Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Przepraszam że pisze tutaj ale nie wiem gdzie umieścić moje pytanie

otóż mam pompę PW Panasonic t cap 9kw +zbiornik Galmet 200 SGW (S).

niestety bez grzałki do wygrzewania ,i tutaj pojawił się problem.

ponieważ nie mieszkam i nie podgrzewam wody do CWU

woda ciepła po podgrzaniu śmierdzi .

Mam już założony odżelaziacz woda była badana i było za dużo żelaza i manganu

Myślę że po zamontowaniu grzałki i wygrzaniu problem zniknie

chciałbym zamontować takie cudo

Galmet Komplet elektryczny 3 kW 230 V - K6/4'' 41-030011

czy będzie dobry?

czy będę mógł go podpiąć pod płytę sterownika w pompie i będzie wszystko działać ?

No i jak to zamontować i podpiąć .

Gdzieś kiedyś tutaj na forum widziałem taki opis ale teraz nie mogę tego znaleźć.

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź

 

Załóż sobie anodę tytanowa , jeśli odżelaziacz/odmanganiacz działa dobrze problem zniknie , wygrzanie wody w tym przyzpadku nie pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobrow mam pytanie dlaczego tak bardzo różni się koszt grzania PC za zimę 15/16 a 16/17 ? coś chyba sporo te 8100kwh za okres zimy 16/17? Ja w właśnie zamontowałem T-CAP 9kW i dopiero za rok się dowiem ile faktycznie zużyje kwh. Do tej pory paliłem węglem i nie widzę żebym znacząco spalił więcej w 16/17. przeważnie spalałem około 3-3,5t wegla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobrow mam pytanie dlaczego tak bardzo różni się koszt grzania PC za zimę 15/16 a 16/17 ? coś chyba sporo te 8100kwh za okres zimy 16/17? Ja w właśnie zamontowałem T-CAP 9kW i dopiero za rok się dowiem ile faktycznie zużyje kwh. Do tej pory paliłem węglem i nie widzę żebym znacząco spalił więcej w 16/17. przeważnie spalałem około 3-3,5t wegla

 

Ten sezon był u mnie wyjątkowo chłodny-to wszystko.

Co do zużycia węgla , to przy porównywalnej zimie szło mi 5-5.5 tony (piec zasypowy ze sterownikiem i dmuchawą , ale o słabej sprawności-przy piecu z podajnikiem poszłoby znacznie mniej)

Po za tym w domu zawsze ktoś jest i nie stosuję obniżenia temp w godz 8-16.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy za rok jak u mnie się zamknie sezon zimowy. Ja tez mam 100% grzejniki 150m2 ogrzewane i troszkę lepsze ocieplenie. ciekawe ile mi zejdzie na ogrzanie mojego domu który jest w II strefie klimatycznej (więc zimy trochę łagodniejsze) i utrzymuję temp około 20-21st. ciekawe czy się zmieszczę w 5tys kwh? Do tej pory paliłem w kotle dolnego spalania 24h i utrzymywałem te 20-21st i razem z cwu spaliłem 3-3,5 t wegla. Chce do kompletu PC dołączyć instalacje PV i zastanawiam się jak dużą żeby zaspokoić 100% zapotrzebowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam grzejniki przewymiarowane . Dom według moich obliczeń (mogą być trochę nie dokładne) potrzebuje przy -18 C/ 6,2 kW, ale chce zostawić w instalacji awaryjnie lub na duże mrozy kocioł węglowy który teraz mam. Co byście radzili?

 

9 kW/T-CAP / 9kW/ SDC 3f przy -15*C na zewnątrz , przy temp zasilania

55 *C - obie mają 9 kW mocy

Dla strefy III ilość godzin z temperaturą poniżej - 15 C to = 19;

http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/jak-optymalnie-dobrac-moc-powietrznej-pompy-ciepla/#more-2224 i tylko dla tej ilości godzin w sezonie będziesz potrzebował mocy maksymalnej dla temperatury wewnętrznej budynku + 20 C .

Dla Twojej strefy II będzie mniej godzin < - 15 C

Ponieważ masz grzejniki - to masz małe możliwości akumulacyjne układu grzewczego

Tobie prawdopodobnie wystarczy PC/ PW 9 kW/1f zwykła + 3 kW grzałki w zapasie + kocioł węglowy - to aż za dużo

Jakie jest zapotrzebowanie na energię ???,

Ile m2 powierzchni użytkowej ogrzewanej ??

Poczytaj tematy w mojej stopce

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla strefy III ilość godzin z temperaturą poniżej - 15 C to = 19;

http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/jak-optymalnie-dobrac-moc-powietrznej-pompy-ciepla/#more-2224 i tylko dla tej ilości godzin w sezonie będziesz potrzebował mocy maksymalnej dla temperatury wewnętrznej budynku + 20 C .

 

W kółko ten artykuł cytujesz, to byś wreszcie go przeczytał ze zrozumieniem... To są dane dla Katowic, a nie całej strefy III. Bo Jelenia Góra, wg danych, na których opiera się artykuł ma tych godzin 36. A jest w tej samej strefie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kółko ten artykuł cytujesz, to byś wreszcie go przeczytał ze zrozumieniem... To są dane dla Katowic, a nie całej strefy III. Bo Jelenia Góra, wg danych, na których opiera się artykuł ma tych godzin 36. A jest w tej samej strefie.

