Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Wracając do mojego problemu - ma ktoś jakiś pomysł.

27.09.2016 -01.10.2017 4481 kWh.

Teraz 2 dni ok -1 st na zewnątrz i 66 kWh

Zobacz ; http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236862-Pompy-ciep%C5%82a-a-zestaw-fotowoltaiczny/page3 - Pompy ciepła a zestaw fotowoltaiczny

Jakie masz zapotrzebowanie na ciepło? Dane z OZC

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błedych danych zużycia i COP w panasonicu serii H to ja też tak mam. Pobór sporo zaniżony porównując z podlicznikiem, a co za tym idzie COP też przekłamany.

 

Uruchomiłem PC w piątek wieczorem i odkrecałem pokolei pętle. Temp w domu rośnie - z 4 stopni mam już dzisiaj 15. Dom oczywiście nie zamieszkały, ocieplenie zrobione, brakuje tylko sufitów u góry, a zatem ocieplenia "stropu". Dzisiaj dorzuciłem jeszcze kilka pętli pietra i jestem ciekawy ile prądu PC pożre w takiej konfiguracji. Póki co wychodzi mi ok 50-55 kwh na dobę. Liczę na to, że jak dojde do jakiejś zakładanej temp czyli powiedzmy 15 stopni w całym domu to zeżre mniej, nawet przy braku sufitów.

 

Dziwi mnie tylko ilość startów sprężarki - 20 razy w przeciągu 22h. Czy to normalne ? Tak się zastanawiam - jak jest defrost to jest wyłaczenie i włączenie sprężarki ? Bo jeśli tak to problem rozwiązany. Defrosty co 1-1,5h i trwaja gdzies 15 min.

 

Z racji, że nie mieszkam i bez sensu grzać dom do nie wiadomo jakiej temp ustawiłem dzisiaj harmonogram tygodniowy. Zobaczymy czy zrobiłem to dobrze :p

U mnie podlicznik pokazuje 318 licznik w pompie 295 a internetowy 293. Co się dzieje ze sprężarką przy defrostach możesz sprawdzić na panelu. U mnie pokazuje 0 czyli stoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy temp okolice 0 mam około 5 defrostów na dobę.

Utrzymuje temp. zasilania około 40- 42 st, bo mam 100% grzejniki. http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=100191&od=2017-12-2&do=2017-12-2

Przy defroście istotna jest temperatura powrotu,korzystnie gdy jest > 27 C. Patrz temat II w mojej stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy defroście istotna jest temperatura powrotu,korzystnie gdy jest > 27 C. Patrz temat II w mojej stopce.

 

Może i jest korzystne, ale nie wiem czy wykonalne w takich temeperaturach zewnętrznych jakie mamy teraz. Musiałoby iść w podłogę 32 stopnie non stop zakładając standardową deltę 5 stopni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach nad jednostką zewnętrzną nie zaszkodzi.

Istotne jest, aby był odpowiedni dostęp do powietrza w dużych ilościach, rzędu ok. 6000 m3/h . Ilość zależy od mocy pompy

Przy rekuperacji są to wielkości ; 300 do 500 m3/h - dla max.biegów

 

dzięki za odpowiedź :) dostęp powietrza nieograniczony - wiata spowoduje jedynie zadaszenie. Nie będzie osłonięta z żadnej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podlicznik pokazuje 318 licznik w pompie 295 a internetowy 293. Co się dzieje ze sprężarką przy defrostach możesz sprawdzić na panelu. U mnie pokazuje 0 czyli stoi.

 

To by się zgadzało skąd tyle startów. Zapewne było u mnie ok 20 defrostów. Działania PC się dopiero uczę, a w zasadzie raczkuję i pewnie do czasu aż nie zamieszkam to jej dobrze nie ustawie, ale chce też aby wilgoć technologiczna wychodziła juz, póki nie mam ocieplenia dachu. Później to już średnio będzie miała gdzie uciec przy wykończeniówce bo reku planuje założyć przed samym wprowadzeniem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem przy defrocie i sprężarka wyłącza sie na około 1 min. i startuje ponownie, stąd u Mnie też zawyżone starty sprężarki w listopadzie.

 

Poniżej jakiej temp. powrotu grzałka załącza się przy defroście. Czy jest taki konkretny parametr dla danej pompy? Gdzie to sprawdzić?

 

Zużycie prądu pompa - wydaje mi się jak pisał plusfofo, że w pompie zaniżóne ale niewiele, o max 10%

 

Reksgido - masz podobny dom do mojego. U MNie od 3 dni zużycie 18-20 KW (w tym CWU dwa razy dziennie). Być może to przez ten strych? Jak widzę w katalogu to przy temp.zewn. 2st i zasilaniu 35 stopni moja pompa ma pobór 1,96 KW a Twój Tcap 2,51KW czyli co by nie było 25% więcej

Edytowane przez Marcin34_Śl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem przy defrocie i sprężarka wyłącza się na około 1 min. i startuje ponownie, stąd u Mnie też zawyżone starty sprężarki w listopadzie. Poniżej jakiej temp. powrotu grzałka załącza się przy defroście.

Już w poście #5911 napisałem ; Przy defroście istotna jest temperatura powrotu, korzystnie gdy jest > 27 C. Patrz temat II w mojej stopce.

Czyli jak temperatura powrotu będzie poniżej 27 C, to w nowych pompach Panasonic załączy się odmrażanie parą a w starszych załączenie grzałki.

Poczytaj literaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w poście #5911 napisałem ; Przy defroście istotna jest temperatura powrotu, korzystnie gdy jest > 27 C. Patrz temat II w mojej stopce.

Czyli jak temperatura powrotu będzie poniżej 27 C

lub temperatura na zewnątrz < -10 °C (bez względu na temperaturę powrotu)

, to w nowych pompach Panasonic załączy się odmrażanie parą a w starszych załączenie grzałki.

Edytowane przez redblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas defrostu zostaje pasek lodu na całej szerokości wymiennika. Zawsze w tym samym miejscu (ok. 1/10) wysokości. Tak jakby ta jedna rurka wymiennika nie ogrzewała sie w czasie defrostu. Czy ktoś ma podobnie? Co to może oznaczać?

 

za duża ilość czynnika w układzie.

jak daleko masz od jedn. zew. do jedn wew. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymś to grozi? Pogarsza jakoś parametry? Czy wplywa tylko na te defrosty?

 

skoro nie pracuje Ci 1/10 parownika to masz gorsze parametry mocy o 1/10

 

Dzwoń do niego, ale nie dziś spokojnie to nie tragedia.

Ale zrób zdjęcia i wstaw na forum inni będą mieli na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Reksgido - masz podobny dom do mojego. U MNie od 3 dni zużycie 18-20 KW (w tym CWU dwa razy dziennie). Być może to przez ten strych? Jak widzę w katalogu to przy temp.zewn. 2st i zasilaniu 35 stopni moja pompa ma pobór 1,96 KW a Twój Tcap 2,51KW czyli co by nie było 25% więcej

 

Dzieki Marcin za zainteresowanie. Tylko że tamten sezon tak nie było. Pompa chodziła z 2-3 godzi i się wyłączyła. Teraz pyka 24h/dobę. Nie wiem czy to wina zbyt płaskiej krzywej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...