Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Dzięki za linka.

Pomysł z zastosowwniem ciepła ze zbiornika CWU przy podniszeniu temperatury podłogówki chodził mi po głowie, a tu widzę, że jest stosowany. Dla mnie będzie to rozwiązanie backupowe, bo po serii testów z instalatorem na telefonie wyszło na to, że jest problem z grzałką. Czeka mnie więc serwis i chuchanie na posadzki :) by woda w podłodze nie zmieniła stanu na stały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie grzałką zamieniło się na pracę głównie w oparciu o nią. Spadła liczba defrostów. Aż w końcu wywaliła zabezpieczenie grzałki u siebie, różnicówkę i stanęła. Próby restartu kończyły się tak samo: pół godz pracy standardowej max wy20/we17 próba dogrzania grzałką, brak defrostu i finito. Bezpiecznik, różnicówka i h70. Instalator póki co nie ma pomysłu. Kazał wyłączyć pompę.

Zobacz tu; http://forum.muratordom.pl/showthread.php?258058-Panasonic-Aquarea-Seria-H-parametry-wszytstkich-modeli-z-nowej-serii-%C5%82%C4%85cznie-z-T-CAP/page5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka.

Pomysł z zastosowwniem ciepła ze zbiornika CWU przy podniszeniu temperatury podłogówki chodził mi po głowie, a tu widzę, że jest stosowany. Dla mnie będzie to rozwiązanie backupowe, bo po serii testów z instalatorem na telefonie wyszło na to, że jest problem z grzałką. Czeka mnie więc serwis i chuchanie na posadzki :) by woda w podłodze nie zmieniła stanu na stały :)

Zrobisz jak uważasz bo to twoja pompa. Jak dla mnie nie masz żadnego problemu z grzałką. Na twoim miejscu bym zrobił tak:

1. W menu instalatora/ustawienie działania ustawił bym temp zew. dla włączenia grzałki na -10

2. odkręcił wszystkie rotametry na ful

3. odkręcił minimum trzy pętle tak aby zapewnić minimalny przepływ około 13 -15l/min najlepiej jak najbliżej rozdzielacza i w pomieszczeniach w których najszybciej masz możliwość ustabilizowania temp. wylewki oraz aby zapewnić minimalny zład wody nie koniecznie najkrótsze. Z mojej obserwacji będzie to raczej na górze.

3. poczekał na ustabilizowanie się temp. powrotu na poziomie 22 stopni

4. odkręcał po jednej pętli za każdym razem czekając na ustabilizowanie się temp. powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusfoto,

Twój pomysł jak najbardziej do zastosowania. Tyle że tak czy siak grzałkę muszą sprawdzić bo każda próba jej włączenia kończy sie wywaleniem zabezpieczeń.

Problem podstawowy jest taki, że póki co nie osiągnąłem na powrocie nawet 20 stopni a pompa chce ruszyć z defrostem i nie ma jak, bo sięga po grzałkę i wywala bezpieczniki.

 

Rotametry mam otwarte. Pętle otwarte daja możliwość przepływu ok 20 l/m. Nie wyskakuje błąd przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce bo ma zezwolenie na użycie grzałki. Jak zablokujesz to pójdzie bez grzałki i zrobi defrost gazami. A grzałka się przegrzewa bo ma za mało czynnika w obiegu. Masz przy tych pętlach przy dobrych wiatrach niecałe 30l. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie popelniam błędu. Otworzylem 4 petle w sumie 300 metrów podlogówki. Dało mi to przepływ 15 l/m. Ale nie wiem, czy nie za mało wody w obrocie. Mimo przesunięcia granicy włączania grzałki na -10 raz wywaliło mi zabezpieczenie i roznicowkę. Wyskoczył błąd h70. Może powinienem otworzyć 2 pętle więcej a prędkość przepływu zmniejszyć na pompie? Generalnie pompa pracowała 3 godz aż ostatecznie pojawił się błąd h70 i wszystko stanęło. Zanim tak się stało pompa mozolnie w tempie 1,5 stopnia na godzinę podnosiła temperaturę. Jutro cd. walki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz temp. zasilania oraz powrotu oraz czy już czyściłeś filtr po uruchomieniu pompy? Grzałka z tego co pamiętam może się uruchomić bez względu na ustawienia jeśli temp, zasilania po określonym czasie nie osiągnie bodajże 10 stopni. 300 m rurki to około 35l spróbuj dołożyć jeszcze jedną pętlę a prędkość ustaw na standart 25,5 l/min. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda że przerwałeś grzanie. Do jutra zwłaszcza w tych temp, na tyle się wychłodzi że będziesz zaczynał od nowa. Było odczekać z pół godziny skasować błąd i ponownie uruchomić. W tym układzie nic nie dokładaj.

