Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Akurat to ustawienie nie ma nic do rzeczy. Ono jedynie daje sygnał pompie do sprawdzenia czy aby nie trzeba podgrzać CWU lub CO. Co do ciśnienia to ja bym podbił u mnie na postoju jest 2 a w trakcie pracy 1,8

Mam układ otwarty ponieważ mam kominek z pompa spięty buforem. Stąd takie ciśnienie. Podbić będę musiał wstawiając jakiś wymiennik. Tylko czy to pomoże. Pompa potrafi grzać tydzień i sie nie wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to ustawienie nie ma nic do rzeczy. Ono jedynie daje sygnał pompie do sprawdzenia czy aby nie trzeba podgrzać CWU lub CO. Co do ciśnienia to ja bym podbił u mnie na postoju jest 2 a w trakcie pracy 1,8

 

Dzięki za oświecenie w tej sprawie. Czyli może zostać ustawione na 10h, czyli maks?

 

Co do ciśnienia, to zależy na ile ma zawory bezpieczeństwa.

 

Okienka czasowe? Jeszcze nie zdarzyło mi się coś takiego. Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam układ otwarty ponieważ mam kominek z pompa spięty buforem. Stąd takie ciśnienie. Podbić będę musiał wstawiając jakiś wymiennik. Tylko czy to pomoże. Pompa potrafi grzać tydzień i sie nie wyłączyć.

 

Kolego, też mam taki układ kominek + PC i bufor ale w układzie zamkniętym. Ciśnienie mam ok. 1,2 bara, zawory bezpieczeństwa na 2 bary. W razie czego służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w ustawieniach pompki t-cap 9kW. Sytuacja wygląda tak, że nie udało się wykonać ocieplenia budynku przed zimą. Dom z poddaszem użytkowym: 140m^2 użytkowej, około 180m^2 podłogówki. Poddasze ocieplone jedną warstwą 15cm wełny i zaraz będzie szła druga warstwa. Taryfa G12r (22-7 oraz 13-16). Jak dobrać parametry pracy aby temperatura w domu oscylowała w zakresie 14*C-18*C (do aktualnych prac spokojnie wystarczy nawet 12*C) a zarazem aby temperatura na powrocie była wystarczająca dla optymalnej pracy pompy. Z kalkulatora ciepło właściwe wynika, że potrzebuję 7.9kW przy -16*C aby utrzymać +14*C wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystują je mający II taryfę G12, G12W czy G12R. Po prostu załączają pompę w godzinach gdy obowiązuje II taryfa. U mnie n.p. jest to 13-15 i 22-06.

 

W tym kontekście chyba jednak nie o wyłączanie PC w "drogich godzinach" chodziło. Przecież pytający o ciśnienie i fazy by wiedział o tak prozaicznej rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy koledzy. Znowu mam problem. Tym razem z harmonogramem,

Nastawiłem pompę by w taniej taryfie grzała 35 stopni natomiast w droższej 31 stopni. W tanią taryfę pompa wchodzi bez problemu i grzeje wodę do 35-36 stopni natomiast gdy ma wejść w drogą taryfę i grzać wodę do 31 nie załącza grzania. Delta T 2 stopnie. Grzeje prostą.

Woda spadnie do 26(zasilanie i powrót) a pompa i tak nie zaczyna grzać. Gdzie jest problem. Czy jest jeszcze gdzieś jakaś histereza? Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam mądrzejsze glowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy koledzy. Znowu mam problem. Tym razem z harmonogramem,

Nastawiłem pompę by w taniej taryfie grzała 35 stopni natomiast w droższej 31 stopni. W tanią taryfę pompa wchodzi bez problemu i grzeje wodę do 35-36 stopni natomiast gdy ma wejść w drogą taryfę i grzać wodę do 31 nie załącza grzania. Delta T 2 stopnie. Grzeje prostą.

Woda spadnie do 26(zasilanie i powrót) a pompa i tak nie zaczyna grzać. Gdzie jest problem. Czy jest jeszcze gdzieś jakaś histereza? Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam mądrzejsze glowy :)

 

podnieś obie temp o 5st.C i zobaczysz czy zacznie grzać, jak tak to znaczy że masz dobrze ustawione tylko temp wody za niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie grzeję mimo G12W na okrągło, bez różnicy. W święta (ale tylko dla chorobliwej fanaberii i może eksperymentu), lubię sobie podkręcić i zmienić parametry. Obserwuję i uczę się cały czas.

Ale:

1. dom nie zamieszkały,

2. testuję.

Grzeję prostą. W mojej obecnej sytuacji nic innego nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temperatura w układzie jest np. 25stC a ustawione 26st.C to nie ruszy dlatego masz podnieść.

Tak tylko ze ja mam ustawiona temperaturę ponad 31.

Jak grzeje z harmonogramem to sie nie zalacza na grzanie gdy temperatura spadnie, natomiast jak grzeje bez harmonogramu to normalnie pompa sie załączy.

Dodam ze grzeje prostą.

Nie wiem czemu z harmonogramem sie nie załącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...