Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Nie panikuj z tą histerezą tylko sprawdź naocznie. U mnie dokładnie zawyża o 1,5 stopnia fakt. To znaczy inne termometry pokazują 21.5 a sterownik 23. Inne 19 a ten 20,5. i.t.d cały czas jest 1,5 stopnia na nim więcej. Nie rób więc ludziom wody z mózgu aby dodatkowe sterowniki kupowali. No chyba że ja mam jak już wcześniej wspominałem wadliwy egzemplarz. I wszystko robi już inaczej niż ty sobie wyobrażasz.

 

............... histereza to nie jest wyświetlana temperatura!

to wartość w st.C poniżej której pompa startuje po wychłodzeniu bydynku.,

Czyli masz ustawione 22 st,C a dopiero jak spadnie do 20st.C to pompa startuje.

To o te dwa stopnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki w takim razie jest koszt przed licznika, który można programować na dwie taryfy?

 

np. taki:

http://allegro.pl/licznik-pradu-energii-el-3f-5-80a-2-taryf-legal-i6445051698.html

 

tyle że trochę zabawy przy montażu bo on duży jest.

i trzeba go jeszcze przeprogramować z G12 na G12w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histerezę sprawdzę jutro bo będę przy pompie.

A więc sprawdzone. Ustawiłem 22. Sterownik pokazywał 21 a czujnik w domu 19,3. Pompa z marszu wystartowała. Dobiła do 23 na sterowniku i zrobiła stop. Z tym że czujnik pokazywał 21,1. Wniosek z tego taki że sterownik interpretuje zakres n.p. pomiędzy 20,6 a 21.5 jako temp. 21. Co oznacza iż histereza wynosi 1 stopień. Reasumując pompa załączy się gdy temperatura spadnie o 0,5 stopnia od zakładanej, a wyłączy gdy ją o te 0,5 przekroczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Panowie to ja zapytam o chłodzenie pompą ciepła ,będzie panasonic sdc lub t-cap ale montaż na wiosnę 2018 chciałbym podłączyć do niego 3 klimakonwektory sufitowe do chłodzenia salonu kuchni i jednego z pokojów. Jakich rur użyć do doprowadzenia wody lodowej ,miedź czy pp i jakich użyć średnic? ? Jak macie u siebie to rozwiązane, Chciałbym je zamontować przed tynkami by nie robić demolki po tynkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klimakonwektorów to inni lepiej doradzą, ale mieszkałam w domu z antresolą i różnice temperatur pomiędzy dołem a górą to były średnio jakieś 2 stopnie Celsjusza. Dach ocieplony był 20 cm wełny, na to deskowanie i blacha, żadnych podłogówek czy klimatyzatorów, żadnych okien dachowych (ok, jedno małe jako wyłaz na dach). Sądzę, że kiedy ocieplisz porządnie dach, a oprócz tego będziesz mógł chłodzić podłogówką, nie powinieneś mieć problemów z przegrzewaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodze podłogą mi wystarcza.

 

A kol. kaizen twierdzi ze to najgorszy z najgorszych sposób chłodzenia, moi klienci rowniez chłodzą podłogówką i nie narzekają, w połączeniu z roletami zewnętrznymi daje to zadawalajace efekty. Taka dziwna zasada na tym i na innych forach, najwiecej do powiedzenia na temat maja ci którzy nie mają, nie widzieli i zapewne miec nie będą tego konkretnego rozwiazana o którym tak ochoczo debatują i bynajmneiej nie chodzi tylko o chłodzenie podłogówką a wiele innych tematów i rozwiązan.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kol. kaizen twierdzi ze to najgorszy z najgorszych sposób chłodzenia, moi klienci rowniez chłodzą podłogówką i nie narzekają, w połączeniu z roletami zewnętrznymi daje to zadawalajace efekty. Taka dziwna zasada na tym i na innych forach, najwiecej do powiedzenia na temat maja ci którzy nie mają, nie widzieli i zapewne miec nie będą tego konkretnego rozwiazana o którym tak ochoczo debatują i bynajmneiej nie chodzi tylko o chłodzenie podłogówką a wiele innych tematów i rozwiązan.

 

Zawsze można w piwnicy można zamieszkać. Światła tyle samo co przez opuszczone rolety, które tu kilka razy widziałem i chłodzić nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można w piwnicy można zamieszkać. Światła tyle samo co przez opuszczone rolety, które tu kilka razy widziałem i chłodzić nie trzeba.

 

W tym problem ze nie zawsze, a nawet w bardzo nielicznych przypadkach gdyz zdecydowana wiekszosc nowo budowanych domów nie posiada piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można w piwnicy można zamieszkać. Światła tyle samo co przez opuszczone rolety, które tu kilka razy widziałem i chłodzić nie trzeba.

 

 

Oczywiście, że można. Zależy co kto lubi...

 

Można też w słoneczny dzień zasłonić rolety od południa i zachodu, i mieszkać w salonie, zamiast w piwnicy. Takie pośrednie rozwiązanie:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...