Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

pompa wyłącza tryb CO jak jest na zewnątrz ciepło.

Można to zmienić wciskając i przytryumując przycisk SET

 

Doszedłem do tego dziś. Temperatura wyłączenia była ustawiona na poziomie 17 stopni. Po przestawieniu na wyższa pompa śmiga jak złoto.

 

 

Szklara nie moge wyslac do Ciebie prywatnej wiadomosci wiec zapytam tutaj :-) Mozesz podzielic sie namiarami na instalatora PC jesli oczywiscie jestes zadowolony z uslugi jak i doradctwa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do znawców tematu:

1. Jakie dać przekrój przwodu do zsilania wersji 3f 9kW?

2. Gdzie dokładnie doprowadzić przewód zasilający?

3. Czy wersja H ma wbudowany licznik kWh, czy lepiej dać osoby zewnętrzny na całość?

 

Kładę właśnie płytki w kotłowni i mam tam doprowadzone zasilanie 5x4mmm2 ale około 1,5m od docelowego posadowienia jednostki wew. i wymyśłem sobie, że w tym miejscu dałbym małą podrozdzielnię z zabezpieczniami dla pompy i od niej doprowadziłbym przewody bezpośrednio do wpięcia pompy np. 5x2.5mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, tak czy inaczej muszę ten przeówd przedłużyć, a wolabym go puścić pod płytkami, żeby nie kombinować z zewnętrzymi korytkami maskującymi itp.

Zabezpieczenie przy pompie dajemy jedno 3f czy pojedyncze na jednostkę i grzałkę?

Ten wewnętrzny licznik mierzy też pobór grzałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno trzyfazowe a licznik mierzy wszystko łącznie z pompką obiegową i grzałką wew.. Grzałkę zew. n.p. do zasobnika można również podłączyć pod pompę i licznik też wtedy to będzie mierzył.

 

W takim razie może nie będę kombinował i po prostu tylko przedłuże ten przewód bezpośrednio do pompy i tam zamontują mi zabezpieczenie.

Duży jest margines błedu na wcelowanie od spodu w jednostkę z przewodem? Chodzi mi o to miejsce gdzie są przyłącza elektryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno trzyfazowe a licznik mierzy wszystko łącznie z pompką obiegową i grzałką wew.. Grzałkę zew. n.p. do zasobnika można również podłączyć pod pompę i licznik też wtedy to będzie mierzył.

 

Jak ma się dokładność tego wbudowanego licznika do rzeczywistości ? Ja chyba i tak powieszę sobie z ciekawości 2taryfowy obok.

 

Przy okazji podpytam o t-capa 1 fazowego z serii H bo już jest. Nie ukrywam, że skoro parametry ma te same, to po co w takim razie dopłacać za 3fazy ? Przy wzięciu 1fazowego zaoszczędzę 2100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się dokładność tego wbudowanego licznika do rzeczywistości ? Ja chyba i tak powieszę sobie z ciekawości 2taryfowy obok.

 

Przy okazji podpytam o t-capa 1 fazowego z serii H bo już jest. Nie ukrywam, że skoro parametry ma te same, to po co w takim razie dopłacać za 3fazy ? Przy wzięciu 1fazowego zaoszczędzę 2100 zł.

Przez ostatnie miesiące różnic między tym w pompie a podlicznikiem nie stwierdziłem. Podlicznik ma tę zaletę że pokazuje zużycie w I i II taryfie, ten w pompie niestety sumaryczne.

Właśnie tak zamierzam zrobić,bo przejrzałem rysunki i widzę, że podejście przewodów jest od spodu.

Podłączałeś u siebie pompę lub zbiornik dodatkowym połączeniem wyrównawczym?

Zasobnik ma osobne naczynie wyrównawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy czasem nie powinienem w układzie mieć jakiegoś naczynia wyrównującego go ciśnienie w układzie...

Nie mam żadnych sprzęgieł/buforow. W układzie wodociagowym mam ciśnienie zwykle około 2.5, po zakończeniu grzania cwu ciśnienie w układzie wzrasta do ponad 5. Odnośnie dwóch szklanek wody powoduje zmniejszenia ciśnienia do normalnego stanu.

