Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

  • 2 weeks później...

Witajcie,

od 2 tygodni mam uruchomioną PC 5KW, zakupiona u Pana z forum :) (cena najlepsza w kraju) ale do rzeczy, nie do końca rozumiem jej ustawienia, otóż przy samodzielnych ustawieniach temperatury mogę tylko robić +/- 5 stopni więc jak mam 25 grzanie podłogi to nie wiem czy o te 5 się podniesie i mam wtedy wejść na 0 czy będzie non stop się podnosiła o 5 stopni? kolejna sprawa chciałem ustawić harmonogram tygodniowy to mogę tam tylko do 5 stopni to ustawić. W trybie serwisowym raz włączyłem wygrzewanie podłogi i po 2 dniach się wyłączyła (nie wiem czy prądu chwilowo nie było co o co chodzi) ale tam zaprogramowałem na każde dni odpowiednią temperaturę i pupa. Kilka dni temu chciałem zwiększać temperaturę już do 35 i nie mogę jej osiągnąć, dziś nastawiłem 40 wygrzewanie i nie dochodzi do tej temperatury, i zastanawiam się czy robię coś nie tak? Pompa póki co ma tylko w obiegu wodę od podłogówki, nie ma wody w zbiorniku od wody użytkowej. Tu na forum wyczytałem że się wyłącza jak jest na zewnątrz za dużo ale przy suszeniu betonu też?

IMG_6519.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Krótko bo już było ;-)

Te +/- 5 to podnosisz sobie krzywą grzewczą o zadaną ilość stopni. Czyli miała grzać wodę do 25 ty dodajesz 5 czyli grzeje wodę do 30 stopni.

Krzywa grzewcza to taki wykres , który mówi pompie do jakiej temperatury ma grzać wodę do ogrzewania w zależności od temperatury zewnętrznej.

 

Jak nie dostałeś, to sobie ściągnij instrukcje, tam masz wszystko opisane. Kilka razy przeczytać i będzie dobrze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przestudiowałem raz jeszcze co i jak w tej PC i ok rozumiem krzywą, bo ustawiając płaską czy prostą mogę sobie ustawić daną temperaturę, no ale to nie rozwiązuje problemu że nie mogę osiągnąć tych 40 stopni czy na prostej, czy ze wspomaganiem tym bardziej efektywnym, czy w programie serwisanta czyli suszenia betonu, bo zadając mu 40 stopni jest maksymalnie 33. Co ciekawe jak sprawdzałem temperaturę na wyjściu to jak miała 32 to wracając miała 26 stopni.

Tak czy siak nim napiszę do bezpośrednio myślałem że tu mi ktoś pomoże w weekend :), bo nie jest to jakieś skomplikowane urządzenie mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa chodzi już 2gi tydzień, teraz dochodzi do 33 stopni, a suszyć jastrych chcieliśmy troszkę wolniej niż zalecają w protokołach, w sensie kierownik budowy radził nam max do 40 stopni, więc te 40 już powinniśmy mieć przez te 4-5 dni potem obniżać temperaturę. A wylewki zrobione miesiąc temu (6cm) wilgotność podłóg mierzona w poniedziałek w tym tygodniu i miały 14-16%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz czy masz ocieplony juz dom czy dziury wszedzie tak jak ja. Majac wszedzie dziury i dobierajac urzadzenie wg ozc jak chcesz nagrzac dom ? Nie da rady...to nie piec :)
\ No i to dobra odpowiedź na moje pytanie :) - oczywiście nie jest ocieplony, jedynie wstawione okna i drzwi, silka 18, okna na górze otwarte by się wietrzyło, a dach czeka na zasyp i docieplenie bo póki co dziura pokryta membraną steico :) więc dziękuje Mateuszu! teraz dla mnie jest to bardziej jasne - bo myślałem że to piec :) a nie lodówka ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy jednej troszke cieplej nocce dobilo wewnatrz do 26 stopni i PC dociagnela do 38. Pozniej zaczelo spadac i zostalo na 33 stopniach a chodzila non stop. Zbyt duzo dziur :) z koncem msc maja mi robic ocieplenie, w pazdzierniku sufity z kg na pietrze i wtedy bede mogl juz sprawdzic w 100% jak dziala ta PC :) po zimie bede troche madrzejszy choc jeszcze mieszkal nie bede to i nie bede grzal do 23 stopni tylko pewnie 16-18. Dla fachowcow wystarczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

