Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

NA 2 tygodnie zacznę mieszkać w domu,

 

jak macie ustawione ogrzewanie CWU (mam zbiornik 300 l)

 

Jaka temp, ile razy dziennie? Teraz mam ustawione od 13 do 14 temp. 48 stopni.

 

Grzeje raz dziennie w okienku taniego prądu. Teraz spokojnie wystarcza na wanne dla dziecka + 2 prysznice. Grzanie ustawione do 47*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No i dupa. Robil ktos to automatyczne suszenie betonu ? Tak jak rano byly temp tak sa, nic sie nie zmienilo, sprezarka nie chodzi i w zasadzie raczej nie chodzila bo zezarlo przez caly dzien tylko 2 kwh czyli pewnie pompki obiegowe wciagnely bo te chodza. Jakies pomysly ? Czy ten program tak po prostu ma ze w pierwszy dzien mieli sobie wode ?

 

Udało się coś zadziałać w tym temcie? Mam podobny problem... Uruchomiłem program "suszenie betonu" i mam ustawioną temp wody 27 stopni rzeczywistą temperaturę wody 22 stopnie. Mam wrażenie że sprężarka chodziła tylko na samym początku i od tamtej pory cisza..

21147031_1522658044461532_1138705782_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się coś zadziałać w tym temcie? Mam podobny problem... Uruchomiłem program "suszenie betonu" i mam ustawioną temp wody 27 stopni rzeczywistą temperaturę wody 22 stopnie. Mam wrażenie że sprężarka chodziła tylko na samym początku i od tamtej pory cisza..

[ATTACH=CONFIG]395596[/ATTACH]

A przypadkiem nie trzeba włączyć pompy? Bo z tego co widzę to jest wyłączona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaczona jest. U mnie ruszylo sie bodajze w 3 dniu, ale przeszly burze i byl chwilowy zanik pradu. Zamiast uruchamiac jeszcze raz program zastosowalem inna metode. Codziennie zwiekszam temp na pompie o 5 stopni. Dzisiaj wbilem juz na 45 stopni - zostawiam do jutra dl wieczora zeby dobilo do tej temp i wtedy kazdego dnia bede obnizal o 5 stopni az dojade znowu do 25. Byla gdzies nawet na forum taka rozpiska. Uzytkownik Para bodajze w ten sposob wygrzewal. Na poczatku bylem troche sceptyczny bo strasznie dlugo trwalo zanim zlapal jakas sensowna "wyczuwalna" temp, ale dzisiaj wchodze rano do domu i dostalem goracem w twarz. W domu 26 stopni :) posadzki w granicach 28-28,5. Nawet sciany juz fajnie lapia temperature. U mnie wyglada ze wszystko jest zrobione poprawnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisaliście. Minęło kilka dni i już wszystko się ładnie wygrzewa. Aktualnie temperatura podłogi (mierzona pirometrem) wynosi 24 stopnie :wiggle:

 

Dostałem info że jest możliwość wyjęcia w mojej pompie sterownika i przeniesienie go do części mieszkalnej gdzie będzie mógł służyć jako typowy termostat dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury. Czy któryś z kolegów ma takie rozwiązanie? Czy może lepiej przy inwestować i kupić jakiś termostat bezprzewodowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działają termostaty salusa. CNC mi tłumaczył, że na standardowym sterowniku panasa jest zbyt duża histereza co trochę przeszkadza w grzaniu w 2 taryfach. Nie wiem ile w tym prawdy :)

 

No to CNC_POMPY_CIEPLA zarobił i ot tyle. U mnie przy 21 włącza się gdy spadnie do 20,5 a wyłącza gdy osiągnie 21,5 ale podobno ja mam jakiś trefny egzemplarz :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja jestem właśnie na etapie zakupu sterownika/termostatu pokojowego.

Euroster Q7 - ma to ktoś spięte z Panasem? Chcę wersję bezprzewodową. Fajnie, że regulacja co 0.1*C, a nie co 0.5*C.

 

miałem to zamontowane u 2 klientów, musiałem zdemontowac bo nie opanowali obsługi, mam jedna sztuke jeszcze moge za grosze odsprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...