Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

aż się zalogowałem z wrażenia, to kiedy wymiana tej niespranej grzałki?? znając życie ze 3-4 tygodnie, o ile zostanie uznane na gwarncji... byłem prawie zdecydowany na panasa, gdyż masa pozytywnych informacji, na tym forum i innych, a teraz sam nie wiem...

Zabrzmiało jak trolling.

Pierwszy przypadek w PL, w czym ty widzisz problem?

Wymienią i będzie OK.

 

Problem to mieli inni, bujając się w sądach kilka lat, nie mając pompy w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczgo trolling? cały czas się zastanawiam czy pompa ciepła czy pellet i znajomi przestrzegają mniej iż popa może być droższa w naprawie, zwłaszcza po gwarancji. A ponieważ budowa domu to dla mnie, jak i pewnie innych to inwestycja życia, szukam informacji o awariach pomp ciepła, nie tylko konkretnie panasonica ale ogólnie.

 

No nic zobaczymy jak rozwinie się sytuacja u kolegi z tą grzałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczgo trolling? cały czas się zastanawiam czy pompa ciepła czy pellet i znajomi przestrzegają mniej iż popa może być droższa w naprawie, zwłaszcza po gwarancji. A ponieważ budowa domu to dla mnie, jak i pewnie innych to inwestycja życia, szukam informacji o awariach pomp ciepła, nie tylko konkretnie panasonica ale ogólnie.

 

No nic zobaczymy jak rozwinie się sytuacja u kolegi z tą grzałką.

 

Bierz pelet, tam nic nie ma prawa się zepsuć ;) I jaka wygoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem - pompa działa czyli grzałka wymieniona od ręki po przeprowadzeniu śledztwa "dlaczego się spaliła" czyli pewnie czy w tym nie maczał palców inwestor ? :) Jako właściciel pompy, w której padło coś "poważniejszego" i to na samym starcie przygody z PC - stwierdzam, że w pelet nie wszedłbym nigdy: nie chciałoby mi się targać worów (młodszy nie będę a siłownię wolę sobie serwować z przyjemności niż z obowiązku), interwencja serwisowa sprawna i skuteczna co jest tylko na plus, a argument kosztów czy serwisu "po gwarancji" jest poza dyskusją bo np. skąd wiesz czy Twój producent kotła na pelet nie zaprzestanie ich produkcji w miesiąc po Twoim zakupie, bo się przebranżowi na pompy ciepła? I zostawi swoich klientów w ogóle bez serwisu i części? Inwestycja życia moim zdaniem to jest w ziemię czy mury - na pewno nie w piec taki czy siaki. Ale to ma się nijak do wątku o PC Panasa :) Edytowane przez posky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebna informacja. Czy ktoś posiada dokumentację dotyczącą parametrów elektrycznych wejść i wyjść płyty głównej? Oraz informacje na temat logiki pracy wyjścia extra pump ? Mam instalację ze sprzęgłem i aktualnie brak dodatkowych sterowników, chciałbym sterować dodatkową pompą obiegową tylko w czasie pracy pompy (praca tylko w T2 ze względu na to, że nie mieszkam). T-CAP wersja H.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczgo trolling? cały czas się zastanawiam czy pompa ciepła czy pellet i znajomi przestrzegają mniej iż popa może być droższa w naprawie, zwłaszcza po gwarancji. A ponieważ budowa domu to dla mnie, jak i pewnie innych to inwestycja życia, szukam informacji o awariach pomp ciepła, nie tylko konkretnie panasonica ale ogólnie.

 

No nic zobaczymy jak rozwinie się sytuacja u kolegi z tą grzałką.

Zwłaszcza że ta grzałka jest tam potrzebna jak umarłemu kadzidło.

U mnie załączyła się jeden raz przy samym uruchamianiu w podobnych warunkach jak przez ostatnie kilka dni może na 15 min. (22 grudnia 2016), potem została odcięta przez ustawienie na -15 i do tej pory nawet nie drgnęła. A bywało w styczniu ubiegłego roku i -22.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że ta grzałka jest tam potrzebna jak umarłemu kadzidło.

U mnie załączyła się jeden raz przy samym uruchamianiu w podobnych warunkach jak przez ostatnie kilka dni może na 15 min. (22 grudnia 2016), potem została odcięta przez ustawienie na -15 i do tej pory nawet nie drgnęła. A bywało w styczniu ubiegłego roku i -22.

