Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jeśli chodzi o dezynfekcję termiczną to miałem ją włączoną na ON, jednak na razie nie korzystam z CWU i nie miałem jej ustawionej w harmonogramie, a temperatura w zbiorniku wody nie przekracza 19st.

 

To zagadka, wychodzi że coś w instalacji jest nie tak,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map,

nie mogę się oprzeć i muszę Ci napisać , że najfajniejsze w Twoim filmiku są wstawki Twojego dzieciaczka- mega się uśmiałem i trochę przypomniałem sobie jak to było fajnie z takimi szkrabami ( niestety , mam już tylko „stare” dzieci...)

A Panas , jak to Panas- działa jak należy !

Pzdr

 

Delikwent z filmu latem już 5 lat skończył, ale mam już następnego 1,5 roku więc cały czas pod górkę ;) I to w sumie na stare lata bo mam też nastoletnią córkę :) W sumie to właśnie fakt, że urodziło mi się dziecko spowodował, że kazałem tą pompę powiesić tak wysoko i teraz wiem, że intuicja mnie nie zawiodła. Patrząc na ich głupie pomysły na 100% miałbym jakiegoś kija w wentylator wepchniętego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie sterownik "uznał" (np. przy odszranianiu) że należy włączyć wygląda na uszkodzenie grzałki skoro "różnicówka".

Też mnie nurtuje podobny problem. Na ok olo 250h pracy sprężarki mam 14h pracy grzałki w jednorazowej serii H. Czyżby zalaczala się na czas defrostow? Może jest to spowodowane grzaniem do niskiej temperatury i nie ma wystarczającego zapasu, żeby przeprowadzic rozmrazanie? Atualnie tylko włączyłem ją na kilka dni w taniej taryfie, bo narazie nie mieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam zamontowany jakiś kabel grzejny w jednostce zew lub tej rynience? Uszczelniales jakoś dodatkowo spod jednostki czy tylko standardowe korki z zestawu?

 

Uszczelniony cały spód. Otwór wylotowy został poszerzony tak żeby żadne liście go nie zapchały. 2m kabla grzejnego 60W ogrzewają tacę i rurę odprowadzającą. Wszystko sterowane termostatem - włącza się przy +2stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniony cały spód. Otwór wylotowy został poszerzony tak żeby żadne liście go nie zapchały. 2m kabla grzejnego 60W ogrzewają tacę i rurę odprowadzającą. Wszystko sterowane termostatem - włącza się przy +2stC.

W tace wsadzales kabel od wewnatrz czy przymocowales od spodu? Właśnie o takim samym rozwiązaniu myślę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik jeszcze raz i juz znam odpowiedz. Przewod jest w środku i wychodzi otworem spustowy do wnętrza rury?

 

Kabel jest rozłożony na spodzie tacy, przechodzi przez otwór wylotowy do rury odpływowej, a sama jego końcówka (zakończona termostatem) zwisa swobodnie już w rynnie - to ważne żeby termostat nie był zbytni narażony na kontakt z kondensatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie nurtuje podobny problem. Na ok olo 250h pracy sprężarki mam 14h pracy grzałki w jednorazowej serii H. Czyżby zalaczala się na czas defrostow? Może jest to spowodowane grzaniem do niskiej temperatury i nie ma wystarczającego zapasu, żeby przeprowadzic rozmrazanie? Atualnie tylko włączyłem ją na kilka dni w taniej taryfie, bo narazie nie mieszkam.

 

No właśnie, podobnie tłumaczył to mój instalator. W związku z tym, że na mam ustawioną temperaturę wody w podłogówce na 24stC czyli raczej stosunkowo niską, potrzebna miałaby być grzałka do rozmrażania. Ale czas pracy grzałki mam 0h, co może być spowodowane, że w momencie kiedy system chce ją załączyć automatycznie wyrzuca różnicówke i błąd H70.

Czytałem gdzieś, że temperatura powrotu musi odpowiednio wysoka (23/24?) aby można było przeprowadzić defrost, w innym przypadku będzie włączana grzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bardziej do instalatorów. Potrzebuje podłączyć pompę do systemu sterowania domem. Czy orientuje się ktoś o jakimś sposobie zewnętrznego sterowania/odczytania wartości z jakimi pracuje pompa ciepła?

 

Wiem że istnieje coś takiego jak PA-AW-MBS-1 który udostępnia to wszystko po RS485/Modbus tyle że kosztuje miliony monet i nie potrzeba mi aż tylu możliwości. Skoro ten moduł działa znaczy że istnieje możliwość podpięcia się pod jednostkę wewnętrzną tylko czy ktoś wie jaki tam jest interfejs/protokół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schizo85 Ja wziąłem coulda za 1zł i w przyszłości będę próbował zaatakować od strony interfejsu ethernet. Jeszcze nie wiem w którą stronę to pójdzie bo nie wnikałem w szczegóły techniczne. W najgorszym przypadku parsowanie strony www mnie czeka. Automatyka będzie na raspberry więc możliwości (otwartość) są.

 

Czy wasze jednostki zewnętrzne (t-cap) również nie mają osłony od strony budynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...