Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Seria F, t-cap. Jednostka zewnętrzna głośno pracuje , leci woda, na wyświetlaczu mruga napis heat. Nie trwa to tak długo za każdym razem, czasami trwa tylko 10 min. Nie zawsze jestem na miejscu żeby dokładniej to sprawdzic.

 

To coś dziwne z tym długim czasem odszraniania, może wydaje Ci się chyba że jest mało czynnika i wtedy słabo się odszrania, a zaladza się równo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś dziwne z tym długim czasem odszraniania, może wydaje Ci się chyba że jest mało czynnika i wtedy słabo się odszrania, a zaladza się równo?

 

Ciężki temat. Kupiłem PC za granicą, bo ekonomiczniej. Znajomy znajomego(hydraulik) z doświadczeniem montazu klimatyzacji i kotłów węglowych;-) stwierdził że da radę i podłączy mi wszystko. Trzy miesiące temu, po długiej lekturze tegoż to właśnie forum,zmieniałem rurki z 20 na 32. Nie wiem czy poza tym coś jeszcze jest źle, jak również czy jest wystarczająco czynnika. Zastanawiam się jeszcze czy normalnym jest zużycie 15kw prądu dziennie, na ogrzanie 140m2(docelowo 245m2) do temperatury 17-20 °C. Dom w miarę dobrze docieplony. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Te 15 kWh, jak na obecne warunki to całkiem niewiele.

Opisane objawy są normalne dla procesu odszraniania.

 

Dla serii F opisywane były przypadki długotrwałego, nawet ok.1/2 godziny i więcej trwającego procesu oszraniania.

Być może niezbędnym jest podniesienie temp. wody zasilającej i skrócenie czasu pracy w celu utrzymania założonej temp. wewnętrznej.

 

Czy jednostka zewnętrzna odszrania się w miarę równomiernie i całkowicie?

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie będę zamawiał Panasonica WH - UX09FE8 - jednostka zewnętrzna , WH - UXC09F3E8 - Jednostka wewnętrzna , Zbiornik buforowy bez wężownicy 300l Lemet 16.300B-0 ( https://www.alplus.pl/pl/p/Bufor-LEM...ylka-Gratis/99 ) oraz do c.w.u PIONOWY BOJLER DWUPŁASZCZOWY ERMET 300L ( https://www.bojlery.pl/bojler-pionow...rmet-300l.html ) , pow. wymiany 2,23m2 , 100% podłogówki , 120 m2 po podłodze , myślę że to najlepszy wybór pod względem technicznym i cenowym . ??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do wyboru według oferty pompy Panasa do nowo budowanego domku, według wyliczenia potrzebuję 5,9KW z CWU.

Dostałem ofertę na cztery zestawy. Co możecie mi doradzić? Czy ewentualnie kombinować jeszcze z czymś inny np 3fazy lub T-CUP.

1.KIT-WC07H3E5-1

- jednostka zewnętrzna WH-UD07HE5 (230V, moc grzewcza 7,0 kW)

- hydrobox WH-SDC07H3E5 ( grzałka wspomagająca 3 kW)

CENA 22 170zł

2.

- jednostka zewnętrzna WH-UD09HE5 (230V, moc grzewcza 9,0 kW)

- hydrobox WH-SDC09H3E5 ( grzałka wspomagająca 3 kW)

CENA 23 700zł

 

3.KIT-ADC07H3E5

- jednostka zewnętrzna WH-UD07HE5-1 (230V, moc grzewcza 7,0 kW)

- hydrobox WH-ADC0307H3E5 (230V, grzałka wspomagająca 3 kW)

cena z montażem:* 22500,- brutto

 

4.KIT-ADC09H3E5 - jednostka zewnętrzna WH-UD09HE5-1 (230V, moc grzewcza 9,0 kW)

- hydrobox WH-ADC0309H3E5 (230V, grzałka wspomagająca 3 kW)

cena z montażem:* 22930,- brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Będę zamawiał Panasonica WH - UX09FE8 / WH - UXC09F3E8 ;

- Zbiornik buforowy bez wężownicy 300l Lemet 16.300B-0 ( https://www.alplus.pl/pl/p/Bufor-LEM...ylka-Gratis/99 ) oraz

- do c.w.u PIONOWY BOJLER DWU - PŁASZCZOWY ERMET 300 L ( https://www.bojlery.pl/bojler-pionow...rmet-300l.html ) , pow. wymiany 2,23m2 ,

- 100 % podłogówki , 120 m2 po podłodze , myślę że to najlepszy wybór pod względem technicznym i cenowym . ??????