Nie jestem pewien czy oby nie powinno być coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem chodzi o ciśnienie w zbiorniku CWU.

Woda grzejąc się rozszerza się.

By zniwelować wzrost ciśnienia stosuje się naczynie wyrównawcze.

W Polsce nie jest obligatoryjne jednak warto je mieć.

Jeśli masz, szukaj przyczyny w tymże naczyniu.

 

Jeśli nie, polegaj na działaniu zaworu bezpieczeństwa.

Ten jest obligatoryjny.

Warto a nawet trzeba g uruchomiać, co kwartał lub pół roku, żeby się nie "zawiesił".

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy czasem nie powinienem w układzie mieć jakiegoś naczynia wyrównującego go ciśnienie w układzie...

Nie mam żadnych sprzęgieł/buforow. W układzie wodociagowym mam ciśnienie zwykle około 2.5, po zakończeniu grzania cwu ciśnienie w układzie wzrasta do ponad 5. Odnośnie dwóch szklanek wody powoduje zmniejszenia ciśnienia do normalnego stanu.

Nie jestem pewien czy oby nie powinno być coś jeszcze?

 

powinieneś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem chodzi o ciśnienie w zbiorniku CWU.

Woda grzejąc się rozszerza się.

By zniwelować wzrost ciśnienia stosuje się naczynie wyrównawcze.

W Polsce nie jest obligatoryjne jednak warto je mieć.

Jeśli masz, szukaj przyczyny w tymże naczyniu.

 

Jeśli nie, polegaj na działaniu zaworu bezpieczeństwa.

Ten jest obligatoryjny.

Warto a nawet trzeba g uruchomiać, co kwartał lub pół roku, żeby się nie "zawiesił".

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

Zawór mam. Chyba dla ciśnienia 6.7.Zastanawiam się czy powinienem założyć jakieś naczynie wyrownujace.

Może ktoś podrzucić link do takowego? Nie koniecznie najdroższego, ale nie "chińszczyzna".

Rozumiem że dzieki temu naczyniu w układzie będę miał takie samo ciśnienie jak w wodociagu, także po podgrzaniu cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj taka ciekawostka z dzisiaj. Na dworze 9 stopni. Ot dla przeczyszczenia obiegów na dwie godzinki włączyłem pompę po raz drugi w tym miesiącu, a temp w domu nie chce spaść poniżej 19 stopni pomimo że praktycznie nikogo tak nie ma.

20170409_123315.jpg20170409_123422.jpg

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór mam. Chyba dla ciśnienia 6.7.Zastanawiam się czy powinienem założyć jakieś naczynie wyrownujace.

Może ktoś podrzucić link do takowego? Nie koniecznie najdroższego, ale nie "chińszczyzna".

Rozumiem że dzieki temu naczyniu w układzie będę miał takie samo ciśnienie jak w wodociagu, także po podgrzaniu cwu?

 

Hej,

taki zbiornik to cena od 70 do 150 pln...

Jak masz jakieś podejście, to możesz sam go podłączyć-żadna filozofia.

Nie wiem co teraz jest w przepisach -ale uważam , że powinien taki zbiornik być (na zasilaniu z sieci przy CWU).Koszt żaden- a licho nie śpi...

Dodam tylko ,że kiedy walczyłem z moimi "bąbelkami" w PC , to też założyłem taki zbiornik na CO (mój jest firmy Lovena)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj taka ciekawostka z dzisiaj. Na dworze 9 stopni. Ot dla przeczyszczenia obiegów na dwie godzinki włączyłem pompę po raz drugi w tym miesiącu, a temp w domu nie chce spaść poniżej 19 stopni pomimo że praktycznie nikogo tak nie ma.

[ATTACH=CONFIG]386217[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]386218[/ATTACH]

 

Przy jakiej temperaturze zasilania i powrotu?

 

W moim starym T-Capie najniższa stabilna moc sprężarki to ok. 1580 W..

Uzyskiwana moc cieplna przekracza przy takich temperaturach nominalne 9 kW, jednak w dłuższym czasie dąży do ok. 9-u.

U siebie również obserwowałem COP> 6, jednak przestałem już zwracać uwagę na wyniki chwilowe.

Liczy się sezon.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...