Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

U mnie tez bedzie szło dużo, w ogole jakoś dużo wody zużywamy :) Tez jest nas czwórka. To sie sprawdzi dopiero jak będę mieszkał. Pierwsza zima będzie niezamieszkała wiec bede chciał utrzymac w domu pewnie z 18 stopni tylko pod wykonawców wykończeniówki. Czujnik w CWU tez z tego co pamietam mam na samym dole.

 

Jak grzejesz CWU ? Raz na dobe Ci wystarcza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez bedzie szło dużo, w ogole jakoś dużo wody zużywamy :) Tez jest nas czwórka. To sie sprawdzi dopiero jak będę mieszkał. Pierwsza zima będzie niezamieszkała wiec bede chciał utrzymac w domu pewnie z 18 stopni tylko pod wykonawców wykończeniówki. Czujnik w CWU tez z tego co pamietam mam na samym dole.

 

Jak grzejesz CWU ? Raz na dobe Ci wystarcza ?

 

U mnie jest non-stop CWU dostępna , mam tylko drugi czujnik w górnej części zasobnika i kiedy w godzinach T1 zmniejszy się ilość (słup) ciepłej wody w zasobniku- to wtedy włączy się PC ( a w T1 PC działa wg swojego czujnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to u mnie będzie działało :) Czekam az posadzki swoje odstoją i za 2 tyg ruszam z wygrzewaniem. Zobaczymy jaka temp osiągnie przez 10 dni pracy bo tyle niby wygrzewa. Jeszcze akurat dobrze sie trafi z taryfami bo zacznę od piątku wieczora (2T przez cały weekend) i jeszcze mam święto po drodze, to też daje cały dzień 2T :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam nadzieje że w dobrym temacie poruszam sprawę, otóż przejrzałem wiele stron tego tematu i nie umiem znaleźć schematu podłączenia/instalacji pompy ciepła.

Od jakiegoś czasu czeka na mnie PC Panasonica 5KW (Panasonic KIT-WC05H3E5) montowana będzie do domu bliskiemu pasywności czyli energooszczędnego, osoba i potrzebuje to zamontować. Mój instalator / hydraulik który właśnie kładzie mi podłogówkę itd jest w stanie sam to zrobić ale nie możemy znaleść jakiegoś czytelnego schematu jej podłączenia, a wyczytałem że dobrze mieć taką instalacje z buforem, czyli jednostka zewnętrzna poza, bojler, bufor PC instalowane na ścianie wewnętrznej... tyle wiem. Czy ktoś*potrafi pomóc? może ma schematy swojej instalacji i się podzieli? bo jak w życiu bywa teoria teorią, a praktyka swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te schematy nie do końca są czytelne, są też przykładowe tu http://www.pompymeeting.pl/schemat-instalacji ale lepiej mieć taki który jest sprawdzony i działa u kogoś.

Pytanie czy jest sens się z tym bawić jak się tego nie robiło (mój instalator łączył inną pompę ale takiej powietrznej nie miał nigdy w ręku) czy też zlecić komuś kto zajmuje się tym na codzień - i ile powinno to kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te schematy nie do końca są czytelne, są też przykładowe tu http://www.pompymeeting.pl/schemat-instalacji ale lepiej mieć taki który jest sprawdzony i działa u kogoś.

Pytanie czy jest sens się z tym bawić jak się tego nie robiło (mój instalator łączył inną pompę ale takiej powietrznej nie miał nigdy w ręku) czy też zlecić komuś kto zajmuje się tym na codzień - i ile powinno to kosztować?

 

Chcesz powierzyć montaż pompy oosbie któa nie ma żadnego pojęcia o montazu i od razu stracić gwarancję?

Gratuluję podejścia ...