Nic nie wiadomo o OZC budynku ?

100 % podłogówka - to po co bufor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.KIT-ADC09H3E5 - jednostka zewnętrzna WH-UD09HE5-1 (230V, moc grzewcza 9,0 kW)

- hydrobox WH-ADC0309H3E5 (230V, grzałka wspomagająca 3 kW)

cena z montażem:* 22930,- brutto

 

Ja bym brał KIT 4 - WH-ADC0309H3E5 Panasonic All In One - instalator nie ma co zepsuć, jest konstrukcją na czasie , niczym lodówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chyba za tą opcją bym był. Boje sie tylko troche wydolnosci sprzetu przy niskich temperaturach. Nie planuje żadnego wiecej urządzenia grzewczego. Jestem z okolic Jeleniej Gory i potrafi byc u nas zimniej niz w innych czesciach kraju. Czy jak bedzie mroz 25 stopni to jest szansa że pompa ogrzeje mi dom ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chyba za tą opcją bym był. Boje sie tylko troche wydolnosci sprzetu przy niskich temperaturach. Nie planuje żadnego wiecej urządzenia grzewczego. Jestem z okolic Jeleniej Gory i potrafi byc u nas zimniej niz w innych czesciach kraju. Czy jak bedzie mroz 25 stopni to jest szansa że pompa ogrzeje mi dom ?

 

Zbuduj dobry dom to każde urządzenie grzewcze będzie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chyba za tą opcją bym był. Boje sie tylko troche wydolnosci sprzetu przy niskich temperaturach. Nie planuje żadnego wiecej urządzenia grzewczego. Jestem z okolic Jeleniej Gory i potrafi byc u nas zimniej niz w innych czesciach kraju. Czy jak bedzie mroz 25 stopni to jest szansa że pompa ogrzeje mi dom ? W nowo budowanym domku, według wyliczenia potrzebuję 5,9 kW z CWU.

Pytanie zasadnicze, czy obliczenia OZC są wiarygodne.

Obliczenia fachowe, powinny uwzględniać warunki temperaturowe z okolic Jeleniej Góry.

Podałeś, że moc cieplna budynku to 5,9 kW z CWU , a więc moc zawyżona , bo do oceny mocy pompy podaje się moc cieplna budynku bez CWU.

Ile osób uwzględniono w obliczeniach CWU ? oraz

Dla jakiej temperatury wewnątrz budynku liczone było OZC?

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chyba za tą opcją bym był. Boje sie tylko troche wydolnosci sprzetu przy niskich temperaturach. Nie planuje żadnego wiecej urządzenia grzewczego. Jestem z okolic Jeleniej Gory i potrafi byc u nas zimniej niz w innych czesciach kraju. Czy jak bedzie mroz 25 stopni to jest szansa że pompa ogrzeje mi dom ?

 

Witam

 

Knoblauch

 

Bez istotnego działu grzałki się nie obejdzie.W Twojej lokalizacji celowałbym w 9 kW T-Cap.

Kotlina Jeleniogórska jest specyficzna jeśli chodzi o mróz.

Poczytaj posty uż, Bobrow

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie będę zamawiał Panasonica WH - UX09FE8 - jednostka zewnętrzna , WH - UXC09F3E8 - Jednostka wewnętrzna , Zbiornik buforowy bez wężownicy 300l Lemet 16.300B-0 ( https://www.alplus.pl/pl/p/Bufor-LEM...ylka-Gratis/99 ) oraz do c.w.u PIONOWY BOJLER DWUPŁASZCZOWY ERMET 300L ( https://www.bojlery.pl/bojler-pionow...rmet-300l.html ) , pow. wymiany 2,23m2 , 100% podłogówki , 120 m2 po podłodze , myślę że to najlepszy wybór pod względem technicznym i cenowym . ??????

