Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witajcie,

W ramach przypomnienia zadam pytanie.

Jakie parametry muszą być spełnione aby wyłączyła się sprężarka i chodziła sama pompa obiegowa ?

I w druga stronę, kiedy przy powyższym stanie załączy sprężarka ?

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7365312&viewfull=1#post7365312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

potrzebuję namiary na serwisanta pompy ciepła PW panasonic t-CAP 9 KW

z województwa Łódzkiego lub świętokrzyskiego.

Będę bardzo wdzięczny.

Może ktoś zna ,mój montażysta mieszka za daleko i nie bardzo chce podjechać

Pompa zamontowana w 2014 roku.

Pozdrawiam

 

Podaj adres często jest jakaś moja ekipa w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

potrzebuję namiary na serwisanta pompy ciepła PW panasonic t-CAP 9 KW

z województwa Łódzkiego lub świętokrzyskiego.

Będę bardzo wdzięczny.

Może ktoś zna ,mój montażysta mieszka za daleko i nie bardzo chce podjechać

Pompa zamontowana w 2014 roku.

Pozdrawiam

 

A może napiszesz co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Nie wiem czy już był taki temat ale używając "szukaj" nie natrafiłem na taki sam problem

Posiadam dom parterowy 106m2 z całościowym ogrzewaniem podłogowym . Całość jest podłączona do Pompy Ciepła powietrznej Panasonic Aquarea 9KW + CWU 300l . Dom jest świeżo wybudowyany więc to jest 1 Zima która będę testować . Problem mam z ogrzewaniem podłogowym i startem pompy

Rrozdzielacz do podłogówki jest na 8 obiegów firmy Duro .

Dokupiłem teraz zestaw Salus Online ( Listwa Sterująca KL08RF + Termostaty wewnętrzne + elektrozawory do sterowania przepływem wody ) . Wszystko podłaczone( termostat bezprzewodowy + elektrozawory 2x0.75 kabel do listwy sterującej ) sparowane ze sobą ale jest problem z uruchamianiem pompy .

Otóż w/w listwa nie uruchamia pieca tak jakbym chciał.

W pomieszczeniu mam 22stopnie i chciałbym podgrzać do 23 stopni , ustawiam wszystko na termostacie i sygnał wysyłany do listwy sterującej . Z automatu odrazu podnoszą się siłowniki od sterowania czyli jest obieg otwarty .

Na piecu mam ustawione uruchamianie poprzez temp wody i krzywą od 28-32 stopni , Delta na 5 stopni . Lecz gdy sprawdzam temp na zasilaniu i powrocie widnieje temp 22 stopni tu i tu i nic się nie dzieje , piec nie startuje .

Kontaktując się ze sprzedającym pompe dowiaduje się że jednak nie da się uruchamiać pieca poprzez listwe sterującą podłogówka a wcześniej mi mówił że sie da

I teraz nie wiem czy sprzedający się nie zna czy faktycznie nie ma takiej możliwości bym ustawiał sobie w pokojach temperature jaką chce a piec by się odpalał i dogrzewał .

Ewentualnie może ktoś podpowiedzieć jak najlepiej ustawić pompe aby współgrała z listwą od ogrzewania podłogowego .

Dziękuje za wyrozumiałość i odpowiedzi

Edytowane przez arczello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak sterować podłogówką zasilaną PC?? myślę o jakimś sterowniku bezprzewodowym bo tą krzywą grzewczą jest masakra...A ja kustawić łazienka 25 sypialnia 18 reszta 21?? pomocy jestem laikiem..
Podłogówkę miałeś liczoną czy na oko? Jak na oko to przynajmniej jeden sezon zajmie Ci ustawianie przepływów na rotametrach. Na początek Łazienkę rozkręć na maxa, sypialnie daj na minimum a resztę gdzieś w połowie. A sterowanie krzywą wcale nie jest takie złe. A tak jeszcze dokładając do tematu to takie zróżnicowanie temperatur przy podłogówce będzie raczej cholernie trudne do osiągnięcia. 1 - 2 stopnie jeszcze jest nadzieja ale 7 to może być abstrakcja. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze dokładając do tematu to takie zróżnicowanie temperatur przy podłogówce będzie raczej cholernie trudne do osiągnięcia. 1 - 2 stopnie jeszcze jest nadzieja ale 7 to może być abstrakcja.

 

Takie różnice będą wręcz niemożliwe. Mam w domu pomieszczenia w ogóle bez ogrzewania i jest tam max 3 st. mniej niż w tych ogrzewanych. Żeby uzyskać takie różnice trzeba by te pomieszczenia odizolować lub chłodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do grzejących tylko w II taryfie. Czy korzystacie z krzywej czy macie ustawione na stała jakąś temeperaturę wody jaka idzie w podłogówkę ?

 

Czy grzejąc tylko w II taryfie trzeba mocniej grzać (do wyższej tempratury) wodę ? Pytam bo jednak jak grzejemy tylko kilka godzin to chyba trzeba dostarczyć jak najwięcej energii aby później starczyła na cały dzień i chyba różni się to od grzania nonstop jak przy użyciu automatu (krzywej) który może cały czas regulować temperaturę wody jaka pójdzie w podłogę bo i tak jak grzeje nonstop ...

 

U mnie pompą steruje zewnętrzny termostat Salus.

 

Jaką obecnie temperaturę wody "puszczacie" w podłogę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sterowanie krzywą 22-35. Grzanie tylko 22-6 rano, weekendy wg zapotrzebowania. Faktycznie aby odczuć większy wzrost temperatury na sterowniku z wbudowanym czujnikiem wew muszę ustawić np 23-24st. Wtedy podłogówka zakumuluje więcej ciepła. Czujki są 2. Jedna zew i druga wew. Jeśli temperatura spadnie na zew. poniżej 18st. sterownik wchodzi w tryb zimowy i jeśli znajduje sie w taniej taryfie odpala grzanie.

 

Czekam na zimę i wtedy będę mógł więcej powiedzieć jak to się sprawdzi dla komfortu. Wcześniej grzałem na 22 ale nie mieszkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę miałeś liczoną czy na oko? Jak na oko to przynajmniej jeden sezon zajmie Ci ustawianie przepływów na rotametrach. Na początek Łazienkę rozkręć na maxa, sypialnie daj na minimum a resztę gdzieś w połowie. A sterowanie krzywą wcale nie jest takie złe. A tak jeszcze dokładając do tematu to takie zróżnicowanie temperatur przy podłogówce będzie raczej cholernie trudne do osiągnięcia. 1 - 2 stopnie jeszcze jest nadzieja ale 7 to może być abstrakcja.

 

no może mnie poniosło z tymi różnicami:) ,ale chciał bym mieć na górze tj. sypialnia i pokoje nie użytkowane właśnie tak z 19 stopni na dole w salonie z 22 a w łazience 23-24 .Czyli metoda prób i błedów?? Rozumiem ,że muszę póścić w podłogę tą najwyzszą którą chcę osiągnąć a reszte pomieszczeń przykręcić? I jeszcze jedno jak chcę mieć 24 stopnie to ile na wyjściu z pompy musi być? 27-28?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi doradzić jak ustawić optymalnie pompę ciepła by dobrze grzała. Mam 12 kW T-cap 3F, bufor i dwie pompy obiegowe z dwoma sterownikami (na każde piętro po 1 szt.). W tamtym roku dom był niezamieszkały dlatego pompa działała na fabrycznych ustawieniach tak aby utrzymać te 18 stopni w domu. Teraz chciałbym mieć koło 22 stopni. Cały dom ogrzewanie podłogowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...