 

U mnie dom był ocieplony i wygrzewałem wylewki w maju. W programie suszenia betonu 3 dni zajęło, żeby dojść do 40 stopni (na zewnątrz było 25 st). Budynek potrzebuje czasu, bardzo duży jest odbiór. Dopiero jak zamknąłem wszystkie okna, włączyłem REKU to zaczęło chulać...też już myślałem że z pompą coś nie tak.

 

Przed rozpoczęciem ogrzewania pomóżcie jak najlepiej dobrać parametry (mieszkam od dwóch tygodni). Taryfa G12.

Wodę ogrzewam od 05-5.45 (temp. 46 st) i od 14 do 15 (temp. 48 stopni).

Jak wkomponować ogrzewanie w T2. Budynek dobrze ocieplony, Płyta fundamentowa i WM, wszedzie podłogówka z rozstawem 10 cm.

Aktualnie mam w domu 22,5 na parterze i 21,5 na poddaszu. Seria H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam t-cap 12, instalacja 70% grzejniki reszta podłogowe. Jak najlepiej sterować temperaturą w domu. Czy dać termostaty na grzejnikach na full i sterować krzywą grzewczą czy inaczej. Z góry dziękuję.

 

Sama krzywa grzewcza nie wystarczy, ustaw sobie termostaty np. n 3 tj. około 23st.C w domu. Wtedy nie będzie Ci przegrzewać domu, do tego krzywa i można jeszcze czasówką ograniczyć pracę w drogiej taryfie ale to tylko wtedy jak masz G12w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki problem z Aquarea 9kw SDC . 3 dni temu uruchomiliśmy już ogrzewanie (pierwszy sezon). Układ 100% podłogówka, dom w pełni ocieplony 20 cm styropianu.

Temperatura wody ustawiona na 35 i tyle udało się jej osiągnąć, problem jest jednak, że pompa chodzi (tj. jednostka zewnętrzna i jej wiatraki) chodzą non stop , całe 3 doby na dość wysokich obrotach.

 

Czy naprawdę tak powinno być ? Już obawiamy się wysokich rachunków jeśli pompa nie będzie miała żadnej przerwy w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz temperaturę w domu?

 

Ja mieszkam od 2 tygodni, w domu cały czas było 21,5 - 22,0 stopnia bez ogrzewania

 

wczoraj załączyłem ogrzewanie pierwszy raz od zamieszkania (wczesniej było tylko wygrzewanie),

 

pompa chodziła od 18 do 2 w w nocy (temp. 34 stopnie) i zrobiło się 24,5 - 25,5 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W ramach przypomnienia zadam pytanie.

Jakie parametry muszą być spełnione aby wyłączyła się sprężarka i chodziła sama pompa obiegowa ?

I w druga stronę, kiedy przy powyższym stanie załączy sprężarka ?

Fox503- rok temu miałem podobnie , sprężarka chodziła non -stop .Jak widzisz z powyższego , już nie;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W ramach przypomnienia zadam pytanie.

Jakie parametry muszą być spełnione aby wyłączyła się sprężarka i chodziła sama pompa obiegowa ?

I w druga stronę, kiedy przy powyższym stanie załączy sprężarka ?

Fox503- rok temu miałem podobnie , sprężarka chodziła non -stop .Jak widzisz z powyższego , już nie;)

pozdrawiam

 

Sprężarka wyłączy się jak temperatura powrotu będzie równa zaprogramowanej. Wtedy tylko pracuje pompa obiega, a ona może się wyłączyć tylko gdy mamy podłączony termostat pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...