 

Hej, moja ocena może być podejrzana bo też sprzedaję ale pomp tych którą masz w wycenie już nie ma, są niedostępne w Panasonic już od sierpnia 2017. Po drugie po co taki duży bufor... Przy PC się nie przyda. Po trzecie do PC nie stosuje się zbiorników płaszczowych ponieważ wymiana nie zachodzi przez cały płaszcz. Woda opływa płaszcz tylko częściowo i nie ma przez to odpowiedniej powierzchni wymiany. Stosuje się tylko zbiorniki z wężownicą.

 

u mnie:

Lp. Nazwa Ilość Cena z VAT8%

1 Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW praca do -28°C GENERACJA H 1 20500 zł

2 Zbiornik wody użytkowej 200L do pomp ciepła 1 1850 zł

3 Grupa bezpieczeństwa CWU 1 200 zł

4 Naczynie przeponowe CWU 1 200 zł

5 Termostat bezprzewodowy Salus 1 200 zł

6 Elementy połączeniowe hydrauliczne oraz elektryczne 1 2400 zł

7 Stojak lub wieszak pod pompę ciepła 1 250 zł

8 Montaż, dojazd, uruchomienie oraz szkolenie użytkownika 1 2000 zł

RAZEM: 27600 zł

 

jak chcesz 2 strefy grzewcze ze sprzęgłem 100L pompami obiegowymi dodatkowym sterownikiem bezprzewodowym to +2000zł

 

 

Mam jeszcze opcje na generację F(czyli T-CAP z poprzedniej generacji) cena jest o 2000zł niższa od powyższej

wtedy opcja podstawowa to 25600zł brutto.

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moja ocena może być podejrzana bo też sprzedaję ale pomp tych którą masz w wycenie już nie ma, są niedostępne w Panasonic już od sierpnia 2017. Po drugie po co taki duży bufor... Przy PC się nie przyda. Po trzecie do PC nie stosuje się zbiorników płaszczowych ponieważ wymiana nie zachodzi przez cały płaszcz. Woda opływa płaszcz tylko częściowo i nie ma przez to odpowiedniej powierzchni wymiany. Stosuje się tylko zbiorniki z wężownicą.

 

u mnie:

Lp. Nazwa Ilość Cena z VAT8%

1 Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW praca do -28°C GENERACJA H 1 20500 zł

2 Zbiornik wody użytkowej 200L do pomp ciepła 1 1850 zł

3 Grupa bezpieczeństwa CWU 1 200 zł

4 Naczynie przeponowe CWU 1 200 zł

5 Termostat bezprzewodowy Salus 1 200 zł

6 Elementy połączeniowe hydrauliczne oraz elektryczne 1 2400 zł

7 Stojak lub wieszak pod pompę ciepła 1 250 zł

8 Montaż, dojazd, uruchomienie oraz szkolenie użytkownika 1 2000 zł

RAZEM: 27600 zł

 

jak chcesz 2 strefy grzewcze ze sprzęgłem 100L pompami obiegowymi dodatkowym sterownikiem bezprzewodowym to +2000zł

 

 

Mam jeszcze opcje na generację F(czyli T-CAP z poprzedniej generacji) cena jest o 2000zł niższa od powyższej

wtedy opcja podstawowa to 25600zł brutto.

 

Witam. A na ile byś wycenił taki sam zestaw ale na pompie SDC Seria H 9 KW 3 fazy?

Kuzyn sie buduje i mnie podpatrzył i sie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie sterownikiem, jak ktoś lub to jest tam licznik wyprodukowanej enrgii i wskaźnik COP, i jeszcze kilka nowych ustawień.
Bardzo uprościłeś odpowiedź. Co do licznika faktem jest iż nie jest zbyt precyzyjny. Za grudzień podlicznik pokazał 469 kWh a licznik w pompie 441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...