Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Dzieki!!! odnosnie drugiej czesci pytania? Jaki bieg macie u siebie?

 

 

Mam jeszcze pytanie odnosnie ustawien w taniej taryfie.

Podpowiedzcie czy dobrze wszystko zrozumialem i czy jest ok.

Pompa ustawiona w trybie heat. Priorytet ogrzewanie dane na NO (czyli rozumiem ze mamy priorytet CWU?)

W timerze ustawione tak:

1. OFF 6.00

2. ON 13.00 Heat+Tank

3. OFF 15.00

4. ON 22.00 Heat

 

 

Pompa dziala tylko w godzinach taniej taryfy i potem sie wylacza czy tak powinno byc?

Gdzies wyczytalem, ze w timerze wszystko powinno byc na ON, ale jak to wtedy ustawic?

ON 6.00 Tank

ON 15.00 Tank?

Tylko wtedy jesli spadnie mi temp. CWU to bedzie w drogiej taryfie dogrzewalo zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeglądam to forum od roku ale właścicielem zestawu KIT-WC09H3E8 czyli nowej generacji H 9KW 3 fazy jestem od tygodnia. Czy zadowolonym to sie okaże po kilku miesiącach.

Pompa w tydzień pochłonęła 220KW na pompie/270KW na pod liczniku.

Dom nowo wybudowany 200 m kwadratowych, podłogówka 100% + 70 metrów piwnicy z trzema grzejnikami

Ocieplony 15 cm styropian frezowany-grafitowany,poddasze 30 cm wełna skalna i mineralna, okna,drzwi wysokiej klasy, na podłogach 5 cm styropian + 5 cm płyta thermano , w domu jest rekuperator.

Prosił bym o pomoc w ustawieniu pompy,doradzenie co i jak. Wszystko po to by żona nie przeprowadziła mnie do piwnicy ;) za rachunki

krzywą mam ustawioną 34 na-5 , 27 na +15

częstotliwoąć 53

ilość wł/wył 53

załkowity czas działania 161h

Myślicie że wszystko jest ok.

pozdrawiam

 

U MNie krzywa -15/37, 12/27, zużycie około 15 KW dziennie (w zależności od temp. waha się od 10-22 kw).

Jaką masz wylewkę? Pompa chodzi u Ciebie 23 h na dobę?

Robiłeś wcześniej wygrzewanie wylewki?

Jaka temp. w piwnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewkę mam betonową 6-7 cm. w harmonogramie pompy jeszcze nie grzebałem, chce dac jej wygrzac dom. wiec jest wlaczona 24 h

przez miesiąc grzałem kominkiem po 5-6 godzin dziennie wiec troche mogła się wygrzać, choć to nie to samo co wygrzewanie całodobowe.

w piwnicy mam temperaturę ok 17 stopni co mi narazie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!!! odnosnie drugiej czesci pytania? Jaki bieg macie u siebie?

 

 

Mam jeszcze pytanie odnosnie ustawien w taniej taryfie.

Podpowiedzcie czy dobrze wszystko zrozumialem i czy jest ok.

Pompa ustawiona w trybie heat. Priorytet ogrzewanie dane na NO (czyli rozumiem ze mamy priorytet CWU?)

W timerze ustawione tak:

1. OFF 6.00

2. ON 13.00 Heat+Tank

3. OFF 15.00

4. ON 22.00 Heat

 

 

Pompa dziala tylko w godzinach taniej taryfy i potem sie wylacza czy tak powinno byc?

Gdzies wyczytalem, ze w timerze wszystko powinno byc na ON, ale jak to wtedy ustawic?

ON 6.00 Tank

ON 15.00 Tank?

Tylko wtedy jesli spadnie mi temp. CWU to bedzie w drogiej taryfie dogrzewalo zbiornik?

