zewnętrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to seria H.

Z czym to może byc związane ?

 

· Niedobór czynnika chłodniczego

· Płytka sterująca w jednostce zewnętrznej

· Niskie ciśnienie tłoczenia sprężarki

 

Czyli na 99% uciekł czynnik, więc Panie Macieju instalator dał ciała i przed napełnieniem nie sprawdził szczelności i spierdzielił robotę.,

Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

· Niedobór czynnika chłodniczego

· Płytka sterująca w jednostce zewnętrznej

· Niskie ciśnienie tłoczenia sprężarki

 

Czyli na 99% uciekł czynnik, więc Panie Macieju instalator dał ciała i przed napełnieniem nie sprawdził szczelności i spierdzielił robotę.,

Ale mogę się mylić.

 

Tylko 4 miesiące bylo ok. Zadnego problemu. Nigdzie też nie widziałem zeby gdzieś był ślad po czynniku. Praktycznie stało się to nagle. Skomplikowana to naprawa ? Zgłosiłem już awarię ale pewnie będę musiał poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi St@nley widzę jeszcze inny problem, dobór pompy pracującej do -20st.C w strefie klimatycznej -22st.C (prawie -24st.C) wymusza to konieczność instalowania dodatkowego źródła ciepła(np. kominek czyli minimum 15tyś zł), a dopłata do T-CAP jakieś 4tyś. zł. i mamy sprawę ogrzewania załatwione.

A to na Mazowszu takie arktyczne klimaty panują? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 4 miesiące bylo ok. Zadnego problemu. Nigdzie też nie widziałem zeby gdzieś był ślad po czynniku. Praktycznie stało się to nagle. Skomplikowana to naprawa ? Zgłosiłem już awarię ale pewnie będę musiał poczekać.

 

powoli uciekało, i uciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na PC musisz mieć wężownicę najlepiej od 1,4mkw wzwyż, na solar podobnie.

 

czyli co byś bardziej radził termica która ma weownice w wezownicy (2x1,7m2) i bedzie grzane solarem i PC cała pojemność 300l czy joule z wiekszą wezownica ale PC grzeje około połowy zasobnika i czy te 1,1m2 do solara starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co byś bardziej radził termica która ma weownice w wezownicy (2x1,7m2) i bedzie grzane solarem i PC cała pojemność 300l czy joule z wiekszą wezownica ale PC grzeje około połowy zasobnika i czy te 1,1m2 do solara starczy?

 

chyba termica, sam je montuję i nie ma z nimi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciepłowłasciwe wyszło z kolei, że powinienem mieć 12kW. Pow zabudowy u mnie to 88m2, ocieplenie parteru 20cm styro, ściany także 20 cm styro grafitowego, poddasze wełna 30 cm, wszędzie podłogówka, okna trójszybowe. Co jeszcze powinienem napisać?

 

Dane z OZE, odżałuj te 300 zł i je zrób, nie będziesz zgadywał a będziesz wiedział. Przy całości inwestycji to drobna kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym związany jest błąd h98? Pojawil się raz tydzień temu, skasowałem i na razie spokój.

 

Cześć ,

poniżej masz opis błędu H98

H98.jpg

 

Tak jak wcześniej o tym pisałem , H98 występuje u mnie (i u innych też) , kiedy jest min moc PC w okresach przejściowych -wtedy może wystąpić wyłączenie sprężarki (wg algorytmu w PC) i praca pompy wodnej.

Od tygodnia mam zamontowany układ kontroli dT - nie miałem jeszcze ani razu tego alarmu (a jest ostatnio naprawdę ciepło).

W skrócie działa to tak ,że kiedy spadnie dT poniżej 2K -to PC jest wyłączana (w obwodzie sterowania CO) na zadany czas (ustawiłem ok 40 min).

Po wyłączeniu jeszcze jest oddawana energia z buforka , w domu jest nadal pełny komfort cieplny. Dodatkowo zauważyłem niższe zużycie w porównywalnych temperaturach (PC nie mieli długo z min mocą).

Generalnie uważam ,że Panas ma "nadwyżkę" mocy ze swej natury (tj zarzut konkurencji o "przewymiarowanie") i model F ma niedopracowany algorytm w warunkach min mocy.Ale to tylko moje zdanie...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc. Zastanawia mnie dlaczego termica daje tylko 8 czy nawet 5lat gwarancji na produkty z nierdzewki jak konkurencja daje 10l.czy ich produkty są dobrej jakości? przecież nierdzewka powinna wytrzymać długie lata.

Pytanie jeszcze o bufor..Mam u siebie 100% grzejniki przewymiarowane z termostatami wiec muszę zastosować bufor. bufor musi być z wężownicą ponieważ posiadam kocioł węglowy i chciałbym go wykorzystać jako awaryjne/na duże mrozy. Kocioł musi być w układzie otwartym więc muszę przez węzownice. Jakiej pojemności zastosować bufor i jakiej powierzchni musi być węzownica żeby sprawnie odebrała cieplo z kotła 15kW. kocioł będzie raczej pracować przy dużych mrozach więc weżownica musi dość sprawnie odebrać i przekazać dalej do układu z 10kW.

Jeżeli woda w zasobniku będzie grzana przez PC i zawor 3D to w jaki sposób ogrzać wode w zasobniku cwu przez kocioł jak będzie podłączony do bufora przez wezownice? w tej chwili mam podłączony kocioł z grzejnikami i zasobnikiem cwu równolegle bez zaworu 3D i dobrze to się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc. Zastanawia mnie dlaczego termica daje tylko 8 czy nawet 5lat gwarancji na produkty z nierdzewki jak konkurencja daje 10l.czy ich produkty są dobrej jakości? przecież nierdzewka powinna wytrzymać długie lata.

Pytanie jeszcze o bufor..Mam u siebie 100% grzejniki przewymiarowane z termostatami wiec muszę zastosować bufor. bufor musi być z wężownicą ponieważ posiadam kocioł węglowy i chciałbym go wykorzystać jako awaryjne/na duże mrozy. Kocioł musi być w układzie otwartym więc muszę przez węzownice. Jakiej pojemności zastosować bufor i jakiej powierzchni musi być węzownica żeby sprawnie odebrała cieplo z kotła 15kW. kocioł będzie raczej pracować przy dużych mrozach więc weżownica musi dość sprawnie odebrać i przekazać dalej do układu z 10kW.

Jeżeli woda w zasobniku będzie grzana przez PC i zawor 3D to w jaki sposób ogrzać wode w zasobniku cwu przez kocioł jak będzie podłączony do bufora przez wezownice? w tej chwili mam podłączony kocioł z grzejnikami i zasobnikiem cwu równolegle bez zaworu 3D i dobrze to się spisuje.

 

a po co w ogóle podpinać kocioł pod CWU? szkoda na to kasy bo jak ma być porządnie to wyjdzie z 1500zł, a grzałka 150zł i też jest zapasowe źródło do CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co w ogóle podpina

kocioł może będzie pracować około miesiąca w największe mrozy a wody u nas idzie sporo około 16-18m3 /mc .często brakuje 300l goracej (60st) wody na wieczorne kąpanie. wiec grzanie grzałką będzie kosztowne a opał sporo tańszy. Kotła węglowego chce używać tylko w największe mrozy wiec jak odpalę kocioł to mogę przełączyć te kilka zaworów ręcznie i wtedy może nie będzie tak drogo w wykonaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...