 

Przestań czytać , bo i tak nic z tego nie rozumiesz , a jak coś napiszesz to tylko same farmazony typu jak ci z PiS -du , jak komunistyczny kundel który tylko umie ujadać, ale nic merytorycznego napisać nie potrafi od siebie .

Przestań spamować jak NAWALONY

Opanuj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice miedzy Panasem T Cap seria F a seria H to:

Sterowanie (mozliwosc sprawdzenia zuzycia pradu, cop....?)

Podobno tez seria H sama steruje przeplywem pompy obiegowej?

Mam wyceny i różnica miedzy F a H to 3tys

Zastawiam sie czy warto...?

 

Coś nie tk, mi wyiczyli 900 PLN różnicy. Tak jak pisałeś, pozostałe elementy pompy takie same. w H masz fajny sterownik, który możesz zamontować w dowolnym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za T-CAP seria F licza 24.800 ze zbiornikiem 300l i pełnym montazem + jakis bezprzewodowy sterownik

za T-CAP seria H ta sama firma chce 3 tys wiecej z tymi samymi "bajerami"

Przy H sterownik bezprzewodowy Ci zbędny bo sterowniku pompy który możesz umieścić w pokoju jest już termostat pokojowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy H sterownik bezprzewodowy Ci zbędny bo sterowniku pompy który możesz umieścić w pokoju jest już termostat pokojowy.

 

Zbędny?

a jaką on ma histerezę wiesz?

To Ci powiem dwa stopnie, myślisz że przy takiej histerezie da się zrobić jakiś komfort?

firmy które używają sterownika z pompy do sterowania temperaturą to chyba pierwszą pompę montują, albo ich montaże jeszcze zimy nie widziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za T-CAP seria F licza 24.800 ze zbiornikiem 300l i pełnym montazem + jakis bezprzewodowy sterownik

za T-CAP seria H ta sama firma chce 3 tys wiecej z tymi samymi "bajerami"

 

T-CAP seria F nie jest już dostępny, ostatnie 4 sztuki które u mnie stoją są sprzedane.

Chyba że ktoś jeszcze dysponuje tym modelem ale to będzie jakiś leżak magazynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy H sterownik bezprzewodowy Ci zbędny bo sterowniku pompy który możesz umieścić w pokoju jest już termostat pokojowy.

A jak wygląda w wersji H sterowanie chłodzeniem? Jakieś proste zalaczanie, czy może za pomocą zewnętrznego zestyku. Bo montuje u siebie dodatkowe klimatyzatory kanałowe, w których będę sterowal tylko biegami wentylatora. I kombinuje jak to najlepiej i najwygodniej pożenić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbędny?

a jaką on ma histerezę wiesz?

To Ci powiem dwa stopnie, myślisz że przy takiej histerezie da się zrobić jakiś komfort?

firmy które używają sterownika z pompy do sterowania temperaturą to chyba pierwszą pompę montują, albo ich montaże jeszcze zimy nie widziały.

Nie panikuj z tą histerezą tylko sprawdź naocznie. U mnie dokładnie zawyża o 1,5 stopnia fakt. To znaczy inne termometry pokazują 21.5 a sterownik 23. Inne 19 a ten 20,5. i.t.d cały czas jest 1,5 stopnia na nim więcej. Nie rób więc ludziom wody z mózgu aby dodatkowe sterowniki kupowali. No chyba że ja mam jak już wcześniej wspominałem wadliwy egzemplarz. I wszystko robi już inaczej niż ty sobie wyobrażasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań czytać , bo i tak nic z tego nie rozumiesz , a jak coś napiszesz to tylko same farmazony typu jak ci z PiS -du , jak komunistyczny kundel który tylko umie ujadać, ale nic merytorycznego napisać nie potrafi od siebie .

Przestań spamować jak NAWALONY

Opanuj się

 

Nie wiem ile masz lat, ale mentalnie przewyższa cię większość gimnazjalistów.

 

Wziąłeś się tu nie wiadomo skąd, nie masz PC, nie masz wiedzy. Twoja "wiedza" ogranicza się do wyrywkowego cytowania wypowiedzi/artykułów, których ewidentnie nie rozumiesz. Dlatego dobrze aby użytkownicy, którym "doradzasz", mieli świadomość z jakim "doradcą" mają do czynienia - ze zwykłym szkodnikiem i twoje zaklinanie się*tego nie zmieni i dobrze o tym wiesz. Jedyne co potrafisz gdy wykaże Ci się niekompetencję, to wyzywanie o komuchów i pisowców. To jest twoja odpowiedź na wszystko. Może na kolegach spod trzepaka robi to wrażenie, ale nie tutaj. Także idź stąd w cholerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda w wersji H sterowanie chłodzeniem? Jakieś proste zalaczanie, czy może za pomocą zewnętrznego zestyku. Bo montuje u siebie dodatkowe klimatyzatory kanałowe, w których będę sterowal tylko biegami wentylatora. I kombinuje jak to najlepiej i najwygodniej pożenić?

W tym niestety Ci nie pomogę - instalatorem nie jestem a chłodzenia u siebie nie uaktywniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...