 

Montować powinna osoba która ma autoryzację i tym się zajmuje i ma doświadcznie i podbije Ci gwarancję , później bedzie to serwisować i itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje @Marku, myślę że dzięki temu będziemy w domu :)

@Kaszpir007 nie do końca - tzn montażysta od którego to kupiłem mieszka dość daleko (to nauczka dla innych by szukać lokalnie a nie by taniej i oszczędzać) i jest problem przyjazdu (ale przyjedzie, sprawdzi i uruchomi by miało to gwarancje), a lokalnych monterów i tym samym sprzedawców średnio to interesuje bo wolą sprzedać od siebie PC niż montować czyjąś, ba odczuwam dziwną tendencje jak rozmawiałem dziś z kilkoma osobami że próbują mi wmówić że mam złą pompę - w sensie że się nie nadaje do mojego domu bo jest za mała, i czy mocą czy PC powietrzne w naszym klimacie się nie sprawdzają bo się szronią ... i to że mówię że rozważałem wszystkie opcje, z gruntową która przez drogie odwierty mi się nie opłaca, że dom będzie pasywny i będzie miał naprawdę malutkie zapotrzebowanie na energię i ta pompa jest wręcz za duża wg obliczeń, to nie trafia... i boje się że jest tak jak z moją budową, 90% ludzi patrzy na mnie jak na debila - jak ludki u mnie mieli ocieplać i robią coś niedokładnie na co zwraca się im uwagę to patrzą mówiąc ale o co chodzi przecież będzie ciepło. No i teksty typu nie ma szans by tak to działało, ma Pan za dużo kasy, i dziwne uśmieszki. Także po 2 latach budowy gdzie liczyłem że w rok się wprowadzę mam dość budowy domu systemem gospodarczym - typu wyszukujemy dobre ekipy ... bo z ludźmi jest totalny problem, albo ich nie ma albo wszystko pieprzą. Myślę że jak skończę dom (plan jest do końca września-października) to dokładnie opiszę swoją historię bez ściemy marketingowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czyściłem wbudowany filtr wody w jednostce i zauważyłem, że zawory odcinające przy filtrze jakoś słabo trzymają i przepuszczają wodę. Do tego stopnia, że ciśnienie wypychało mi wkładkę filtra, gdy ją wsadzałem na miejsce. Czy to normalne czy może mam wadliwe zawory odcinające?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czyściłem wbudowany filtr wody w jednostce i zauważyłem, że zawory odcinające przy filtrze jakoś słabo trzymają i przepuszczają wodę. Do tego stopnia, że ciśnienie wypychało mi wkładkę filtra, gdy ją wsadzałem na miejsce. Czy to normalne czy może mam wadliwe zawory odcinające?

 

Z tego co wiem wszystko w serii H jest plastikowe zawory również co jakoś specjalnie nie wpływa na ich trwałość i niezawodność za to cena 4 x większa od dobrych mosiężnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem wszystko w serii H jest plastikowe zawory również co jakoś specjalnie nie wpływa na ich trwałość i niezawodność za to cena 4 x większa od dobrych mosiężnych.

 

Byle wytrzymały do końca gwarancji, że potem niech się właściciel martwi. Instalatorzy zacierają już rękawy - o będzie dużo roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle wytrzymały do końca gwarancji, że potem niech się właściciel martwi. Instalatorzy zacierają już rękawy - o będzie dużo roboty ;)

Bez przesady można żyć bez tych zaworów, bo mam dodatkowe przed pompa. Ale tak czy inaczej są plastikowe i najwyraźniej przepuszczaja. Muszę to jeszcze sprawdzić i jak coś będę reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady można żyć bez tych zaworów, bo mam dodatkowe przed pompa. Ale tak czy inaczej są plastikowe i najwyraźniej przepuszczaja. Muszę to jeszcze sprawdzić i jak coś będę reklamował.

 

A jak się skończy gwarancja i będą przepuszczać? Widać to zamierzone działanie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się skończy gwarancja i będą przepuszczać? Widać to zamierzone działanie producenta.
Tak jak pisałem mam jeszcze zawory przed jednostką, więc damy radę. Mógłby ktoś z was sprawdzić jak one się u was zamykają czy tylko przekręcając o 90 stopni jak w standardowym zaworze kultowym, czy może jakoś inaczej? Bo może jakoś źle je zamknąłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...