Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Cale szczescie ze nie zaczalem wygrzewac. Burza zalatwila prad na dzialce. Jutro z ranca mam zamiar uruchomic program :)

 

PAmiętaj że jak zaczną pracować pompy obiegowe to może spaść ciśnienie w instalacji bo resztki powietrza wyjdą. Dlatego obserwuj na początku ciśnienie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa. Robil ktos to automatyczne suszenie betonu ? Tak jak rano byly temp tak sa, nic sie nie zmienilo, sprezarka nie chodzi i w zasadzie raczej nie chodzila bo zezarlo przez caly dzien tylko 2 kwh czyli pewnie pompki obiegowe wciagnely bo te chodza. Jakies pomysly ? Czy ten program tak po prostu ma ze w pierwszy dzien mieli sobie wode ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa. Robil ktos to automatyczne suszenie betonu ? Tak jak rano byly temp tak sa, nic sie nie zmienilo, sprezarka nie chodzi i w zasadzie raczej nie chodzila bo zezarlo przez caly dzien tylko 2 kwh czyli pewnie pompki obiegowe wciagnely bo te chodza. Jakies pomysly ? Czy ten program tak po prostu ma ze w pierwszy dzien mieli sobie wode ?

A czasem nie masz włączonej blokady, że powyżej jakieś temp. zewnętrznej pompa nie pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mianowicie jestem w trakcie modernizacji swojej instalacji cieplnej. Aktualnie posiadam piec na drewno (brak gazu ziemnego na wsi). Dom jest 11 letni. Po wyliczeniach dokonanych przez oddział Panasonica zaproponowano mi dwie pompy ciepła Panasonic serii H o mocy 16 kWh. Wydaje mi się to zbyt dużo jak na informacje, które znalazłem na forum. Czy mógłbym kogoś prosić o pomoc w dobraniu urządzenia? Stanąłem w miejscu i informacja z Panasonica nie za bardzo mnie pocieszyła.

 

1. Temperatura zasilania na piecu: 60 stopni.

2. Grzejniki: panelowe-stalowe, wymiary: 120x60 cm, ilość: 17 sztuk.

3. Drewniane okna 2-szybowe.

4. Izolacja ścian: wełna 10 cm, izolacja dachu: 5 cm wełna miękka rozwijana.

5. Ilość osób: 3-4.

6. W sumie łącząc ogrzewanie podłogowe w salonie,kuchni, dwóch łazienkach wychodzi 160m2 "podłogówki".

7. W domu chcielibyśmy aby temperatura wynosiła 22 stopnie. Do tej pory na licznikach założonych na ścianie "optymalnie" stawało się po osiągnięciu 25 stopni. Z tym, że dużo ciepła uciekało do antresoli i podczas otwierania drzwi. Podałem temperaturę odczuwalną.

8. Dodatkowo pomagać będą kolektory próżniowe Viessmanna.

 

pow. zabudowy 311 m2

pow. całkowita 400 m2

pow. użytkowa 309 m2

pow. netto 335 m2

kubatura 1430 m3.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mianowicie jestem w trakcie modernizacji swojej instalacji cieplnej. Aktualnie posiadam piec na drewno (brak gazu ziemnego na wsi). Dom jest 11 letni. Po wyliczeniach dokonanych przez oddział Panasonica zaproponowano mi dwie pompy ciepła Panasonic serii H o mocy 16 kWh. Wydaje mi się to zbyt dużo jak na informacje, które znalazłem na forum. Czy mógłbym kogoś prosić o pomoc w dobraniu urządzenia? Stanąłem w miejscu i informacja z Panasonica nie za bardzo mnie pocieszyła.

 

1. Temperatura zasilania na piecu: 60 stopni.

2. Grzejniki: panelowe-stalowe, wymiary: 120x60 cm, ilość: 17 sztuk.

3. Drewniane okna 2-szybowe.

4. Izolacja ścian: wełna 10 cm, izolacja dachu: 5 cm wełna miękka rozwijana.

5. Ilość osób: 3-4.

6. W sumie łącząc ogrzewanie podłogowe w salonie,kuchni, dwóch łazienkach wychodzi 160m2 "podłogówki".

7. W domu chcielibyśmy aby temperatura wynosiła 22 stopnie. Do tej pory na licznikach założonych na ścianie "optymalnie" stawało się po osiągnięciu 25 stopni. Z tym, że dużo ciepła uciekało do antresoli i podczas otwierania drzwi. Podałem temperaturę odczuwalną.

8. Dodatkowo pomagać będą kolektory próżniowe Viessmanna.

 

pow. zabudowy 311 m2

pow. całkowita 400 m2

pow. użytkowa 309 m2

pow. netto 335 m2

kubatura 1430 m3.

 

Z góry dziękuję

Przede wszystkim każdy Ci to powie abyś zrobił uczciwe OZC. Wtedy byłoby najprościej dobrać pompę.

