Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

bobrow nie mów że masz tak kiepską izolację domu. U mnie przy -10 po 24 godzinach bez grzania temnp spada gdzieś o 0,5 max 1 stopień

 

Nie jest tak źle- przez cały dzionek temp spadła o 1K .

Ogrzewanie w okresach przejściowych włączam wg potrzeb i dzisiaj pewnie ok 11-12 bym je włączył...

W chałupie nie jest jeszcze zimno- ale nie ma już komforu cieplnego np zimna podłogówka w łazience.

Jutro energetyka ma usunąć awarię.

Bardziej narazie mi przeszkadza nieczynna kuchnia indukcyjna niż CO.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu 2013 po przejściu Orkanu Ksawery nie miałem prądu przez 4 doby :( I wiecie co najbardziej mi doskwierało? Prąd padł w nocy i rano nie mogłem już podnieść rolet antywłamaniowych, po dwóch dniach kompletnej ciemnicy przy świecach poddałem się i wyprowadziłem do teściów ;) Dlatego teraz jak wieje to nie zasłaniam wszystkich rolet :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

ja mam w domu... za ciepło:) Dałem już krzywą 15/-15 25/29 i dalej za ciepło. Pora chyba ograniczyć godziny grzania pompy bo w domu ponad 23 stopnie. Póki nie miałem dokończonego ocieplenia nad częścią chałupy, to było w miarę (mostki) teraz za gorąco. każdy kto przychodzi to od razu twierdzi, że czuć że jest palone węglem (bo gorąco w środku) a nie gazem (zimno). Pompa spokojnie wyrabia. Dziś poniżej zera, temp spadła do -1, nie grzeję dziś cały dzień, noc też odpuszczę i zobaczymy rano ile spadła temperatura. na razie jest 23,1. W sumie tyle było tez rano, w dzień doszło do 23,4 i teraz spada delikatnie. Pompa spokojnie ogrzeje dobrze ocieplony dom. Czekam na większe mrozy, by wykorzystać jej potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

W jaki sposób odprowadzacie skropliny z pompy(zwłaszcza z pomp zamontowanych na ścianie). Mam otynkowany budynek i widzę że skropliny powodują zawilgocenie elewacji. Myślałem o zamontowaniu tacy ociekowej i odprowadzeniu wody z niej za pomocą rury pcv. Znalazłem dwa modele:

 

https://wentshop.pl/pl/p/TACA-OCIEKOWA-DO-POMP-CIEPLA/1009

Wymiar pod T-CAPA, odprowadzenie pcv 50 tylko cena trochę duża choć to z nierdzewki.

 

https://www.alleklima.pl/index.php?route=product/product&product_id=1571&manufacturer_id=57

Cena mi pasi tylko czy średnica 20 mm wystarczy do odprowadzenia wody

 

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odprowadzenia skroplin:

Taka taca to najlepsze rozwiązanie ale czy aż 50 to bym spekulował i śmiało twierdzę że to za dużo.

Taca ociekowa do tego rura Fi32 i albo studzienka chłonna w ziemi odsunięta od fundamentów albo rura wolno położona na ziemi.

 

Ja mam zrobione tak: ( pompa na fundamencie betonowym około 40cm nad poziomem kostki odwodnienia.

Dałem kawałek rynienki i rurą fi 32 pionowo w doł na około 60-80cm pod ziemią ( dodatkowo rury zaizolowałem otuliną 35/50,dałem kolanko 90* od pompy ( ogólnie od fundamentów ) odsunąłem się ze 2m i to wpuściłem w 1m rury drenarskiej owinięty włókniną ( pozostałości po budowie wykorzystane). Tak to u mnie funkcjonuje. Widać kawałeczek rurki a reszta pod ziemią. Nie ma kałuż, błota i lodu.

 

U Ciebie też tak można to zrobić i nie dopuść do tego aby elewacja była ciągle wilgotna. Bo zrobi się zielona.

Taca ociekowa pinowa rura min 32 i będzie pan zadowolony.