Tak może pisać ten co ma ; całkowitą stratę ciepła 5112 W a pompę o mocy 9 kW przy - 20 C i grubą wylewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super że się tak skończyło. Jeden w instalatorów oferujący pompy Nibe przekonywał mnie do swojej oferty twierdząc iż u Panasa słabo z serwisem a tu takie zaskoczenie. Buduje dom pod Warszawą i podobnie jak w lubelskim ciężko tu o kumatego instalatora. Nawet kiedyś z paroma rozmawiałem i ich wiedza była mniejsza od mojej, a ja czytałem tylko to forum :-) a jak widać jednak odległość do firmy instalacyjnej też jest ważna - sądząc po szybkości reakcji.

 

Odnośnie peletu oczywiście że wolałbym pompę, jednak boje się iż kiedyś w przypadku awarii któryś ze znajomych powie 'a nie mówiłem...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super że się tak skończyło. Jeden w instalatorów oferujący pompy Nibe przekonywał mnie do swojej oferty twierdząc iż u Panasa słabo z serwisem a tu takie zaskoczenie. Buduje dom pod Warszawą i podobnie jak w lubelskim ciężko tu o kumatego instalatora. Nawet kiedyś z paroma rozmawiałem i ich wiedza była mniejsza od mojej, a ja czytałem tylko to forum :-) a jak widać jednak odległość do firmy instalacyjnej też jest ważna - sądząc po szybkości reakcji.

 

Odnośnie peletu oczywiście że wolałbym pompę, jednak boje się iż kiedyś w przypadku awarii któryś ze znajomych powie 'a nie mówiłem...'

 

Najbardziej na pompach znają się Ci co ich nie mają, ale znajomy znajomego ma i strasznie narzeka. Ja zbudowałem dom jeszcze dalej od Warszawy, a firma instalująca jest z Siedlec i wyobraź sobie że z tym żyję, mieszkam a życie toczy się dalej. Jedyny minus, że moim kryterium wyboru nie była cena a opinie forumowiczów i kompleksowość oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedlce to jeszcze nie tak daleko. Jakiś czas temu znajomemu jakaś firma ze Szczecina zaśpiewała 700 zł za przegląd pogwarancyjny, i to nie wiem czy to nie był koszt samego dojazdu i noclegu dla pracowników + usługa dodatkowo płatna...

 

Gdzieś wyczytałem,nie pamiętam czy tu czy w Twoim dzienniku budowy, iż dostałeś dofinansowanie do pompy ciepła. To z gminy? Czy instalator Ci coś z tym pomógł czy samemu wszystko załatwiałeś?? Jeżeli tak poproszę o namiary w wiadomości prywatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedlce to jeszcze nie tak daleko. Jakiś czas temu znajomemu jakaś firma ze Szczecina zaśpiewała 700 zł za przegląd pogwarancyjny, i to nie wiem czy to nie był koszt samego dojazdu i noclegu dla pracowników + usługa dodatkowo płatna...

 

Gdzieś wyczytałem,nie pamiętam czy tu czy w Twoim dzienniku budowy, iż dostałeś dofinansowanie do pompy ciepła. To z gminy? Czy instalator Ci coś z tym pomógł czy samemu wszystko załatwiałeś?? Jeżeli tak poproszę o namiary w wiadomości prywatnej.

 

Powiedz znajomemu aby Ci pokazał fakturę. A jak jej nie ma to niech nie pieprzy głupot. Przez takie abo znajomy znajomemu coś powiedział rodzą się niesamowite ballady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, elektryk pracuje na budowie i zastanawiamy się, jak połączyć pompe T-Cap z jakimś sterownikiem, chce aby to był sterownik przewodowo łączony z jednostką wewnetrzną, i jakie kable mam przygotować, czy panasonic ma jakieś dedykowane, czy lepiej kupić innej firmy, jakieś czujniki ciepła dac? np w podłogówce zalane? pokojowe, czy te sterowniki mają już je wbudowane, Wiem, że chce gotowej odpowiedzi, ale nie wiem jak zacząć szukac tych odpowiedzi w czeluściach internetu, dlatego potrzebuję łopatologicznej odpowiedzi, dla laika. /

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedlce to jeszcze nie tak daleko. Jakiś czas temu znajomemu jakaś firma ze Szczecina zaśpiewała 700 zł za przegląd pogwarancyjny, i to nie wiem czy to nie był koszt samego dojazdu i noclegu dla pracowników + usługa dodatkowo płatna...