 

13 - ON - Heat+Tank

14 - ON - Heat

15 - OFF - Heat

 

22 - ON - Heat+Tank

23 - ON - Heat

06 - OFF - Heat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeje całość. tylko że do temperatury ok 22,5 stopni. pompa grzeje do ok 31 stopni. grzejniki sa chłodne ale to mi wystarcza by w piwnicy bylo 17 stopni.

mam bufor 500 l ponieważ mam kominek z płaszczem wpięty w jeden układ, a zawór na podłogówkę puszcza temp. ok 29 stopni. grzeje dopiero tydzien pompa i pewnie szystko sie dopiero wygrzewa.

chodzi mi o ta krzywą czy mam dobrze ustawioną bo sam juz nie wiem...

 

Mam podobnie do Ciebie. To znaczy kominek z PW i bufor, tyle że ok. 900 l. Nie grzeję krzywą grzewczą ale prostą z uwagi na fakt, że budynek nie zamieszkały i nie ocieplony w całości. PC nagrzewa bufor do jakiejś tam temperatury i potem ją podnosi. Z bufora czerpie podłogówka. Nie wiem jak masz to tam podłączone, żeby pomóc. Też grzeję 24/7 z uwagi na wygrzewanie wylewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pyatnie czym tak naprawdę różni się model nowej generacji H 3 fazy 9 kw T-CAP od HIGH PERFORMANCE o takich samych parametrach ???

 

T-CAP pracuje do -28st.C a zwyła SDC nie, do tego T-CAP bez problemu utrzymuje nawet 55st.C na wyjściu nawet w silne mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie do Ciebie. To znaczy kominek z PW i bufor, tyle że ok. 900 l. Nie grzeję krzywą grzewczą ale prostą z uwagi na fakt, że budynek nie zamieszkały i nie ocieplony w całości. PC nagrzewa bufor do jakiejś tam temperatury i potem ją podnosi. Z bufora czerpie podłogówka. Nie wiem jak masz to tam podłączone, żeby pomóc. Też grzeję 24/7 z uwagi na wygrzewanie wylewek.

 

No pewnie u mnie jest podobnie. Podłogówka czerpie z bufora. Taka temperature jaką ustawie na zaworze.teraz chyba 29. A bufor nagrzewa albo PC albo kominek. Tylko sie zastanawiam jaka temperaturę ustawić na zaworze podłogówki,czy np 27 mimo ze pompa produkuje sobie ok 31 czy ustawić na zaworze większa na przykład taką jaką pompa wyprodukuje. Co bedzie ekonomiczniejsze. Może większa i grzać tylko nica na tańszej taryfie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że SDC jest gorsza tak?

I aby ogrzać mój dom weźmie więcej prądu niż T-CAP.? A różnica w cenię jest duża?

 

najważniejszą przewagę T-CAPa jest stałość mocy w niskich temperaturach, dlatego do -15 St. T-Cap ma stałą moc np. 9 KW. To dobra, silna pompa, zależy jaki masz domek i jakie zapotrzebowanie. Odnosnie zuzycia pradu - to przykład z katalogu.

Pompa H 7KW przy temp. zasilania 35 st. i temp. 2 st. na zewnątrz - pobór mocy 1,96 KW, SDC 9 KW 2,14 KW a T-CAP 9 KW 2,61 KW,

Temp. na zewnątrz -15: SDC 7 KW 1,98 KW, SDC 9 KW 2,66KW, T-CAP 9KW 3,71 KW.

Różnica spore, T-CAP bierze więcej prądu.

Edytowane przez Marcin34_Śl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejszą przewagę T-CAPa jest stałość mocy w niskich temperaturach, dlatego do -15 St. T-Cap ma stałą moc np. 9 KW. To dobra, silna pompa, zależy jaki masz domek i jakie zapotrzebowanie. Odnosnie zuzycia pradu - to przykład z katalogu.

Pompa H 7KW przy temp. zasilania 35 st. i temp. 2 st. na zewnątrz - pobór mocy 1,96 KW, SDC 9 KW 2,14 KW a T-CAP 9 KW 2,61 KW,

Temp. na zewnątrz -15: SDC 7 KW 1,98 KW, SDC 9 KW 2,66KW, T-CAP 9KW 3,71 KW.

