Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Co z tą nadwyżką mocy zrobić????

Właśnie tego nie wiem. Czy konieczny jest bufor, żeby ta PC szybko się nie zużyła i działała bardziej ekonomicznie? Odpuścić sobie tą pompę i szukać innej słabszej, która utrzymuje moc nominalną przy niskich temperaturach i będzie znacznie droższa w zakupie? Decyzja nie jest łatwa niestety.

 

Proponuje koledze udać się do asolta; tel ; 506-060-832 ; http://www.solterm.com.pl

 

Jakie temperatury zasilania na grzejniki były przy kotle węglowym?

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktorzy uzywaja t-capa 9 kw. Ile mieliscie wlaczen sprezarki w grudniu ? Przez caly msc grzalem w sumie tylko dol, u gory brak sufitow, temp oscylowala na dole w granicach 15-17 stopni ( zdazylo sie ze sterownik wylaczyl p.o. bo mam go ustawionego na 17 stopni) gora 9-10 stopni. PC dziala tylko w 2T i wlaczen mialem okolo 320. Wydaje mi sie ze to duzo za duzo, ale zmiany chce zrobic dopiero jak zamkne sufity czyli gdzies moze za tydzien.

 

Pobor pradu to narazie zaden wyznacznik skoro ocieplenia brak, ale moze sie komus przyda (ok 950 kwh)

 

Panowie ponawiam pytanie :)

 

Dzisiaj usunalem grzanie w okienku 13-15 aby uniknac niepotrzebnych startow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie :)

 

Dzisiaj usunalem grzanie w okienku 13-15 aby uniknac niepotrzebnych startow.

 

Hej, możesz sobie pomiędzy 13 a 15 ustawić grzanie CWU będziesz miał jeden start, a w tych godzinach łatwiej pompie podbić do 45st.C ponieważ jest na zewnątrz cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut gdzie tak jest ? Ta co ja montuję mają około 5 mni i to cały , sprezarka pracuje ze 3 minuty. Tak na oko.

 

standardowy defrost to kilka min, ale jak temperatura w GZ spadnie i woda jest zbyt zimna wtedy pompa przełącza się na odszranianie gorącą parą, które jest mniej skuteczne, dłuższe ale działa zawsze nawet jak woda w GZ jest zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Andrzej5101;7587176

 

Jakie temperatury zasilania na grzejniki były przy kotle węglowym?

 

W największe mrozy około 60 stopni ale nie jest to miarodajne ponieważ na wiosnę będę przeprowadzał termomodernizację (dach, okna, elewacja), Planuję też założyć dwa klimakonwektory i wymienić grzejniki na większe. Wcześniejsze dane budynku podawałem już po tych zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę będę przeprowadzał termomodernizację (dach, okna, elewacja), Planuję też założyć dwa klimakonwektory i wymienić grzejniki na większe. .

Tym bardziej polecam asolta, aby;

- dobrał wielkość grzejników,

- obliczył OZC w zależności od grubości styropianu,

- zasugerował wielkość bufora

W mieszkaniu mojej mamy ( stare budownictwo, 3,5 m wysokość lokalu, ocieplenie ścian 10 cm ) , zastosowałem kocioł kondensacyjny oraz grzejniki 3-płytowe znacznie przewymiarowane.

Przy temp do ok -2 C, temp.zasilania grzejników na kotle to 32 C.

Pracuje już 4 rok i najwyższa temperatura zasilania to 36 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno defrost? po czym to widzisz? seria F czy H? Tcap czy SDC?

 

Seria F, t-cap. Jednostka zewnętrzna głośno pracuje , leci woda, na wyświetlaczu mruga napis heat. Nie trwa to tak długo za każdym razem, czasami trwa tylko 10 min. Nie zawsze jestem na miejscu żeby dokładniej to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...