Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jaką wybrać PC żeby pracowała optymalnie ?

Najlepsze rozwiązania to rozwiązania najprostsze, bez wodotrysków - patrz zalecenia dla jogi 1978 ;http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea/page240 .

Masz OZC , zyski słoneczne, wewnętrzne , powierzchnie użytkową , całość podłogówka , jakie grube wylewki ?

Przejdź na stronę forum http://forum.muratordom.pl/showthread.php?304433-Dob%C3%B3r-pompy-wg-OZC/page24 i po jej dokładnym przestudiowaniu, to Tobie pomogę w doborze mocy PC . Decyzje musisz podjąć TY , ale będziesz bardziej świadomy wyboru

Wg.danych kolegi bobrow ; Modulację jaką zaobserwowałem dla PC 9 kW/ TCAP - to od 19 Hz do 85 Hz , a moc uzyskana to 3,4 kW do 11 kW. Niby szeroki zakres - ale problem może być jak PC będzie przewymiarowana

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?304433-Dob%C3%B3r-pompy-wg-OZC/page7 . Czyli mówiąc kolokwialnie dla Twojej mocy cieplnej budynku ok.7 kW - czyli przez 80 % czasu pracy inwerter PC nie pozwali na modulację mocy głębszą niż 3,4 kW . Przez większość sezonu ( temperatury ok. 5 C ) budynek będzie potrzebował 1-1,5 kW, więc pompa będzie się włączać i wyłączała ( taktowała ), co jest szkodliwe zarówno dla sprężarki jak i portfela .

 

Prośba do kolegi PaRa ; jaką najniższą uzyskaną moc zaobserwowałeś dla swojej PC,

Wg.danych Panasonica ; najniższa moc włożona dla 7 kW - to 1,59 kW

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do kolegi PaRa ; jaką najniższą uzyskaną moc zaobserwowałeś dla swojej PC,

Wg.danych Panasonica ; najniższa moc włożona dla 7 kW - to 1,59 kW

 

A jak mam to sprawdzić napisz mi proszę.

 

I przy okazji mam pytanie, czy jeśli mam ustawiony TIMER na grzanie wody CWU przez godzinę, to PC się wyłączy po osiągnięciu zadanej tem., czy będzie pracowała przez godzinę w trybie TANK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja H ma te same parametry tylko sterownik b.rozbudowany

Nie tylko. Choćby to że przy H gwarantują pracę do -25 a przy F do -20. Nie mówiąc już o kilku innych rzeczach jak choćby normalny przepływomierz dzięki któremu pompa ma nowe możliwości. W poprzednim wersjach było coś w rodzaju "protezy" ON / OF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

podobno PC T-cap 9kW 3F serii H ma modulację mocy 1:10. Czy ktoś może zweryfikować tę informację ?

Jaki jest SCOP dla tej pompy ? Czy ktoś ma szczegółową specyfikację tej pompy ?

Pozdrawiam

Wejdź na proclub panasonica i będziesz miał wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że pompa ciepła nie grzeje podłogówki bo jest za ciepło?

Wczoraj po 1 miesiącu byłem na budowie, załączyłem pompę a ona nawet nie dychła. Na zewnątrz 21 stopni, w środku 14 chciałem podgrzać podłogi a tu... nic. Przełączyłem na tank i pięknie zagrzała wode. CO nie idzie. Przełaczona, lekko przemiela wode i staje. Jak ustawić krzywa nataka pogode? Brak czujnika i sterownika w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że pompa ciepła nie grzeje podłogówki bo jest za ciepło?

Wczoraj po 1 miesiącu byłem na budowie, załączyłem pompę a ona nawet nie dychła. Na zewnątrz 21 stopni, w środku 14 chciałem podgrzać podłogi a tu... nic. Przełączyłem na tank i pięknie zagrzała wode. CO nie idzie. Przełaczona, lekko przemiela wode i staje. Jak ustawić krzywa nataka pogode? Brak czujnika i sterownika w domu.

 

pompa wyłącza tryb CO jak jest na zewnątrz ciepło.

Można to zmienić wciskając i przytryumując przycisk SET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet się rąbnołem bo wygląda że do -28

[ATTACH=CONFIG]385671[/ATTACH]

 

http://www.panasonicproclub.com/PL_pl/catalogues/professional/

 

To jest T-CAP tak samo jest w serii F, więc nic się nie zmieniło. Seria F i H nie różnią się pod tym względem,

Ja Ci przytoczyłem wcześniej serię SDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...