A co do tej plastikowej też może być te 20mm no cóż. teoretycznie też może być tej wody wbrew pozorum nie leje się na raz nie wiadomo ile ale w zimie może przyłapać i będzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem Aquarea All-In-One 1faz, 7kW.

Przez ostatni tydzień wszystko było OK. Nauka obsługi i szukanie odpowiednich ustawień krzywej kompensacyjnej.

Natomiast ostatnie dwie zimniejsze noce przyniosły mi błedy H70 – "usterka układu zabezpieczającego grzałkę wspomagającą przed przegrzaniem w j.wewnętrznej" w połączeniu z wybijającym bezpiecznikiem różnicowoprądowym.

Z rozmowy z instalatorem i instrukcji wynika, że w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić i zmienić podłączenie pompy w skrzynce elektrycznej, ponieważ mówiąc kolokwialnie brakuje mocy na grzałkę.

Ale nie to mnie tak naprawde nurtuj.e

 

Czego natomiast nie rozumiem, to dlaczego w ogóle miałaby mi się włączać grzałka, gdzie w ustawieniach mam jej włączenie dopiero przy -10st? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie sterownik "uznał" (np. przy odszranianiu) że należy włączyć wygląda na uszkodzenie grzałki skoro "różnicówka".

 

Wszelki Duch !

Długo Cię tu nie było...

A jeśli chodzi o załączenie grzałki , to w moim modelu F T-capa trzeba naprawdę "ciężkich" warunków do tego ,żeby grzałka przy defroście się załączyła.

Tak z ciekawości -nie T-capy tak mają ,czy wszystkie nowe wersje ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem Aquarea All-In-One 1faz, 7kW.

Przez ostatni tydzień wszystko było OK. Nauka obsługi i szukanie odpowiednich ustawień krzywej kompensacyjnej.

Natomiast ostatnie dwie zimniejsze noce przyniosły mi błedy H70 – "usterka układu zabezpieczającego grzałkę wspomagającą przed przegrzaniem w j.wewnętrznej" w połączeniu z wybijającym bezpiecznikiem różnicowoprądowym.

Z rozmowy z instalatorem i instrukcji wynika, że w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić i zmienić podłączenie pompy w skrzynce elektrycznej, ponieważ mówiąc kolokwialnie brakuje mocy na grzałkę.

Ale nie to mnie tak naprawde nurtuj.e

 

Czego natomiast nie rozumiem, to dlaczego w ogóle miałaby mi się włączać grzałka, gdzie w ustawieniach mam jej włączenie dopiero przy -10st? :o

 

Pewnie "instalator" wpiął Ci wszystko na jedna fazę, a różnicówka jest szybsza od bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj filmik z moim rozwiązaniem. Działa piąty rok bezawaryjnie. Koszt montażu około 250zł.

 

Map,

nie mogę się oprzeć i muszę Ci napisać , że najfajniejsze w Twoim filmiku są wstawki Twojego dzieciaczka- mega się uśmiałem i trochę przypomniałem sobie jak to było fajnie z takimi szkrabami ( niestety , mam już tylko „stare” dzieci...)

A Panas , jak to Panas- działa jak należy !

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie "instalator" wpiął Ci wszystko na jedna fazę, a różnicówka jest szybsza od bezpiecznika.

 

Tak też zrozumiałem z rozmowy z moim autoryzowanym instalatorem (sic!)

 

Jednak problemem jest dlaczego w ogóle miałaby się grzałka załączać (ewentualne włączenie ustawione jest od -10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał zakładaną tą pompę. Pytanie za 100 ptk. brać 1 fazową czy dopłacić i brać 3 fazową? Drugie pytanie 7 cm wylewki cementowej czy 7 cm anhydrytu?

 

poszukaj odpowiedzi Tu jak nie znajdziesz to wtedy pytaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?340244-Jakich-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w-unik%C4%85%C4%87-przed-monta%C5%BCem-pompy-ciep%C5%82a-jak-przygotowa%C4%87-budynek&p=7515256&viewfull=1#post7515256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...