Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Wielkie dzięki! Jutro wrzucę fotki.

 

Wrzucam fotkę z defrostu T-Cap 3f H 16KW. Po zakończonym defroście zostaje zawsze pas lodu (pierwsze zdjęcie).

 

Zauważyłem też, że w czasie pracy wymiennik na dole i na górze w ogóle nie zachodzi szronem. Tak jakby rurki w wymienniku w tych miejscach nie działały (drugie zdjęcie).

 

Według CNC_POMPY_CIEPLA powodem jest zbyt duża ilość czynnika w układzie.

IMG_5646.JPG

IMG_5629.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mnie olśnić odnośnie podgrzewania CWU. Pompa dziś rano podgrzała wodę do zadanych 48 stopni. W dzień miała ok 39, w tej chwili, po zużyciu wody do kąpieli, temperatura spadła do 21, a pompa nadal nie wystartowała, by ją podgrzewać. Czy ona sprawdza automatycznie temperaturę CWU, czy jest to do ustawienia w menu? Już po prostu nie wiem, czy coś nie tak z pompą, czy pogrzebałem coś w menu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mnie olśnić odnośnie podgrzewania CWU. Pompa dziś rano podgrzała wodę do zadanych 48 stopni. W dzień miała ok 39, w tej chwili, po zużyciu wody do kąpieli, temperatura spadła do 21, a pompa nadal nie wystartowała, by ją podgrzewać. Czy ona sprawdza automatycznie temperaturę CWU, czy jest to do ustawienia w menu? Już po prostu nie wiem, czy coś nie tak z pompą, czy pogrzebałem coś w menu.

 

Ustawiłes w harmonogramie tygodniowym godziny w jakich ma grzać wodę (symbol kranu, ew. słoneczka+kranu) i do jakiej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłes w harmonogramie tygodniowym godziny w jakich ma grzać wodę (symbol kranu, ew. słoneczka+kranu) i do jakiej temperatury?

Nie mam włączonego harmonogramu. Woda ustawiona na 48. Na głównym ekranie mam słoneczko i kran

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=402342&d=1512420015

Edytowane przez JakAnd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

KG 37/-15 22/15 obniżona do -1 / temp. w domu 21.0 C. Temp. wody 28/23 Sprężarka pracuje 24/d start/stop co 2.5h defrost. COP średni za listopad 4,9. COP za grudzień 3,4. Prawdopodobnie spadek COP ze wzgl. na częstsze defrosty. Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam

 

Przy takich parametrach krzywej wyłączenie pompy przy zasilaniu 28 stopni nastąpi przy +7 na zewnątrz. Rozumiem że też masz Panasa. Skąd wziąłeś COP? U mnie po rozszerzeniu KG na -15;32 +15;26 pompa pochodzi z 2 godziny i się wyłączy. Jak powrót spadnie, ponowny start. Nie wiem co było powodem pracy ciągłej: zbyt płaska krzywa czy zawieszenie się sterownika. U Ciebie pierwsza opcja na pewno to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to mój pierwszy sezon z pompą ciepła ( do tej pory EkoGroszek), próbuję jak rozszyfrować, moje wyniki za listopad mnie przeraziły i szukam teraz optymalnych rozwiązań ( październik COP 2,6 zużycie prądu 417kWh, listopad COP 2,1, zużycie prądu 1050 Kwh, łączna ilość startów 1517, czas pracy 700h)

 

jedyny plus to, że w domu jest naprawdę ciepło, i moje podstawowe pytanie, czy przy mieszanym układzie ogrzewania ,

parter - 80% podłogówka, 20% grzejniki,

poddasze - 20% podłogówka, 80% grzejniki

stosować krzywą grzewczą czy raczej prostą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zauważyłem, że przy temp około - 2/+5 pompa chodzi na minimum i stopniowo, wolno zmniejsza deltę.

Najmniejsza zaobserwowana delta to 2, więc daleko jej do wyłączenia się. Dziś dodatkowo ze względu na wysoką temp 6 -11* pompa nie włączyła nawet sprężarki, co by oznaczało, że krzywa jest w miarę trafiona.

Przy okresie przejściowym pyka na minimum, przy wyższych nie włącza się. Przy niższych zapewne wkręci się na 35-40 Hz. Zobaczymy. W domu 23 stopnie

P1040413.jpg

Pompę 9 kW/TCap mają koledzy;

- Pratchawiec... - OZC... 6,0 kW ,

- map78.......... - OZC... 8,6 kW,

- asaselllo........ - OZC... 11,0 kW

- bobrow - ??

- Szklara ..........- OZC......4,23 kW

- Z ich wypowiedzi wynika że ; PC-PW 9 kW/3f i PC 9 kW /1f/ 3f /TCap - nie da niższej mocy uzyskanej niż 3,4 kW, przy mocy pobranej wynoszącej 1,9 kW, * a modulacja zaobserwowana to od 19 Hz do 85 Hz ( bobrow )

- Kolego Szklara,Twój budynek potrzebuje mocy 3,4 kW przy ok. - 14 C przy temperaturze zasilania 35 C. Powyżej temperatury otoczenia > -14 C, sprężarka w PC pracuje na minimum mocy i im wyższa temperatura zewnętrzna, tym tej mocy budynek potrzeba coraz mniej a pompa mniej niż 3,4 kW nie jest w stanie dać.

-Budynek o mocy 7 kW, przy temperaturze zewnętrznej ok.- 2 C potrzebuje 3,4 kW mocy, a Twój przy 0 C potrzebuje 2,1 kW a przy

- 2 C potrzebuje 2,2 kW.

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher - u Mnie COPy za listopad i grudzień podobne, grudzien naturalnie gorszy ze względu na temp. i defrosty

 

Jakand - moze masz ustawienie czasowe wygrzewania wody zbyt małe...??? Ja grzeje wodę dwa razy dziennie od 05.00 i od 16.00, choć jak większość grzeję wg harmonogramu. Masz cyrkulację CWU? Z moich obserwacji jeśli nie zyżywamy dużo wody na kąpiel, to mi temp. zbiornika spada 1 St. na godzinę około

 

reksgilo - w pompach serii H jest mozłiwość zobaczenia poboru KW, COP oraz ilości startów i godzin pracy sprężarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to mój pierwszy sezon z pompą ciepła ( do tej pory EkoGroszek), próbuję jak rozszyfrować, moje wyniki za listopad mnie przeraziły i szukam teraz optymalnych rozwiązań ( październik COP 2,6 zużycie prądu 417kWh, listopad COP 2,1, zużycie prądu 1050 Kwh, łączna ilość startów 1517, czas pracy 700h)

 

jedyny plus to, że w domu jest naprawdę ciepło, i moje podstawowe pytanie, czy przy mieszanym układzie ogrzewania ,

parter - 80% podłogówka, 20% grzejniki,

poddasze - 20% podłogówka, 80% grzejniki

stosować krzywą grzewczą czy raczej prostą ?

To jest coś nie tak z ustawieniami. Ja też mam instalacje mieszaną i stosuje krzywą grzewczą -12/45,15/30. Parę tygodni mi to zajęło zanim znalazłem optymalną krzywą dla mojego domu. Dziwi mnie ,że masz tak dużą ilość startów. Na pewno za dużo. A z tym Cop-em też słabo. U mnie średni COP za listopad 3.9, choć w górach podobno zimniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...