P.S. Jako skasowanie błędu miałem na myśli jego reset. Jak zamknęło Ci się już to okienko z błędem to możesz to zrobić z poziomu menu podręcznego.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale obawiam sie, że błąd h 70 zatrzymałby proces grzania w nocy i tak musiałbym zaczynać wszystko od początku. Przepływ ustawiony na 25,5 przez instalatora przy wszystkich otwartych pętlach. Potem były zamykane wszystkie i obecne 15 l/m wynika z tych otwartych. Edytowane przez posky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór wg. OZC nie zaszkodzi ale zazwyczaj przy zwykłej stodole różnice są +/- 1kW

zrób sobie oszacowanie na stronie: http://cncpompyciepla.pl/kalkulator/ i zobacz ile Ci wyjdzie na CO.

niektórzy instalatorzy dobierają na oko przez zamknięte oko.

Według podanej strony zapotrzebowanie wychodzi mi 5,7KW + CWU 2KW. Iść w T-CAPa droższego o około 6 tyś czy zostać przy jednostce standartowej 1fazowej 9KW. Obawiam się że 7kW może być za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic Jeleniej Gory i potrafi byc u nas zimniej niz w innych czesciach kraju.

Czy jak bedzie mroz 25 stopni to jest szansa że pompa ogrzeje mi dom ?

W nowo budowanym domku, według wyliczenia potrzebuję 5,9 kW z CWU.

Według podanej strony http://cncpompyciepla.pl/kalkulator/ zapotrzebowanie wychodzi mi 5,7 kW + CWU 2 kW.

Iść w T-CAPa droższego o około 6 tyś czy zostać przy jednostce standartowej 1 fazowej 9 kW. Obawiam się że 7 kW może być za mało.

 

Zrób OZC profesjonalne ( kolega asolt ) dla temp.wewnętrznej 23 C dla Twojej lokalizacji i będziesz wiedział na czym stoisz.

Oprócz mocy cieplnej w kW, potrzebne jest zapotrzebowanie na ciepło w kWh/rok, które określi Tobie koszty eksploatacyjne budynku

dla CO w sezonie grzewczym .

 

Poczytaj tematy w mojej stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozecie doradzic jakis termostat bezprzewodowy z mozliwoscia sterowania przez WiFi, ktory bedzie kompatybilny z TCAPem 1 fazowym z generacji "F"?

 

Czy u Was takze jest tak, ze temp wody na wylocie ma np. 34 stopnie. Wlacza sie odszranianie i w mgnieniu oka temp schodzi do 25? Od paru dni walcze z podbiciem temp w domu, na razie osiagnalem 19 stopni i nie moge rozgrzac bardziej. Dzisiaj krzywa zmieniona na -15/45 dla +15/30 tak mi polecil moj instalator...zobaczymy co to bedzie...

Edytowane przez tomkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozecie doradzic jakis termostat bezprzewodowy z mozliwoscia sterowania przez WiFi, ktory bedzie kompatybilny z TCAPem 1 fazowym z generacji "F"?

 

Czy u Was takze jest tak, ze temp wody na wylocie ma np. 34 stopnie. Wlacza sie odszranianie i w mgnieniu oka temp schodzi do 25? Od paru dni walcze z podbiciem temp w domu, na razie osiagnalem 19 stopni i nie moge rozgrzac bardziej. Dzisiaj krzywa zmieniona na -15/45 dla +15/30 tak mi polecil moj instalator...zobaczymy co to bedzie...

 

Ja używam Evohome firmy Honeywell, pięć stref, prosta aplikacja. Do tego Intesishome do sterowania samą pompą. Często jesteśmy poza domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszła. Dzięki za podpowiedzi, bo rozpędzam ją tak jak doradzacie - powoli. Z kronikarskiego obowiązku dodam, że padła grzałka. W Panasie nie mogli uwierzyć, więc miałem wizytację przedstawiciela . Okazuje się, ze to pierwszy przypadek w PL i jeden z pierwszych w EUR, że spaliła się grzałka. I zabrali ją do zbadania: dlaczego zabezpieczenia nie zadziałały? Teraz czeka mnie suszenie chałupy... Edytowane przez posky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...