Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mam wycenę poszczególnych materiałów z dużej ogólnopolskiej hurtowni na PC Panasonic 9 kw, i w pozycji ostatniej mam napisane " koszt uruchomienia i serwisu w okresie gwarancji /nie dotyczy kosztu przeglądów / 1100 zł netto. Wychodzi na to że dopuszczają złożenie przez osobę nie autoryzowaną ale uruchomienie musi być zrobione z autoryzacją. Jest to tylko oferta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa gwarancji zawsze jest prosta , dzieli się na dwa składniki :

-instalator daje robociznę

-producent daje podzespoły

I teraz najważniejsze - jeśli instalator nawali , a będzie miał akredytację Panasa - wtedy Panas ( lub duży hurtownik) zazwyczaj pomaga smoimi serwisantami ( wiem o takich przypadkach). Natomiast kiedy ktoś bez uprawnień spartoli instalację PC- reakcja producenta staje się mocno wątpliwa...

Raczej nie warto- może nakeży poszukać najtańszego instalatora z "papierami"

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na wstępie zaznaczę że jestem nowy w temacie.

Przymierzam się do zakupu pompy ciepła i dostałem dwie oferty a mianowicie PANASONIC KIT-WHF09D3E8 lub Panasonic Aqarerea T-CAP 12kW plus grzałka 6kW, cena z montażem jest zbliżona. Obecnie dom jest ogrzewany piecem 15KW na eko groszek, zużycie ok 5 ton na sezon. W domu są grzejniki w ilości 11 sztuk temperatura w największe mrozy idzie na grzejniki do 60 stopni, w domu temperatura ok 22 stopni. Powierzchnia domu ok 140 metrów kwadratowych, poddasze ocieplone wełną 15 cm., mury z cegły otynkowane ok 45 cm, 5 okien o przenikalności U-1.0 oraz 4 dachowe.Dodatkowo zamontowane są solary na wodę użytkową ze zbiornikiem 300 litrów,wentylacja grawitacyjna. Proszę o pomoc a może ktoś ma inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na wstępie zaznaczę że jestem nowy w temacie.

Przymierzam się do zakupu pompy ciepła i dostałem dwie oferty a mianowicie PANASONIC KIT-WHF09D3E8 lub Panasonic Aqarerea T-CAP 12kW plus grzałka 6kW, cena z montażem jest zbliżona. Obecnie dom jest ogrzewany piecem 15KW na eko groszek, zużycie ok 5 ton na sezon. W domu są grzejniki w ilości 11 sztuk temperatura w największe mrozy idzie na grzejniki do 60 stopni, w domu temperatura ok 22 stopni. Powierzchnia domu ok 140 metrów kwadratowych, poddasze ocieplone wełną 15 cm., mury z cegły otynkowane ok 45 cm, 5 okien o przenikalności U-1.0 oraz 4 dachowe.Dodatkowo zamontowane są solary na wodę użytkową ze zbiornikiem 300 litrów,wentylacja grawitacyjna. Proszę o pomoc a może ktoś ma inne propozycje.

 

Witam,

ja też mam grzejniki , ale z piecem zasypowym (wypięty , oczywiście).

Moim zdaniem , najważniejsza kwestia -to max ocieplenie domu.Czy masz możliwość docieplenia stropu (np dodatkowe15-20cm wełny) i min 10 cm styro na ściany ?

140 m2 i 5 ton na ekogroszku , to bardzo dużo-jeśli miałeś w miarę prawidłowo ustawiony piec , to powinna być na nim sprawność ok 55-65%.Dlatego zakładam duże straty.

Na moje "nie fachowe oko" -PC 9 kW T-cap (bo sprawdzony) +max ocieplenie do budynku.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ,

temperatury na grzejnikach-próbowałeś na np 50 st ?Czy grzejesz bez przerwy -czy przełączasz na noc na CWU ?

Jeśli nie będzie innego wyjścia -to PC HT (pewnie będzie można wymienić grzejnik(i) w najchłodniejszym miejscu i pójdzie na LT)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ,

temperatury na grzejnikach-próbowałeś na np 50 st ?Czy grzejesz bez przerwy -czy przełączasz na noc na CWU ?