 

Gdzieś wyczytałem,nie pamiętam czy tu czy w Twoim dzienniku budowy, iż dostałeś dofinansowanie do pompy ciepła. To z gminy? Czy instalator Ci coś z tym pomógł czy samemu wszystko załatwiałeś?? Jeżeli tak poproszę o namiary w wiadomości prywatnej.

 

U mnie procedura wyboru instalatora wygladała tak :

 

- na stronie Panasonic znalazłem autoryzowanych dystrybutorów, i zadzwoniłem do najbliższego, w moim przypadku Otwock, zostawiłem do siebie kontakt

- zadzwonił do mnie p. Jakub z Ekosed, podałem mu dane potrzebne do wyliczeń, otrzymałem wycenę i wyliczenia ( moja budowa była na etapie płyty fundamentowej )

- sprawdziłem firmę w internecie, odwiedziłem forumowicza u którego ta firma zainstalowała pompę, wystawił pozytywną opinię

- zdecydowałem się na współpracę, Ekosed załatwił papiery potrzebne do złożenia wniosku w http://www.wfosigw.pl/, sam złożyłem dokumenty na Ogrodowej 2 dnia naboru.

Sprawa trwała długo, musiałem wprowadzić poprawki we wniosku, poprawione dokumenty dostałem z Siedlec następnego dnia. Wniosek składałem na początku kwietnia, decyzję chyba we wrześniu a przelew na konto w listopadzie. Firma wykonała u mnie też ogrzewanie podłogowe i wentylację mechaniczną, fotowoltaika moim zdaniem nie miała sensu ekonomicznego w moim przypadku tym bardziej że budowałem bez kredytu i oszczędności się kończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, elektryk pracuje na budowie i zastanawiamy się, jak połączyć pompe T-Cap z jakimś sterownikiem, chce aby to był sterownik przewodowo łączony z jednostką wewnetrzną, i jakie kable mam przygotować, czy panasonic ma jakieś dedykowane, czy lepiej kupić innej firmy, jakieś czujniki ciepła dac? np w podłogówce zalane? pokojowe, czy te sterowniki mają już je wbudowane, Wiem, że chce gotowej odpowiedzi, ale nie wiem jak zacząć szukac tych odpowiedzi w czeluściach internetu, dlatego potrzebuję łopatologicznej odpowiedzi, dla laika. /

Pozdrawiam

Jeśli ma być przeniesiony z pompy panasonica to potrzebny jest przewód minimum 2* 1,5 mm2 linka. Cieńszy może powodować zakłócenia na sterowniku i błędne odczyty. Do innych regulatorów wystarczy 2* 1 mm2.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro o problemach (model SDC09H3E8 ).

Z racji tego, że budowa nieco się obsunęła i nie bardzo miałem ochotę grzać pustostanu ustawiłem programator na nocne grzanie. Wszystko było OK dopóki nie przyszły mrozy. W tej chwili grzanie podłóg w ogóle nie chciało ruszyć - w przypadku wody temperatura na wyjściu rosła prawie natychmiast.

Po konsultacji z instalatorem okazało się, że pompa nie będzie pracować jeśli na powrocie będzie mniej niż 15 st.C. Aby to uzyskać zalecił zamknięcie prawie wszystkich pętli. Tak też zrobiłem, trochę podziało, zagrzało ale w pompie zaczął się dziwny proces skutkujący tym, że powrocie temperatura wzrosła do 20-stu paru stopni przy temp. zasilania 10 (w wewnętrznym obiegu pompy). Trochę się wystraszyłem tego i wyłączyłem pompę. Po jej włączeniu temperatura na wyjściu zaczęła rosnąć. Ale pompa zbuntowała się zbyt niskim przepływem. Zrobiłem restart, ale już nie ruszyło. Po długich bojach z otwieraniem 1-2 pętli udało mi się uzyskać 21 wyjście/17 powrót.

Pytanie - co robić dalej, aby nagrzać dom, bo dwie pętle to raczej za mało.

Edytowane przez Pablo_11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...