Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A podpowie ktoś jak to wygląda z przepływem wody w sterowaniu podłogowym przy PC . Mam 1 rozdzielacz na 8 wyjść , i maxymalny przepływ na wyjściu instalacji mogę ustawić 1,5l/Min mimo że regulacja jest do 5l/min nawet . Czy to normalne ? Hydraulik mi mówi że więcej nie może być gdyż ogranicza przepływ pompa ciepła ? Prawda to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Może komuś pomoże, bo sam się wahałem.

 

Panasonic Aquarea 9 kW, 1-fazowa + zasobnik CWU 200 L.

 

Dom: 45 m2 parter podłogówka + 45 m2 poddasze grzejniki (+45 m2 piwnica nie ogrzewana).

 

Dom bez wiatrołapu, jedne drzwi z dworu do korytarza.

 

Wszystko na prąd + klimatyzacja (osobny split) używana w lecie.

 

Kominek jest, nie używany, odpalony może 3 razy.

 

Rodzina 2 + 2, małe dzieci, żona z dziećmi w domu, w domu ciepło, 23 *C.

 

 

Rozliczenie za dały rok październik 2016 - październik 2017 (w tym mroźna zima).

 

Zużycie całkowite prądu: 7'119 kWh

Koszt za cały rok: 3'987 PLN

 

W tym w okresie nie grzewczym: 353 kWh/mc = 198 PLN/miesiąc

 

Koszt ogrzewania ZA CAŁY ROK = około 1'600 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie grzeje CWU, teraz spadło do 12 kw.

 

Witam ,

wg mnie normalne-jak przełączysz z CO na CWU , to przez chwilę jest bardzo duża dT i chwilowe odczyty mocy takie będą.

Na moim ciepłomierzu jest identycznie , przy czym kiedy startuje cykl tylko CWU -to wskazania mocy są mniejsze na samym początku cyklu (np 12kW)

pzdr

 

PS

Jeśli ciągle będziesz miał za wysoką moc , to moim zdaniem coś nie halo z odczytem -z mojego 9kW T-capa 3f max utrzymywałem ok 12kW

Edytowane przez bobrow
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie było. Po przejściu z CO na CWU moc tak nagle wzrosła. Ale i tak jestem zaskoczony ,bo zostawiłem stary zbiornik CWU Viessmann Rudocell 200l pow.wymiany 1.1 l. Pompa potrzebuje pół godziny do zagrzania zbiornika z 17 do 45 stopni ( odczyt z czujnika pompy). Faktycznie temperatura wody jest 50 stopni. W zbiorniku jest fabryczny termometr.Czujnik pompy jest mniej więcej w 2/3 wysokości zbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem OZC, wyszło coś koło 5 kW.

Ale bałem się o grzejniki na poddaszu - czy nie trzeba będzie mocniej grzać.

A poza tym 9 kW było od ręki, cena praktycznie taka sama jak np. 7kW.

Przy grzejnikach brak możliwości akumulacji ciepła . Pompa 9 kW > + 2 C, będzie miała duży nadmiar mocy w stosunku do zapotrzebowania,

patrz 3-temat w mojej stopce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do grzejących tylko w II taryfie. Czy korzystacie z krzywej czy macie ustawione na stała jakąś temeperaturę wody jaka idzie w podłogówkę ?

 

Czy grzejąc tylko w II taryfie trzeba mocniej grzać (do wyższej tempratury) wodę ? Pytam bo jednak jak grzejemy tylko kilka godzin to chyba trzeba dostarczyć jak najwięcej energii aby później starczyła na cały dzień i chyba różni się to od grzania nonstop jak przy użyciu automatu (krzywej) który może cały czas regulować temperaturę wody jaka pójdzie w podłogę bo i tak jak grzeje nonstop ...

 

U mnie pompą steruje zewnętrzny termostat Salus.

 

Jaką obecnie temperaturę wody "puszczacie" w podłogę ?

 

 

ja grzeję w II. Tylko w II. Jak na razie wszystko się sprawdza, bo nie ma mrozów.

Krzywa chyba 25-31. HEAT+Tank.

od 13-15 pompa przy tych temperaturach spokojnie zagrzeje wodę i jeszcze na 1 h włączy grzanie podłogi jak potrzeba, bo mama grzanie nisko ustawione na 12 stopni.

Właśnie jak macie ustawioną temperaturę przy której włączy się grzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

W jaki sposób odprowadzacie skropliny z pompy(zwłaszcza z pomp zamontowanych na ścianie). Mam otynkowany budynek i widzę że skropliny powodują zawilgocenie elewacji. Myślałem o zamontowaniu tacy ociekowej i odprowadzeniu wody z niej za pomocą rury pcv. Znalazłem dwa modele:

 

https://wentshop.pl/pl/p/TACA-OCIEKOWA-DO-POMP-CIEPLA/1009

Wymiar pod T-CAPA, odprowadzenie pcv 50 tylko cena trochę duża choć to z nierdzewki.

 

https://www.alleklima.pl/index.php?route=product/product&product_id=1571&manufacturer_id=57

Cena mi pasi tylko czy średnica 20 mm wystarczy do odprowadzenia wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odkąd uruchomiłem możliwość chłodzenia"cool" w ustawieniach PC pojawiła się opcja Auto.

Czy ktoś może przybliżyć zasady działania PC w tym trybie?

 

Z tego co pamiętam w trybie auto PC może pracować bez sterownika w zależności od temp zewn cool lub heat.

A przy sterowniku pokojowym PC czeka na właściwe styki sterujące dla chłodzenia i grzania.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

zwracam się do instalatorów i użytkowników Aquarery mod F -czy wiecie co się będzie działo kiedy spadnie temp poniżej dozwolonej dla pracy sprężarki (np dla T-capa to jest -28 st) , przy włączonej funkcji Heater ?

Wydaje mi się ,że powinna się włączyć grzałka ...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzystwo ,

u mnie właśnie jest sytuacja awaryjna - orkan Grzesio strasznie u nas narozrabiał w okolicy...

W nocy nie było już prądu - od dwóch godzin mam tylko dwie fazy, więc PC jest oczywiście off .Podłączyłem tylko grzałkę od CWU i grzeję zas na maxa.

Podobno jutro ma wrócić pełne zasilanie...

Dobrze , że nie ma mrozu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...