Różnica spore, T-CAP bierze więcej prądu.

 

Piszesz od SDC 1- czy 3-fazowej? Bo wygląda, że o 1-fazowej. Wtedy trzeba pamiętać jeszcze, że przy 2st. on ma już 6.55 i 6.7kW mocy(odpowiednio dla modelu 7kW i 9kW). Więc to mniej od T-CAPa, to tak nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz od SDC 1- czy 3-fazowej? Bo wygląda, że o 1-fazowej. Wtedy trzeba pamiętać jeszcze, że przy 2st. on ma już 6.55 i 6.7kW mocy(odpowiednio dla modelu 7kW i 9kW). Więc to mniej od T-CAPa, to tak nie do końca.

 

czyli nie jest powiedziane że T-CAP 9 KW 3 fazy jest lepszy od SDC 9 KW 3 faz ???

a jaka jest róznica w cenie , na rynku tych pomp ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGB - pisałem o jednej fazie.

 

Wojnoś - nie wiem jaka jest różnica w cenie. Widzę, że już masz pompę to skad te pytanie? Masz duży dom + piwnica, średnio ocieplony, nie wiem czy masz reku - więc może T-CAP były lepszy i pewniejszy, nie wiem. T-CAP ma stałą moc od -15 ST. tj 9 KW. Pytanie ile Twój dom ma zapotrzebowanie przy -15 ST.

 

Ja mam dom, który przy -15ST. potzrebuje około 4 KW a moja pompa SDC 7KW H - ma 4,6 KW. Przy 2 St.C mój dom potrzebuje około 2,5 KW a pompa ma moc 6,55 KW. Przeczytaj trochę stron na tym wątku, bo było to już 100 razy wałkowane. Jeśli chcesz grząć w taniej taryfie i masz odpowiednie możliwości (gruba wylewka) to można brać większą, silniejszą pompę tj. T-CAPa i grzac w taniej taryfie. Ja mam anhydryt i jestem zwolennikiem, że trzeba wybrać pompą, która najlepiej będzie się sprawdzać w większości okresu grzewczego Andrzej pisął tutaj kilka razy, że T-CAP ma minimalną moc 3,4 KW..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy Panasonic PC-PW ; PC 9 kW/3f i PC 9 kW / 1f/ 3f /TCap - nie dadzą niższej mocy uzyskanej niż 3,4 kW, przy mocy pobranej wynoszącej 1,9 kW.

Te dane zamieszczali koledzy ; bobrow, map78, Pratchawiec – bo mają ciepłomierze zainstalowane w swoich instalacjach.

Do tej pory nikt nie podał wartości minimalnej mocy uzyskanej dla pomp ;

5 KW; 7 KW ; 9 KW - 1-fazowych

Ilość energii mierzy się w kWh , a kupując pompę płacimy za jej moc w kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby PC wystartowała bez grzałki to temperatury czynnika muszą być ;

> 25 C na zasilaniu ;

> 20 C na powrocie ,

Dla dobrego odszraniania i defrostu pompy, czyli dla temperatur zewnętrznych ;

- od +3 C do - 3 C , korzystną temperaturą dla pompy ,

- to temperatura powrotu w pompie Panasonic > 27 C.

Im wyższa temperatura powrotu, tym korzystniej dla procesu defrostu, czyli mniej startów i mniej włączeń grzałki .

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie jest powiedziane że T-CAP 9 KW 3 fazy jest lepszy od SDC 9 KW 3 faz ???

a jaka jest róznica w cenie , na rynku tych pomp ??

A co wg ciebie oznacza lepszy?

AGB - pisałem o jednej fazie.

No więc taki SDC 9kW faktycznie pobiera mniej mocy od T-CAP 9kW, ale jednocześnie znacznie mniej oddaje. Więc wyłącznie na podstawie pobieranej energii ich nie należy porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...