Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jeśli ma być przeniesiony z pompy panasonica to potrzebny jest przewód minimum 2* 1,5 m2 linka. Cieńszy może powodować zakłócenia na sterowniku i błędne odczyty. Do innych regulatorów wystarczy 2* 1 m2.

 

To ten orginalnie wbudowany, można zdemontować i go zabudować w innym miejscu? tego nie wiedzialem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zdemontować, przeciągnąć przewód, przenieść do innego pomieszczenia a otwór zaślepić będącą w zestawie nakładką.

Na pewno nie przewodem 2*1,5 m2. Nawet 1,5 mm2 to dla mnie kosmos. Producent w instrukcji mówi o min. 0,3 mm2. Wg mnie 2*0,75 mm2 to świat i ludzie. Tak przynajmniej jest w modelach SDC

Edytowane przez Pablo_11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przenieś tylko nie narzekaj potem potem że zaniża Ci odczyty poboru prądu albo nie możesz skalibrować czujników lub występują inne zakłócenia w pracy pompy.

A i dobrze by było gdyby ten przewód był z ekranem.

P.S. I tak dodatkowo weź do ręki oryginalny i zobacz jak wygląda. Pamiętaj że ma on zaledwie 0,5 m a ty będziesz miał z 5 jak nie lepiej. Napięcie na zaciskach buja się między 15 a 17 V bo tym są przekazywane wszystkie dane.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro o problemach (model SDC09H3E8 ).

Z racji tego, że budowa nieco się obsunęła i nie bardzo miałem ochotę grzać pustostanu ustawiłem programator na nocne grzanie. Wszystko było OK dopóki nie przyszły mrozy. W tej chwili grzanie podłóg w ogóle nie chciało ruszyć - w przypadku wody temperatura na wyjściu rosła prawie natychmiast.

Po konsultacji z instalatorem okazało się, że pompa nie będzie pracować jeśli na powrocie będzie mniej niż 15 st.C. Aby to uzyskać zalecił zamknięcie prawie wszystkich pętli. Tak też zrobiłem, trochę podziało, zagrzało ale w pompie zaczął się dziwny proces skutkujący tym, że powrocie temperatura wzrosła do 20-stu paru stopni przy temp. zasilania 10 (w wewnętrznym obiegu pompy). Trochę się wystraszyłem tego i wyłączyłem pompę. Po jej włączeniu temperatura na wyjściu zaczęła rosnąć. Ale pompa zbuntowała się zbyt niskim przepływem. Zrobiłem restart, ale już nie ruszyło. Po długich bojach z otwieraniem 1-2 pętli udało mi się uzyskać 21 wyjście/17 powrót.

Pytanie - co robić dalej, aby nagrzać dom, bo dwie pętle to raczej za mało.

 

wymuszasz pracę grzałki na początku by rozgrzać przy małym przepływie, ale to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymuszasz pracę grzałki na początku by rozgrzać przy małym przepływie, ale to potrwa.
Przyciskiem z ikoną z menu podręcznego czy w ustawienia muszę wejść w opcję z progiem zadziałania działki?

I co to za proces podwyższenia temperatury na powrocie, który przerwałem?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciskiem z ikoną z menu podręcznego czy w ustawienia muszę wejść w opcję z progiem zadziałania działki?

I co to za proces podwyższenia temperatury na powrocie, który przerwałem?

Dzięki za pomoc.

 

Przyciskiem w menu, a jak miałeś wyżej na powrocie to coś pochrzaniłeś, może bąbel złapało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kładę właśnie instalację elektryczną w domu, w planach pompa ciepła. Do kotłowni prowadzę przewód 5x4mm2 -wystarczy?? Czy pompę podpinać pod różnicówkę?? Według elektryka nie będzie to działać-będzie ją wywalać cały czas? Jak jest u Was?

 

Taki przewód jest, ok. Co do informacji co jeszcze zrobić to masz tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?340244-Jakich-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w-unik%C4%85%C4%87-przed-monta%C5%BCem-pompy-ciep%C5%82a-jak-przygotowa%C4%87-budynek&p=7515256&viewfull=1#post7515256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kładę właśnie instalację elektryczną w domu, w planach pompa ciepła. Do kotłowni prowadzę przewód 5x4mm2 -wystarczy?? Czy pompę podpinać pod różnicówkę?? Według elektryka nie będzie to działać-będzie ją wywalać cały czas? Jak jest u Was?

Mam podpiętą od 5 lat. W tym czasie wywaliło mi tylko raz, jak śrubokręt mi się oślizgnął podczas ściągania obudowy do corocznego czyszczenia. Być może uratowało mnie to przed porażeniem 380V. Nie wiem dlaczego miałoby wywalać prawidłowo podłączoną instalację :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...