Jeśli nie będzie innego wyjścia -to PC HT (pewnie będzie można wymienić grzejnik(i) w najchłodniejszym miejscu i pójdzie na LT)

pzdr

 

Grzeje całodobowo a CWU mam podpięte pod obieg centralnego, w takie dni jak dzisiaj czyli ok 4 stopni na dworze temperatura na grzejniki ok 42 stopnie.Docieplić mogę częściowo poddasze ponieważ skosy mam zabudowane to już nie ma możliwości a ścian nie chcę ocieplać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje całodobowo a CWU mam podpięte pod obieg centralnego, w takie dni jak dzisiaj czyli ok 4 stopni na dworze temperatura na grzejniki ok 42 stopnie.Docieplić mogę częściowo poddasze ponieważ skosy mam zabudowane to już nie ma możliwości a ścian nie chcę ocieplać .

 

A robiłeś jakieś próby na min temp przy mrozie ? T-cap grzeje do 55st CO i te 60st co podałeś , to dość wysoka temp-chyba ,że masz po prostu taką instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś jakieś próby na min temp przy mrozie ? T-cap grzeje do 55st CO i te 60st co podałeś , to dość wysoka temp-chyba ,że masz po prostu taką instalację

 

W największe mrozy nie myślałem jeszcze o pompie ale pompa obiegowa chodziła cały czas na 1 biegu czyli powrót miałem dosyć chłodny przy 3 biegu pewnie grzejniki grzały by większą płaszczyzną i temperatura mogła by być trochę niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 11

Trzeba zrobić OZC budynku i wówczas dowiesz się ile mocy i zapotrzebowania na ciepło potrzebuje Twój budynek oraz poszczególne pomieszczenia .

Będziesz znał odpowiedź gdzie należy dodać grzejniki i jakiej mocy oraz jakiej mocy PC potrzebujesz

 

Kto może zrobić taki audyt OZC w Gliwicach i jaki koszty są takiego audytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Przepraszam że pisze tutaj ale nie wiem gdzie umieścić moje pytanie

otóż mam pompę PW Panasonic t cap 9kw +zbiornik Galmet 200 SGW (S).

niestety bez grzałki do wygrzewania ,i tutaj pojawił się problem.

ponieważ nie mieszkam i nie podgrzewam wody do CWU

woda ciepła po podgrzaniu śmierdzi .

Mam już założony odżelaziacz woda była badana i było za dużo żelaza i manganu

Myślę że po zamontowaniu grzałki i wygrzaniu problem zniknie

chciałbym zamontować takie cudo

Galmet Komplet elektryczny 3 kW 230 V - K6/4'' 41-030011

czy będzie dobry?

czy będę mógł go podpiąć pod płytę sterownika w pompie i będzie wszystko działać ?

No i jak to zamontować i podpiąć .

Gdzieś kiedyś tutaj na forum widziałem taki opis ale teraz nie mogę tego znaleźć.

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź

Edytowane przez JACUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że pisze tutaj ale nie wiem gdzie umieścić moje pytanie

otóż mam pompę PW Panasonic t cap 9kw +zbiornik Galmet 200 SGW (S).

niestety bez grzałki do wygrzewania ,i tutaj pojawił się problem.

ponieważ nie mieszkam i nie podgrzewam wody do CWU

woda ciepła po podgrzaniu śmierdzi .

Mam już założony odżelaziacz woda była badana i było za dużo żelaza i manganu

Myślę że po zamontowaniu grzałki i wygrzaniu problem zniknie

chciałbym zamontować takie cudo

Galmet Komplet elektryczny 3 kW 230 V - K6/4'' 41-030011

czy będzie dobry?

czy będę mógł go podpiąć pod płytę sterownika w pompie i będzie wszystko działać ?

No i jak to zamontować i podpiąć .

Gdzieś kiedyś tutaj na forum widziałem taki opis ale teraz nie mogę tego znaleźć.

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź

 

Wpinasz w styki 7 i8 na płycie, ale lepiej kupić 2kW, 3 kW to maksymalna dopuszczalna moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...