Ocieplenie domu masz dość skąpe a i powierzchnia domu dość okazała. Spodziewam się że ta 16-tka może nie być taka za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mianowicie jestem w trakcie modernizacji swojej instalacji cieplnej. Aktualnie posiadam piec na drewno (brak gazu ziemnego na wsi). Dom jest 11 letni. Po wyliczeniach dokonanych przez oddział Panasonica zaproponowano mi dwie pompy ciepła Panasonic serii H o mocy 16 kWh. Wydaje mi się to zbyt dużo jak na informacje, które znalazłem na forum. Czy mógłbym kogoś prosić o pomoc w dobraniu urządzenia? Stanąłem w miejscu i informacja z Panasonica nie za bardzo mnie pocieszyła.

 

1. Temperatura zasilania na piecu: 60 stopni.

2. Grzejniki: panelowe-stalowe, wymiary: 120x60 cm, ilość: 17 sztuk.

3. Drewniane okna 2-szybowe.

4. Izolacja ścian: wełna 10 cm, izolacja dachu: 5 cm wełna miękka rozwijana.

5. Ilość osób: 3-4.

6. W sumie łącząc ogrzewanie podłogowe w salonie,kuchni, dwóch łazienkach wychodzi 160m2 "podłogówki".

7. W domu chcielibyśmy aby temperatura wynosiła 22 stopnie. Do tej pory na licznikach założonych na ścianie "optymalnie" stawało się po osiągnięciu 25 stopni. Z tym, że dużo ciepła uciekało do antresoli i podczas otwierania drzwi. Podałem temperaturę odczuwalną.

8. Dodatkowo pomagać będą kolektory próżniowe Viessmanna.

 

pow. zabudowy 311 m2

pow. całkowita 400 m2

pow. użytkowa 309 m2

pow. netto 335 m2

kubatura 1430 m3.

 

Z góry dziękuję

 

wejdz na stronę http://cieplowlasciwie.pl/start i wstępnie policz sobie zapotrzebowanie, wynik podaj na forum będzie wiadomo coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady. Wykonałem obliczenia na stronie i nie jest za kolorowo. Tak jak mówiliście i tak jak Panasonic twierdził. Nawet jeśli byłyby lekko zakłamane bez profesjonalnego OZC to jedna 16 kWh T-Cap nie starczy. W tym przypadku chyba pozostanę przy starym ogrzewaniu na drewno i czeka mnie instalacja preizolowanej rury z garażu. Jedyne co mnie nurtuje to powierzchnia użytkowa jaką należało podać w programie. W planach budynku powierzchnia użytkowa wynosi 310m2 (na piętrze występują skosy oraz spora antresola) natomiast w programie po wyliczeniu pomnożone zostało to razy dwa. Czy jest to prawidłowe liczenie? Wtedy biorąc 42W/m2*310m2, 16 kWh Panasa starczyłaby idealnie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2mdu Z góry dzięki za pomoc Edytowane przez radd9314
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jedyne co mnie nurtuje to powierzchnia użytkowa jaką należało podać w programie. W planach budynku powierzchnia użytkowa wynosi 310m2 (na piętrze występują skosy oraz spora antresola) natomiast w programie po wyliczeniu pomnożone zostało to razy dwa. Czy jest to prawidłowe liczenie? Wtedy biorąc 42W/m2*310m2, 16 kWh Panasa starczyłaby idealnie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2mdu Z góry dzięki za pomoc

 

Bardzo szkoda ze nie nurtuje Ciebie fakt ze dokladnosc tego kalkulatora w przypadku skomplikowanej bryły budynku, dosc słabego ocieplenia moze byc w granicach do 100%. Jakiekolwiek liczenie dla doboru mocy pompy ciepłą tym klakulatorem jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa. Robil ktos to automatyczne suszenie betonu ? Tak jak rano byly temp tak sa, nic sie nie zmienilo, sprezarka nie chodzi i w zasadzie raczej nie chodzila bo zezarlo przez caly dzien tylko 2 kwh czyli pewnie pompki obiegowe wciagnely bo te chodza. Jakies pomysly ? Czy ten program tak po prostu ma ze w pierwszy dzien mieli sobie wode ?

 

Ja wygrzewałem tym programem i zadziałało. WYgrzewanie jest chyba niezależne od innych ustawień jak. np. max temp na zewnątrz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady. Wykonałem obliczenia na stronie i nie jest za kolorowo. Tak jak mówiliście i tak jak Panasonic twierdził. Nawet jeśli byłyby lekko zakłamane bez profesjonalnego OZC to jedna 16 kWh T-Cap nie starczy. W tym przypadku chyba pozostanę przy starym ogrzewaniu na drewno i czeka mnie instalacja preizolowanej rury z garażu. Jedyne co mnie nurtuje to powierzchnia użytkowa jaką należało podać w programie. W planach budynku powierzchnia użytkowa wynosi 310m2 (na piętrze występują skosy oraz spora antresola) natomiast w programie po wyliczeniu pomnożone zostało to razy dwa. Czy jest to prawidłowe liczenie? Wtedy biorąc 42W/m2*310m2, 16 kWh Panasa starczyłaby idealnie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2mdu Z góry dzięki za pomoc

 

Zamiast 2x T-CAP 16kW lepiej dać Mitsubishi Zubadan 23kW jest taki model i spokojnie wystarcza, w zapasie grzałki 9kW czyli maksymalnie można tym osiągnąć ponad 30kW. Instalacja tańsza i prostsza niż 2x T-CAP 16kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...